Koncepció – így is kinézhetne az iPhone SE 2

Navigációra addig, amíg olyan verziót is találni, amelyik a régi iOs-en is fut.
Például:
Sygic -> iOs 9.0 fölött
Waze -> iOs 10.0 fölött
Google Maps -> iOs 10.0 fölött

mondjuk kivétel:
iGo -> iOs 7.0 fölött, de ezt inkább ne, mert térképfrissítés gyakorlatilag nincs rá, de legalább drága.

Azért a “van a családban” meg a “napi szinten használom” között hatalmas különbség van, ez valljuk be nem a legjobb érvelés egy kisebb méretű telefon mellett. :slight_smile:

@ Agent_H : Ugyanerre gondoltam én is :smiley:

Na igen a navi! Én pl azért is használok navigálni kizárólag androidos vasat, mert a nyomoronc NNG-nek nem vagyok hajlandó egy megveszekedett forintot sem fizetni, arról nem is beszélve, hogy 10e+ -ért van benne jó esetben 3 negyedévvel ezelőtti térkép.
Androidon feltolom a törtet és olyan térképet használok éppen amelyiket akarom az iGO-ban is és ott a többi jó navi még amiket említettél, meg hát a 7" a minimum sztem navigálásra.

1 kedvelés

@ pAnk
Akkor néhány érv a kicsik mellett:
normálisan lehet kezelni egy kézzel
elfér egy normál nagrágzsebben
egyenes a kijelzője (ezekre a lekerekített kijelzőkre nem lehet üveg védőfóliát rakni a széléig)
van normális váza, tehát nem hajlik olyan könnyen, mint mondjuk az X-ek
valamikor régen (iPhone 4) még üveg volt a hátlapja, tehát nem lett volna akadály a vezeték nélküli töltés)

Ezzel szemben mik a hátrányok?
kisebb a kijelző? ha nagyobb kell ott az iPad vagy noti
nem OLED? az XR sem!
nem lehet rajta zöldséget szeletelni? :slight_smile: arra is ott az iPad

Nagyon nagy igény lenne rá az biztos, és gyönyörű ez a koncepció. Sajnos az Apple-t nem érdekli ki mit szeretne. Én tuti vennék ha létezne ilyen teló.

Igen értelek, valóban nem ugyan az lehet. Hál Isten a szemem még jó. Ennek ellenére lehet nekem is megkell szoknom a nagyobb méretet, ha nem támogatják, írják alá. Amúgy milyen érdekes hogy tegyük fel az embernek van pénze, mondjuk megtehetné, hogy megveszi a korszerűbb, nagyobbat, ennek ellenére ragaszkodik a jól megszokotthoz. Ráadásul már a GB is kevés, szinte napi szinten belefutok olyan dolgokba hogy már magát az alap programot le kell törölnöm bizonyos megvásárolt appoknál. Majd amikor ismét szükségem van rá akkor ismét feltelepítem. Szinte napi rutin lett ebből. Na mindegy srácok, így még elvagyok vele. Nálam a megszokás nagyúr. További szépet mindenkinek.

Abban viszont biztos vagyok, hogy nem csak kis hazánkban lesz nagy felzúdulás, ha ősszel valóban megszűnik az SE támogatása IOS-esetében, hiszen sokan megtartották a mérete miatt is, meg más indokok miatt is akár. Én nem hiszem, hogy akkora nagy probléma lenne egy apple-nek hogy még pár évig írjanak erre is IOS-t, legalább az IOS12 szintjén.

Az a baj, hogy hót fogalmad nincs arról, hogy miről beszélsz…

Bizonyára a 8”- os telefont is meg tudnám szokni. Ez nem kérdés. De már az 5-5s-SE méret is kompromisszum számomra. Az i4 méret tök jó lenne. Sőt, hajlandó lennék többet fizetni, mert úgy tűnik, hogy ez egy extra. Vagy kg- ra esetleg négyzetméterre áraznak? Mindezek ellenére tudom, hogy Apple nem az igényeimre gyárt, hanem a gyártmányaira, szolgáltatásaira kelt igényt. Nincsenek hiú ábrándjaim, de a remény hal meg utóljára. Szerencsére más gyártónál sem tudnék most ergonómiailag ideális telót venni. Ami jó méret az csak buta telefon lehet. Bezzeg a NOKIA 888…

mi biztosan nem írtunk ilyet, a hozzászólók által leírtakért meg nem tudunk felelősséget vállalni. idén az 5s-t szórhatja ki az Apple, az SE még tuti marad, pláne hogy a 6s-sel tekinthető egy szinten lévőnek.

de szép is lenne, nagyon örülnek neki nem baj ha nem lesz olcsó lehet annyi mint az XS csak lehessen választani kisméretű telefont. Azért érdekes elnézve az utóbbi időbe sokkal kevesebb volt a komment bármelyik cikkre. De az SE2 Téma úgy látszik hogy nagyon sok embert foglalkoztat és várjuk hogy Újra legyen egy kezes kényelmes telefon. Nem mellesleg sokkal könnyebb zsebre rakni is!

Az idei közel 100 Újdonság hír érdekesség közül Ennek az írásnak van legtöbb hozzászólása, valószínű hogy van létjogosultsága újra egy kis méretű telefonnak. Nem olcsóság lényeg hanem mindent belerakni amit lehet a kis méretben. Nem azért használjuk az SE Még mai napig is ragaszkodunk hozzá mert olcsó, hanem mert nincs más választás

Pontosan nem az olcsósága hanem a méretei miatt lenne jó, aki meg nagyobbat szretne annak ott van két másik alternatíva. Legyen OLED majdnem 5" elfér rajta és új hardver, F-ID és azt mondom jöhet.

1 kedvelés

Igen, pont arról ismerjük az epölt, hogy annyira érdeklik a “felzúdulások”. Valószínűleg mérlegelni fognak (talán már meg is történt), hogy megéri nekik időt áldozni - ezáltal ugye pénzt is - arra, hogy egy régi készülékre optimalizálgassák még az új ájóeszt. Nem gondolom, hogy annyi pénz jön be nekik a régi készüléket használóktól - az is maximum a különböző szolgáltatásokból - ami az ő oldalukra billentené a mérleget.

Erre csak annyit hogy akkor IOS 12-5s ? Kicsit régebbi volt a vas és mégis megtették.

Mert épp szorult a nyakuk körül a hurok az akku miatti lassulással.
Másképp már rég kivezették volna, szvsz.

Lehet, de náluk már régen nem tudni mit hoz a jövő, ergo amikor kijön az új IOS beta aznap meglátjuk mit hozott.

Nem csak az appok nem fognak megfelelően működni, ha nem frissül az iOS, hanem a nyilvános wi-fi-kre sem fog egy idő múlva csatlakozni a régi iOS-el a készülék. Tapasztalat…

Mondjuk ezt nem vágom miért nem!?? Annak elvben semmi köze nem kell legyen az IOS korához, max ha új szabvány és azt nem ismeri a régi, de ez jelenleg nem annyira jellemző. Nagyon sok ember szaladgál sok-sok éves telefonokkal és azok is tudják a nyilvános wifiket, így semmi oka nincs hogy pl egy i4 ne tudjon csatlakozni az IOS7-tel.

szerintem ez maximum az ilyen külön használati feltételeket elfogadó képernyőt feldobó nyilvános wi-fi hálózatokkal lehet esetleg gond, amelyeknél nem tesztelték régebbi készüléken ennek a működését. nem azért van, mert nem frissíted a készüléket.