Kipróbáltuk a Pioneer AVH-Z9200DAB wireless CarPlay fejegységét – teszt és vélemény

Mert egy 15-40 millás kocsi árába nem fér bele… :smiley:

na legalább lesz pár alternatíva, bár a kolléga a kenwood-ok esetében nem taglalta CAN bus lehetőségét.
De arra jó lett a cikk, hogy a bemutató ami végül is a CarPlay-t veszi górcső alá jobbára, az indított eszmecserék hatására több másik gyártó ugyan nem olcsó de hasonló termékével is találkozni lehet a postokban. Már csak rájuk kell guglizni , hogy melyik milyen is és nem sok sok típusból kell még ki is szűrni hogy mit érdemes megnézni.

Kenwood es a Pioneer az a ket gyarto akik minositettek. A tobbi altalaban szivas. :confused:

En is Kenwoodot fogok fenni asszony kocsijaba.

Nekem anno a skodában nem volt aktív a CarPlay de a benne lévő fejegység tudta és kemény 40 000 forintért aktiváltattam egy hátránya van hogy kábeles de még így is jobban megéri pláne hogy marad minden eredetiben.

mikori volt a Skoda és melyik fejegység volt benne? Csak mert nekem az Octavia 2/2 RS van és a navis fejegységem. Nekem is elég lenne bele akár a CarPlay akár az Android Auto, csak lenne vmi értelmes, mert a gyári navi progi vmi siralmas.

Itt láthatod, hogy melyik gyártási évtől elérhető.

Az jó köszi szépen. Hát ebbe nem igazán fér bele sajna, de talán valami alternatív megoldással, illesztő v egyéb más.

Amúgy csak megjegyzem, hogy én a Caddy-be gyári fejegységet vettem, DAB meg CarPlay-el. A rádió egy Composition Media. Az egész mutatvány 1334 CHF-ba került!!! Ez a Pioneer meg kerül 707 CHF-ba, tehát fele annyiba került volna. Ma már bánom, hogy megvettem bele a gyári fejegységet mert ráadásul nem is tud semmit, csak egy rádió. Úgyhogy ne felejtsük el, ha Te rakod össze az autódat és nem készleten lévőt veszel akkor elég sokat le kell gombolni érte.

Persze. Az ujabbakban mar csak egy szoftveres aktivalas kell. A Passatomban is ennyi volt, csak en eleve ugy rendeltem, nem pedig utolag kertem.

A B8 rancfelvarrott kiadasban meg mar eleve szeria lett.

2015 és a skoda a CarPlay-t úgy hívja hogy Smartlink a radio boleró 6,5 colos volt . de szerintem itt tudják is neked aktiválni ha a fejegység tudja. https://tempomatszereles.hu

Köszi szépen, majd lehet felhívom őket, hátha tudnak az ebben lévő fejegységgel is valamit kezdeni.

Azért azt is bele kellett volna irni a cikkbe hogy a Pio nem követi az ios frissitéseket vagy csak soká!!Ergo ha frissitem a telót nem fog csatlakozni Bt on keresztül!! én is ezzel sz.pok most!Meg kell várni mire a pio önagysága frissit!!!

@nagyfej tudtommal @glizik kollégának a legfrissebb iOS-verzió van a készülékén. Bluetooth csatlakozási hibákat egyébként pont javított valamelyik iOS-frissítés.

Nekem volt androidos fej a kocsiban.
Nem a legolcsóbb fajta, de inkább soha többet. :frowning:
Hangminőség kritikán aluli, CarPlay adapterrel, 40-50p után meghalt, gondolom megtelt a memória. Éljen a droid. Sok memóriás készülék volt, nem hallottak néha néha igen…
Csere pio, minden problémám megoldódott, ráadásul már több fajta wireless adapter kapható, ami csinál wireless CarPlay a kábelesbol…

Igen ezeket olvasom sajnos én is a legtöbbről, de azért akadnak kivételek biztosan. Amugy meg a legfőbb baj, hogy a droidos fej tudja a jobb navikat, meg sok egyebet ami hasznos, cserébe nem szoktak szépen szólni és a kihangosítás is szokott a legtöbbön kívánnivalót hagyni maga után. A márkásak meg méregdrágán ad mindent kivéve jó navigációt és a hasznos dolgokat amiket a droidos tud, de szépen szól és rendszerint a kihangosítás is jól dolgozik. Na ezért használom mindkettőt, bár nálam most a gyári fejegység van és droidos navi ami tud sokat még ami hasznos is. megint csak oda jutottam, hogy adott eszközt arra használom amit a legjobban tud, kiegészítik egymást. Pont ezért hiányoltam, hogy a pio és társai nagyok, miért is nem adnak ki droidos OS-en működő jó fejegységeket, akkor végre egyben lehetne minden. (persze a navigáció szólhatna egy külön hangkimeneten is)

Lehet a jó fejegység és a droid kizárja egymást. Nálam sajna ez volt, sok volt a szolgáltatás de a legtöbbje nem ment tökéletesen.
Minden volt valami hiba na és kocsiba vezetés közben ezzel szórakozni…
Inkább kevesebb biztosan, stabilan működő cucc…

Hát igazából még nem akadtam minőségi gyártónál droidos cuccra sajna, pedig nem hinném hogy a kettő kizárná egymást. Csak nincsen kedvem sem időm a különféle fejegységeket tesztelgetni, melyik droidos tudja amit kell nekem az autóban, ezért is meg a külön hangkimenet miatt is van plusz cucc benne még nem fixen, de az is eljön hamarosan, hogy be lesz építve mint egy gyári… Amugy ha van az autóban gyári ami jó és valami nem régi verda, akkor érdemes az Alit böngészni, mert találkoztam ott pár olyan megoldással (Audi Q7-hez pl) amit a gyári kábelezésbe kell iktatni és azzal együttműködve pluszban ad droidos teljes elérést. Ezek androidos boxok típusspecifikusan és egy gombbal vagy többujjas húzással lehet indítani a kijelzőn, s onnantól az fut de a gyári is megy alatta nem láthatóan, csak mikor olyan van akkor kerül a felszínre a kijelzése. Érdekes kombót ad úgy és gondolom jó is lehet, csak nekem ehhez régi a vas.

Talán ez egy alternatíva már, bár ahogy látom még csak közelíti a valóban jót
Pioneer SPH-8TAB-BT
(ja ezt hirdeti valaki a jófogáson is a legolcsóbban, de a neve egy siófoki cégre hajaz, aminek van egy kamu oldala is valótlan cégadatokkal és PayPal-os fizetési lehetőséggel :roll_eyes: )
Nem tudja a mobilnetet, a telóét meg macerás mindig osztogatni mikor beülök.
Elavult a hardvere mert 4 mag és 2Gb RAM manapság épp hogy elég.
Nézegetem 1 órája de nem találtam a pio kínálatában ehhez való CAN bus illesztőt, azaz ezzel bukna amit tud a gyári a visszajelzésekkel. (radar, klíma, stb) UI: +71e Ft-ért van hozzá a beszerelőknél VW-konszernes
megint kiadtak valamit átgondolatlanul, persze van hozzá 3 év gari itthon ami jó, csak tudásban miért is nem lehetett kicsit ránézni a kínai kütyükre ha már csináltak valamit és meríteni onnan, hogy mi is kell manapság, ha már a tervezőik ennyire bénák.
De legalább a kijelző felbontása naprakészebb! :grinning: