Kipróbáltuk a Sonos ARC Dolby Atmos Soundbarját és a teljes Dolby Atmos rendszerét – teszt és vélemény

Nekem nem a Beam jelenik meg, hanem az összes Sonos találat az Alzán. De egyértelmű, hogy az ARC-ról szól a cikk. :slight_smile: Valamiért nálad nem jól nyílt meg a link, ennyi az egész.

1 kedvelés

Ezzel vajon én miért nem találkoztam. EJNYE.

Nemrég vegigjatszottam ezt a dolby atmos témát itthon. Nagyon kedvellek titeket, de kar, hogy a cikk sok fájó pontatlansagot tartalmaz. Kezdve itt: “A Dolby Atmos tulajdonképpen a Dolby hanggal kapcsolatos fejlesztése. Ez konyhanyelvre lefordítva virtuális 3D-s hangzást tesz lehetővé”

Miféle virtualizaciorol beszélsz? Amikor van 2 front, 1 center 4 felső, 2 hátsó hangfalam, 1v2 melyladam az miért virtuális?

A dolby atmoa száni formája, hogy ezeket 1-2 pontból próbálom pótolni. Nekem 7.2-m van, igen jól szól Atmos hanggal…

Másik gondom, bár értem, ez reklám cikk: “A probléma ott kezdődik, hogy a fenti két hangsávhoz nem elég sem a Bluetooth, sem az optikai csatlakozás. Kizárólag újabb generációs HDMI ARC, vagy még újabb generációs HDMI eARC csatlakozás szükséges (Enchanted ARC)”

Ez igaz ennél a Sonosnal, de valójában a legtöbb Atmos rendszernél nem. A lényeg, a HDMI ARC kétirányú kommunikáció, nem csak a TVre tudsz feltölteni 4-8k kepet hanem hangot is onnan le. Azaz ha a Tv-be dugod az XBoxot, Apple tv-t stb., a hang akar 7.1(2)-ben (vagy több csatorna) lejön a házimozi erősítőre (optikai audio kimenet immáron felesleges). Mindemellett fel is tudsz a tv-re tölteni több bemenet (a házimozi erositorol kepet) a tv-re. A jobb soundbarokon/erositokon több hdmi input is van.

Nekem egy marantz sr5015 erősítőm és eltax hangfalszettem van +két dolby atmos Sony hangszoroval és mesésén szól. Hátrány: 2000 Ft-nyi kabellel ossz vannak ezek kötve. Pont soundbarokkal szemben valasztottam ezt végül ár-értek arany miatt, meg hogy onnan jöjjön a hang, ahonnét kell

Hát, ha hallgattál volna bölcsebb maradtál volna…
Hol látod azt leírva, hogy egy dedikált Atmos rendszer rosszabb lenne?
Mindegy milyen rendszered van a Bluetooth meg az Optikai kimenet kevés az Atmoshoz, de legszebb, hogy Te magad is leírod, hogy HDMI ARC a lényeg miután azt írod, hogy ez csak a Sonos ARC-ra igaz.
Te már összehasonlítod a két rendszert kipróbálás nélkül, ne haragudj nem sértésnek mondom, de van egy belépő szintű házimozi rendszered, az erősítőd egy középkategóriájú, de egy alsókategóriás hangfal szettel. Meg merem kockáztatni, hogy a Sonos Arc házimozi rendszer szól úgy mint a Te rendszered.

Tevedesben vagy. Mi az a dedikált rendszer? Az atmos egy térbeli hang gyakorlatilag leegyszerűsítve (hangobjektum és terinformacio egyben).
Ami ezt ki tudja adni, az a lejátszó érti a dolby trueHD vagy dolby digital plus kódolást. A lényeg, hogy egy pontból nehéz térbeli hangot produkálni, meg akkor is ha a soundbar felfelé meg oldalra is küldi a hangot. Ezért van olyan soundbar, aminek a két véget leszeded és beteszed a hátad mögé és onnan is megy felfelé (mennyezetről lefelé) hang.

A HDMI (e)ARC csak arról szól, h a tv-ből le tud kuldeni a hangot magát mert az optikai audio kimenet nem elég hozza. A normál hazimoziba (akar soundbarba) meg “sima” hdmi-n küldod be a kepet a hanggal együtt konzolbol, Apple tv-ből, kabel tv box ok stb… Amiből a kép felmegy hdmi-n vagy hdmi (e)ARC (itt) bemeneten a TV-be vagy projektorba. A hangot meg lejátsza a soundbar vagy erősítő. Azert béna hogy csak egy bemenete van a soundbarnak mert így mindent a TV-be kell dugni (ha van elég hely), és igen, olyan tv kell amin van eARC.

És ami meg fontos, h nem mindegy mi a forrásod, mert a forrást futtato hardvernek is kell tudnia a kodolast, nem csak a forrásnak kell olyannak lenni (pl. Netflix). Pl a dolby atmos Apple tv 4K-n van, de más Apple tv-n nincs, így HD tv-hez is azt kell megvenni.

De amúgy érted, hogy ezek vannak leírva cikkben. “Megcáfolsz” valamit ugyanazt leírva??

1 kedvelés

Tegnap este elolvastam a hozzászólást és mondom, lehet én vagyok már fáradt, de nem értem. Én is azt írom, hogy fizikai hangszórókat nem tudja kiváltani a soundbar akárhogy nézzük, de persze kelthet olyan hatást, mintha onnan jönne a hang. Erre leírja ugyanezt, aztán meg a bluetooth, HDMI.

Mondtam magamban, majd reggel újra elolvasom. :smiley: De látom valaki korábban kelt. Szóval továbbra sem értem a hozzászólást :smiley:

Részben igazatok van. A pontatlanságon akadtam fenn, de én is pontatlanul/felületesen fogalmaztam.

Akkor nézzük tételesen:

  • jó lett volna leírni pontosan, hogy áll össze a Sonos “Atmos” hangrendszer, mert csak kutakodva lehet kitalálni (+ 2 Sonos One Sl + Sonos SUB (+400e HUF …)) (ezt közben a végén megtaláltam, de mivel nem kér enni, elöl is elférne)

  • Dolby Atmos hang: “A probléma ott kezdődik, hogy a fenti két hangsávhoz nem elég sem a Bluetooth, sem az optikai csatlakozás. Kizárólag újabb generációs HDMI ARC, vagy még újabb generációs HDMI eARC csatlakozás szükséges (Enchanted ARC).” Ez így nem igaz, ez csak ebben az esetben - csak erre a Sonos megoldásra - igaz és csak azért, mert a TV-ről jön le a hang, mert ez egy ilyen rendszer.
    Amennyiben pl. házimozi erősítőd van vagy más Soundbarod, nincs szükség erre a portra, mert a házimozi csak képet küldd a Tv-re (megjelenítőre)

  • fentiek miatt két bekezdéssel lejjebb sem igaz, hogy kell Tv, amin van eARC - csak a Sonoshoz

  • “Ezzel nagyon sokan nincsenek tisztában, csak bedugják valamelyik HDMI-re, vagy csak szimplán nem figyelnek oda, régebbi a TV-jük.” - ez sem igaz így fentiek miatt, mert Tv Input HDMI-n nem jön ki hang, szóval nem tudod bármilyen HDMI-re dugni azt a kábelt, amelyiken Te hangot szeretnél a Soundbarra küldeni. A mondat helyesen: “Ezzel nagyon sokan nincsenek tisztában, így pl. optikai kimeneten próbálnak meg hangot átvinni a Soundbarra”

  • “Röviden tehát, minél több hangfalunk van, annál jobb élményt fogunk kapni. Tehát 1db Dolby Atmos Soundbar, legyen az bármilyen márka, nem fog olyan hangzást adni, mint 7db fizikai hangfal. Ez mondjuk elég egyértelmű. Ettől függetlenül a Sonos mégis elérte azt, hogy az ARC Soundbarja elszórja a hangot előttünk.” - Ezzel az a gond, azt írtad, Te sem csak ezzel tesztelted, így nem a soundbar szórja el a hangot, hanem a soundbar + 2 hátsó hangszóró + a mélyláda. Ez már lehetséges, mert ez egy 5.1 rendszer, a soundbarban meg van felfelé szóró hangszóró

Itt egyébként nem is értem a cikket, mert itt már úgy írsz, mintha az elején belengetett + 3 kiegészítőt nem is raktad volna be? "Azért előttünk, mert be lehet mondani, hogy mögöttünk is megszólal, és visszaveri a hangot a fal, és ez talán egy átlag ember számára úgy is tűnik, azért egy Hi-Fi-sta tudja, hogy a hang csak úgy van képezve. " - akkor tehát így is tesztelted vagy csak leírod, hogy biztosan nagyon frankó így.

