Ki mit gondol a nem kikapcsolható "hangerő alacsonyabb szintre állítva" opcióról?

Milyen remek fejlesztest? Vannak ajanlasok az EU-ban az egeszseg vedelmere, a fulhallgatonal torteno hangero korlatozas is egy megoldas, amely teljesiti ezt az ajanlast. Tehat, ezt ugy tudod kikerulni, hogy nem fulhallgatot hasznalsz arra, hogy a jarmube bevidd a hangot. Minden problemad abbol fakad, hogy az autodat fulhallgatonak hasznalod.

Nekem még nem volt problémám vele, de egy kérdés az Egészség alkalmazásban, Böngészés-> Hallás és ott találsz egy olyat, hogy fejhallgató hangszintjei. Mi történik, ha legalul az összes adat megjelenítésnél törölsz minden adatot? Nem tudom ez csak tényleg találgatás mert nekem még nem jött értesítés hang csökkentés miatt.

Értem a logikádat, csak a valóságtól ez baromi messze van ugye… A bluetoothos hangátvitel nem egyenlő a fülhallgatóval. Szóval ne mondd, hogy technikailag fülhallgatót használok, mert technikailag sem azt használok. És nyílván télen, téligumival az autópályán a WHO ajánlása ellenére is fel kell hangosítanom, amit az Apple algoritmusa visszavesz. Tehát mit fogok vezetés közben csinálni? Bizony, a telefonhoz nyúlkálni, hogy visszahangosítsam.

1 kedvelés

Irhatod, hogy technikailag nem azt hasznalsz, dehat Bluetooth hangativtelt hasznalsz, ami specifikacio szempontjabol nem lehet mas, csak es kizarolag fulhallgato. Ehhez senki sem nyult az elmult 15 evben. Ezert gaz, a hangatvitel minosege is, mert egyetlen egy codec az, amit minden eszkoznek tudnia kell, ami ezen felul van, az teljesne egyedi, minden gyarto azt es ugy csinal, ahogy akarja.

Tehat barmit hasznalsz, az csak es kizarolag fulhallgato lehet, a kuldo szempontjabol, mert mas nem letezik. A vasarlo ugy tudsz szavazni, hogy nem veszi meg azt, ami szar. Tehat nem kell megvenni olyan eszkozt, ami nem fulhallgato, de Bluetooth hangatvitelt hasznal. Magyaran, leteznie sem kellene ilyen eszkozoknek.

Bár valóban nem lapoztam fel a szabványt, de nekem nem úgy tűnik, hogy a Bluetooth SIG ezt kizárólag a fülhallgatókra fejlesztette volna. Ha így is van, akkor az élet felülírta, hisz az autós kihangosítók nagyjából egy idősek lehetnek az első headsetekkel.

Nem tartozik a tárgyhoz, de ez egy új MX5-ös, ami egy imádnivaló autó. Carplay nincs benne, vagy egy pendrive-ról szól a zene vagy a telefonomról bluetooth-on keresztül. Nincs más út. Az iPhone jelszintje akkor egyezik a többi forrás jelszintjével, ha teljesen fel van tekerve a hangerő. Megtehetem, hogy lejjebb veszem, ezzel viszont nő a jel/zaj viszony nem beszélve arról, hogy véletlenül átkapcsolom a rádióra, akkor az meg leüvölti a fejem.
Szóval értem én, hogy vegyek egy másik autót vagy dobjam ki a gyári Bose hangrendszeres fejegységet és barkácsoljak bele egy másikat vagy vegyek egy másik telefont, de mégis csak egyszerűbb lenne kikapcsolni ezt a funkciót.

Te kipróbáltad amit feljebb leírtam, hogy működik-e.

Most megnéztem, tényleg kitörli. :slight_smile: Ennek mi értelme van?

@BoRRoNeo mivel az értesítést a hallgatási előzményeid alapján dobja fel, így ha kitörlöd az előzményeket, akkor logikusan az arra alapozó értesítés is eltűnik.

Na, de ha ez alapján állít büntibe és simán hetente kitörölhetem, akkor soha nem kerülök büntibe. Persze oda kell rá figyelni, de az még túlélhető.

Na azt hittem törölve lett a hozzászólásom, most találtam meg. Végigolvasva a hozzászolásokat, talán ez a előzmények törlése lehet megoldás majd kiderűl. De felháborítónak tartom a dolgot továbbra is. Annyit nem hallgatok zenét hogy megsüketüljek, de ez akkor is az én döntésem.

Nekem ez még nem jött elő, viszont rendre azt csinálom hogy nézek vmit yt-on vagy plex-ben és split screen/viewban megy mellette safari, discord, slack és a facebook messenger.
Eddig nem is volt baj, de most pár napja az van hogyha felhúzom a split nézet taskváltót és kiválasztom a fb messengert akkor pattan egyet a hang és a videó amit nézek kb felugrik 120% hangerőre, kiszakad a dobhártyám (fülest használok) és amint átváltok pl discordra vagy safarira lehalkul mint ahogy volt. FB messenger kiválaszt, bumm, hangos mint a dög.

Na kitöröltem az előzményeket az egészségben, semmit nem értem el vele. Éppen most fél órát halgattam zenét és ketszer is levette a hangot. Szánalmas.

Másnál ez megoldotta,a fülhallgató előzményeket törölted? Mert van más zaj előzmény is ott, ha igen akkor sajnos nem tudok tovább segíteni, nem én tettem bele.

Nincs mit mondanom, leírtam mindent, ha nem érted akkor az a te bajod. nem is gondoltam hogy te raktad bele

jelezd az Apple-nek:

Jeleztem, valószínüleg semmit nem érek el vele. De fura hogy csak én szopok vele.

Én is szopok és elegem van belőle. A fejegység BT, eddig minden jó volt évekig, most belepofázik mit csináljak és nem tudom kikapcsolni. A BT szabványban tudtommal többféle profil létezik. Hiába kapcsolgatom, tolom fel maxra a beállítást, szart sem ér.

1 kedvelés

Talán ez megoldás lehet (nem tudtam kipróbálni, mert nincs fülesem)
A lényeg, hogy nem a keletkezett adatokat töröljük, hanem nem engedjük, hogy rögzítse azokat :wink:
Ezt pedig az adatvédelemhez rakták be, khm…
Beállítások/Adatvédelem/Egészség/Fejhallgató hangszintjei/Amíg nem törlöm
(Az eszköze nem rögzíti és nem menti a hangszintek méréséhez használt hangokat)

Jelezzetek vissza, hogy ez megoldotta-e?

1 kedvelés

Szerintem ez nem az. Nekem van AirPods és ez alapértelmezetten az Amíg nem törlömre van állítva. Legalábbis nálam. Bár nekem még nem is szólt soha, hogy túl hangosan hallgatom. :smiley: