Kezünkben: iPhone XS és iPhone XS Max – teszt, vélemény

Ember nem olvasol? Írtam a kinti árakat és ahhoz képest 20-30e-rel vagyunk drágábbak, az nem áfa hanem rosszabb a forintunk mint pl az € v a Ł még rohadt tolvaj banda által kitalált artisjus féle kamu és jogtalan szarság, aminek a betartását ők sem csinálják kifelé, mint ahogy volt róla 1x a rádióban riport (Görbe Nóra nem kapott semmit az x-edszerre levetített Linda sorozat után, hanem be akarták nyelni, mert neki kellett volna jelezni az igényt erre! HOGYAN!!! Ha nem nézi a tv-t és nem tud róla akkor nem is kapja meg, hanem zsebre teszik egy idő után??? Ahelyett hogy szétosztanák a többi szereplő között v mit tudom én, de nehogy már a zsebüket gazdagítsa! Erre mondom én hogy TOLVAJ dolog az az adó! IS )

Jó a cikk. Emlitsetek meg mindenképpen a RÁM növekedést, sokat fog számítani. En csak év elején fogok váltani X-ről XsMax-ra, de már most tudom mennyit számít az a plusz egy giga. :wink:

Mert nem rögtön dollárból váltanak hanem előbb eurora? Ez miért is van így? Nincs itt vki aki szakember ebben?
Adjon már erre vmi “értelmes indokot” ha lehet.

Íme :slight_smile:

Az Apple Irorszagban rendelkezik egy logisztikai kozponttal, ahonnan a magyar piacot is koordinaljak. Ennek kovetkezteben az Irorszagi kozpontbol Euroert tud a magyar importor/kereskedo termeket vasarolni. Ha euronk lenne, akkor kimaradna az EUR-HUF valtas. Szerintem ha a magyar gazdasag egy Anglia vagy Nemetorszag szintu es meretu felvevopiaccal rendelkezne, kiszamithato stabilitassal, akkor az EUR ki is maradna es kozvetlenul foglalkoznanak az orszaggal (tehat tulajdonkeppen USD-ert vasarolnanak a magyar importorok).

1 kedvelés

Köszi! Bár nem vagyok pap, de holtig tanulok!:+1:

Szerintem 2018-ban olyan (csúcs)telefont kiadni amiben lcd kijelző van,és 300.000 ft.-!!!..ez vicc kategória.Az Apple-nek elgurult a gyógyszere rendesen,de annak is aki ilyen-olyan mondvacsinált okok miatt megveszi bármelyik készüléket aranyáron.Nyilván lesz ilyen ember,azért is adják ennyiért.Én 7 éve használok iPhone-t,jelenleg egy 6s-t,de marhára nem érzem azt,hogy váltanom kellene,főleg nem olyan készülékekre amiket most kiadott az Apple.

Köszi, egymás mellett valóban látvànyos, de még mindig nem villám.

És elforditva is müködik a Face ID?

Engem jobban erdekelne a csinos holgy a kepeken, mint a telefon :wink: Szerinten igy egyben erne meg a keszulek ezt az aranyarat.

1 kedvelés

Megnéztem, és amcsiknál Xs 64gb 999 dollár, németeknél 960euro áfa nélkül.
Átszámolva a 999 dollár csak 865 euro(ubs-nél váltva). Úgyhogy a direkt átváltás se olyan jó. Ök 1:1 ben váltják 1:0,865 helyett. Elég “óvatósak” az árfolyamkockázat miatt. De nem tudom, hogy az Apcom most már nem direkt váltja a dollárt forintra? Vagy ők euroban veszik?Vagy csak az app storeban meg az itunesban forintositott az apple? A legjobb lenne dollárban az ár :slight_smile:

Hát én csak azt tudom hogy kifejezetten adott EU-s országok képviseleti árait néztem és abból a Hanifa change váltásával számoltam, s így jött ki a kb20-30e -s ártöbblet nálunk, ami nem hinném hogy sok a forint értékéből kiindulva. Persze brutto árakat számolva.

Sziasztok ! Szerintem nem lett gyorsabb a nyitas az X hez kepest , csak lassitottak softveresen , hogy gyorsabbnak tunjon . Nekem egy eve x em van es minden egyes frissitessel egyre lassabb lett most kb minden 5. alkalommal van , hogy 2-3 masodpercet is gondolkodik a nyitason ! Tanulsag : barki barmit mondd ez tuti direkt belenyulas ahogy anno az aksilassitasos balhe es most mindenki örőm és bodottááá! Jujj de jobb hu de gyorsabb stb . Feltettem a 12 es frissitest , egy dolgot csinaltak amit eszre vettem semmi mast , hogy vegre a bezarast visszacsinaltak feltolasra nem kell vegre ugy erintve tartanom mig megjelenik az x a bezarashoz rajottek mekkora baromsag volt !  fun vagyok elejetol kezdve mindig csak  cuccaim voltak vannak de ez egyre gyengebb evrol evre !!!

A dollar ara is netto :wink: plussz 7% afat dobj ra !

igen🤦🏻‍♂️

Sziasztok,

Szerintem nem kell mindenképp XS Maxra váltani Plus készülékről. Nekem 6 és 7 Plus volt 4 évig, tegnaptól XS van. A kijelző így is nagyobb (na jó, hosszabb) de a készülék kisebb, ami inkább előny, ha, mint nálam is, sokszor külső helyszíneken kell magamnál tartani a telefont. Nyáron még rosszabb, mert csak a farzseb marad…
Az árazásról meg annyit, hogy 2011-ben a 140.000Ft is nagyon soknak tűnt egy 4-esért, most a 400k már elképesztő, viszont a szolgáltató által kínált részletfizetés, céges szinten elenyésző tétel a havi kiadások között. Ezért nem feltétlenül hülye, aki most ilyen készüléket vesz… :wink:

Komoly 400e+ Ft-ért a füles 1x használatos papír tartója, megdöbbentem. :open_mouth:

mert az nem tartó, hanem csak csomagolás. régóta nem jár tartó mellé.

Az iPhone 7-tol kezdve nem jart melle a tarto. Azota “kornyezetbarat csomagolas” van csak a dobozban.

6s-em cseréltem Xs-re, ahhoz még műanyag volt. Ezzel az erővel össze is lehetne drótozni a fülest.