  • és ami lemaradt: ezek nem vezeték nélküli cuccok, csak a hang megy át vezeték nélkül, így, ami kép benn van a cikkben, az legalábbis megtévesztő, mert konnektorba dugni kell őket. A vezetékezés tekintetében így nem vagy sokkal előrébb sajnos. A JBL Bar 9.1azt tduja, hogy mélyláda is van hozzá, meg levehető valóban két vezetéknélküli hangfal a soundbar végéről - hangzásban nem tudom milyen persze, de klassz lenne összehasonlítani. Ott van még vezeték nélkül a Samsung HW-Q950T is - de mind1

  • konklúzió: igaz, itt már le van írva a két kiegészítő, de nem igaz akkor ez a mondat: “Természetesen nem vált ki egy 7.1-es fizikai rendszert, de nem is abban az árkategóriában versenyez.” szerintem meg éppen abban az árkategóriában verseny (cca. 750HUF összesen), ráadásul a soundbar + mélyláda + két hátsó hangfal ki tudja adni a 7.1-et, mivel a soundbarban van bal oldal, jobb olda, center és felfelé sugárzó is

minden másban valóban jó a cikk.

Na szóval az első bekezdésben szerepel ez: Sonos ARC Soundbar szettjét, ami plusz 2db hátsó hangszóróból és egy mélyládából vagyis SUB-ból áll.
Le van írva legelején.
A bluetooth-n és az optikain nem működik a dolby atmos mindegy mit mondasz, amit Te említesz annak semmi köze ahhoz ami a cikkben van írva. Mivel a cikkben ennek a terméknek a tesztelése van leírva teljesen logikus, hogy nincs leírva, hogy kell a többi kismillió soundbart meg erősítőt bekötni. De a cikkben mellékelt képen szerepel mi kell hozzá és hogyan kell bekötni! Ne keverd a szezont a fazonnal! Az, hogy Te nem érted a cikket az biztos mert még most is azokat írogatod le amik szerepelnek a cikkbe. Olvasd el mégegyszer nyugodtan nem kapkodva és meglátod :wink:

:slight_smile: igazából már semmi értelme az egésznek, de azért még utoljára: a cikk össze vissza keveri, hogy a soundbart vagy a teljes rendszert teszteli. Egyik 350e HUF, a másik +400e HUF. Ez a kommentekből is kitűnik: “Egy ideje tervezek már egy jó hangrendszert, de valahogy mindig “idegenkedtem” attól, hogy telerakjam hangfalakkal a szobát. A soundbarokat ami kis helyet foglal el dekoratívan meg sokan szidták, de úgy tűnik most a Sonos elérte a tökéletességet és megéri beruházni rá.”

Hogy érte volna el? + 3 hangfallal. A fenit kommentelő azt értette, hogy egy Soundbarral lesz tökéletes hangja - szóval nem én vagyok csak hülye.

Valamit azért Te sem értettél meg, de ismét leírom, én sem tudtam elég pontosan fogalmazni. A cikk végén kiderül, hogy a nagy Soundbarral, meg mélyládával meg hátsó hangfalakkal ugyanannyi hangfalad van, mint máskor, ha veszel vezetékes szettet. És igen, megértettem, ez nem szakmai cikk, amiből tanulhatunk, hanem Sonos cikk, amiből Soundbart vehetünk. Kár, hogy nem ismert a műfaj, ami mindkettő lenne. A probléma ott van, hogy az olyan emberek, mint Te, nem értik meg, miért baj sok pontatlanságot leírni ezzel kapcsolatban.

A végén valaki elmegy, megveszi a Soundbart, és nem érti majd, miért nem működik ennyi pénzért, miért nem jobb, mint a logitech 5.1-es hangfalszettje satöbbi, vagy miért kell a soundbar mellé +400HUF-ot elkölteni. És akkor ott lesz, hogy szídja a Sonost, a cikkírót meg mindekit, miért nem teléjesült a “dolby atmos álma”. Holott, ha tisztán le lenne írva, hogy soundbar önmagában szar dolby atmoshoz, de amúgy klasz cucc átlag usernek Tv hanszóró helyett, már közelebb járnánk az igazsághoz.

És nem tudom miért kell félni az árak leírásától, hiszen elvben olyanoknak szól ez, akik fél millió forintot elköltenek adott esetben telefonra. Akik közül lesznek olyanok, akik negyed millióért vesznek bluetooth fejhallgatót úgy, hogy (a korábbi cikkek szerint) 75 HUF-ért van hifinél is job bhangzást igérő megoldás (a mozizós OLED vagy más tv áráról még nem is beszéltünk).

Maga a cikkíró sem tudja mindig a hagnrendszer mi is, mert ezt írja: “Természetesen nem vált ki egy 7.1-es fizikai rendszert, de nem is abban az árkategóriában versenyez.”

Ahogy írtam, ez nem igaz, mert 5.0 + 1 + 2.0 az 7.1 (Ja, az 5.0 a Soundbar katalógus adata) - ettől szép, hogy valaki Sonos szekerét tolja, de nem tudja, miről ír cikket :wink: Na ilyen pontatlanságokra gondoltam.

Zárjuk ezt le mert Te vagy csak átsiklottál a cikken vagy tényleg nem értelmezed a leírtakat. Feketén-fehéren le van írva ez is:
„Úgy gondolom, önmagában a Soundbar csak akkor elég, ha csak simán filmezünk és kell valami erősebb hang oda, de ha már a mozis élményt akarjuk, akkor a teljes szett kell.“

Értem mire gondolsz, tudom hogy bele lehet dugni egy HDMI-t Házimozi erősítőbe meg más rendszer be is. Az hogy belekötsz abba hogy a vezeték nélküli rendszer 220-ba be kell dugni vicces. Igazából az egész hozzászólások felesleges kötekedésből áll, meg szőrszál hasogatásból, amire nem éri meg válaszolni sem.

Megveheted a sz@r Logitech 5.1-es szetted, de nem lesz alkalmazásod, nem lesz Sonos rendszered (app, támogatás bármi más) nem lesz AirPlay támogatás, és Atmos-od sem. És lesz egy jacked, érted a különbséget.

Ha szeretnél egy Atmos mozi élményt (nem mozis, mozihoz hasonló élményt) 7.1-gyel, akkor veszel hozzá fizikailag 7.1 szettet, veszel hozzá ezt meghajtandó erősítőt, veszel kábeleket, amik nem 2500ft-osak, mert adsz egésznek egy pofont. Veszel mellé HDMI kábeleket, összekötögeted, elhelyezed kábelezel belépíted a falba stb… ne mondd már ugyanaz az ár kategória. Azt mondtam ezzel nem tud versenyezni a Sonos. Esküszöm nem értem mit nem lehet megérteni :smiley:

És most csak 2 dolgot említettem, amit nem értettél meg. Én ezt elengedem azért nem is válaszolok erre, mert nem fogod fel hova pozícionálom a cikket és a Sonos hova pozícionálja magát. Egyértelműen le van írva, hogy a Sonos ARC soundbar nem rossz önmagában, de ne várjuk azt mintha egy fizikai hangszóró lenne itt-ott. Az hogy van benne X hangszóró ne nevezzük már 7.1-nek :smiley: ide-oda szórja a hangot, már pedig te annak hívtad a kommentben.

Konklúzió, ahogy le is írtam az egész szett sztem megéri tök jó, én a soundbart önmagában nem venném meg, sztem már kis költség hátulra venni 1-1 SL One-t, mélyláda meg nem szükséges.

Köszi a burkolt lehülyézést. :joy:

Akkor még egyszer elmondanám, hogy én azért örülök annak, hogy végre lett egy jó minőségű soundbar, mert bár nem vagyok vájtfülű, de azért szeretem ha néhanapján hangosabban hallgathatok pl egy koncertfilmet, mint amire a TV hangszórója önmagában képes. De nem tetszik az, ha 5 vagy pláne 7 darab hangfal uralja a helyiséget. Tehát számomra ezért jó befektetés a soundbar, mert egy helyfoglalással el tudok érni olyan hangot - még ha nem is tökéleteset, mert nem ténylegesen 5 vagy 7 irányból jön, hanem csak elhiteti velem - amivel kicsit megnyomhatom a hangerőt.

1 kedvelés

Kedves Admin!

Köszi, hogy végre tisztességes konklúziót írtál :smile:

Akar hiszed, akár nem, ez hiányzik a cikkből. A pontosság kedvéért: Amint írtam a “hangot össze-vissza szóró” soundbar 5.0, nem 7.1. A teljes rendszer viszont az. A soundbarok amúgy pont jobb-bal-center-jobb fel-bal fel hangszórókból állnak, mint egy házimozi ezen része. Ezt azért nem nevezném össze-visszának, de nem is nekem fizet ezért a Sonos, hogy ezzel reklamozzam, meg azzal, hogy a 230e HUF mélyláda felesleges :smile:

Jó cikkírást!

1 kedvelés

@SzifonAdmin, ha már Dolby Atmos akkor lehet még fokozni :slight_smile:
Hue+Atmos

1 kedvelés

Elmehetsz a f@szomba! :smiley: Ez kell! Az új nappaliba eskü megoldom! :smiley:

Ez volt az én reakcióm is :joy:

1 kedvelés

Nézegettem Netflixen a filmeket és a The Witcher sorozat fent van Dolby Atmosban magyar nyelven, ha valakit érdekel és le akarja magyar nyelven tesztelni.

2 kedvelés