Kipróbáltuk az iPad mini 6-ot – teszt és vélemény

Eredetileg itt jelent meg: Kipróbáltuk az iPad mini 6-ot – teszt és vélemény - Szifon.com

Az elmúlt héten pár napig nálam lehetett az Apple új aprócska táblagépe, az iPad mini az iSTYLE jóvoltából. Azonnal beleestem a kis masinába, annak ellenére, hogy az Apple nem tökéleteset alkotott, de persze ilyen az igazi szerelem: elnézzük a másik hibáit és azokkal együtt fogadjuk el. Vágjunk is bele, nézzük meg, hogy milyen tapasztalataim voltak…

“szeretnék visszahozni kicsit a kutatás és fejlesztés költségeit”

Egy kicsit ki tudnád fejteni, mi volt az a hatalmas kutatas és fejlesztés? Szó se róla, nagyon tetszetős ki cucc lett az új mini, de azért annyira sok energiát nem fektettek bele szerintem.

Sztem total felesleges az uj ipad mini.

En 5ost vettem hasznaltan makulatlan allapotban fele annyiert.
Ugyanaz a 64giga tarhely, fulhallgato port meg van rajta es ios15.

Amig az iphone-ok lightning porttal vannak ellatva semmi elonyet nem latom az usb-c-nek, cipelhetsz ketfele kabelt ha utazol.

Arrol nem is beszelve hogy high end fulesekhez nem kell adapter.

Jo a jobb proci, de valljuk be egy ipad minin senki nem fogja kihasznalni.

Kb semmi elonyet nem latom az uj modellnek hetkoznapi hasznalatban.

Aranyos meg minden. Erős is de a héten fogtam a kezembe és amennyire akartam annyira nem szeretném már. Igazából kisebb kezű embereknek jó. Csajoknak, gyerekeknek, vagy esetleg aki sokat utazik tömegközlekedéssel és csak előkapja ha épp el akar olvasni valamit vagy válaszolni akar pár üzenetre. Aki inkább otthon használná vagy dolgozna rajta vagy komolyabban játszana az inkább válasszon sima vagy air esetleg pro iPadet. Mindenképp fogd a kezedbe mielőtt megrendeled/megveszed. Amúgy bitang erős cucc

Ja meg mellé még vakegér is? Akkor minek is a telefon ha ezeket egy ipad-en kellene megoldani szerinted?
Pont ezekre való az iphone és a többire meg ipad ami több és nagyobb kijelzőt igénylő dolog, apróbb munka amit az iPad OS megkönnyít az IOS-hez képest esetleg, de elvégezhető kijelzőről is. A többire meg valóban ha komolyabban dolgozik valaki ilyen eszközön akkor egy pro v társai.

Senki nem mondta hogy ezeket telefonon nem lehet.

Ja. Lehet venni iPhone SE-t is, azon is elfut az iOS 15.

Pont, hogy azokhoz kéne amúgyis…

Jogos az eszrevetel nyilvan nem audiophil fulesekkel akarok a mavon futkozni, szimplan 60-70e ftos Sennheiserekkel, amik jol zarnak, jol szolnak es kisjackrol uzemelnek.

Szomoru hogy az uj ipadrol is levettek a portot, es vagy hurcolhatod az atalakitot vagy uj fulest kell venned. Gondolom usbc-set idealis esetben, amit akkor az iphoneoddal megintcsak nem tudsz hasznalni atalakitas nelkul. Tudom bluetooth es gyartsunk szemetet amikor 2 ev mulva kuka az egesz a beragasztott akksijaval.

Ezert mondom hogy praktikusan ipad mini5, ugyanaz a tarhely, fele annyiba kerul, van meg rajta headphone jack, plusz ugyanaz a lightning tolti mint a legdragabb iphonet, tehet a kabelekkel sem kell sokat gondolkodni.

Iphone13 eseteben legalabb felemeltek az alap tarhelyet a 12-hoz kepest, szoval jobban megeri az uj ha 64g nem eleg, de itt meg maradt a 64es alap. Talan 128g-nal elgondolkodtam volna, de igy inkabb nem.

1 kedvelés

Én is gondolkodom egy új minin. Sajnálom, hogy nem került bele az M1 processzor, mert azzal (bár lehet ezzel az A15-l is elég) gondoltam valami USB-C-s dokkolóval kicsi, hordozható “miniszámítógéphez” jutnék. Ám úgy látom posztokban, videókban, hogy az FHD-s kijelzőre kötve nem skálázódik át, de még a iPad Pro sem. Ha próbáltad alá tudod támasztani, hogy így van-e valóban, illetve van e valami megoldás a FHD teljes felületének kihasználására?