Kötelező-e a hazai jogszabályok alapján a hálózati adapter is a dobozba?

Na ez pl egy eléggé mellélőtt hasonlat volt, mivel a porszívónak fixen bekötött kábele van és annak megváltoztatása esetén ugrik a gari, míg ez egy adható adapter, amivel a gyártónak kellett eddig foglalkoznia, hogy hova milyent csomagol és ez plusz költség, stb. Csak halkan jegyzem meg, hogy amennyiben itthon forgalmazni akar valaki onnan származó iphon-okat akkor neki is kötelező az átalakító mellécsomagolása. Arról nem is beszélve, hogy amennyiben vett valaki egy iphone-t a szigeten és hazajött vele, akkor neki teljesen fölösleges volt kifizetnie a hasznavehetetlen töltőt. Kérdezz csak rá, hányan tartanak a fiókjukban GB töltőt mert onnan lett vásárolva a telója (kivéve ha kidobta). Nem védeni akarom az apple-t csak ha ezt másik gyártó lépi meg, eleve kisebb lenne mellette a felhajtás, mert nem az apple, de ha lenne akkor oda is ezt írtam volna mert akinek kell vesz hozzá és olyant amilyent akar, akinek nem az meg nem.

-OMEGAfan
Na ja és utána írd át a nickedet Don Quijote -ra :crazy_face:

tedd már meg, hogy nem hergelsz tovább senkit az ilyen szükségtelen megjegyzésekkel. a vita folyamatában ez semmit nem segít, csak további flame-et generál.

egyébként nem lehet, hogy a vonatkozó jogszabály ezen része csak azokra a termékekre vonatkozik, amelyeket egyébként közvetlenül a konnektorba dugsz be? mert azoknál valóban logikusan elvárható, hogy biztosítva legyen számodra a lehetőség, hogy be tudd dugni a konnektorba. ha viszont nem ad mellé hálózati adaptert az Apple, akkor szerintem ez nem vonatkozik rá, hiszen nem ad olyan kiegészítőt, amit a konnektorba dugsz be, így a hazai villásdugó biztosítására sincs kötelezve.

de hivatkozd be kérlek, melyik jogszabály melyik paragrafusára gondolsz pontosan, mert addig csak találgatás, aminek igazából kevés haszna van.

ugyanakkor szerintem az Apple-nek azért van olyan jogi csapata, aki utánanézett ennek, hogy megtehetik-e, hogy kihagyják a hálózati adaptert.

Ez most már engem is érdekel, mert én nem találom.

Ha lenne ilyen akkor szerintem az autók akkumulátorához is kötelező lenne töltőt adni :blush:

Meg úgy tudom, bár én dohányzom, hogy az elektromos cigikhez is csak kábel van. Meg fülhallgatókhoz és sok minden máshoz. :blush:

Az e-cigit megerősítem, ott is csak kábel van.

Pont a garanciáról szoló cikk alá írt egy jogász. @Olajos, lehet, hogy tudsz nekünk segíteni ebben a kérdésben, hogy Magyarországon jogilag kötelező-e egy töltő adaptert adni egy készülékhez. Ha esteleg tudod a választ akkor azért, ha esetleg nem, akkor is köszi.

Én most vettem egy Anker akksit és nem adtak hozzá fali töltőt!!! Felháborító! :smiley:

Tuti nem, mert akkor a Samsung is adna töltőt az Earbuds-hoz amit árul :slight_smile:

Na igen ! Amugy az pl miérrt nem ekkora hír, hogy az apple watch -hoz nincsen töltő adapter? Azért mert az már régóta így van? Megint csak a fikások lovagolnak ezen, na meg még páran. Eleve a 12-t aki teheti az új magsafe töltővel fogja tölteni, azt meg normál esetben be lehet dugni bármilyen USB adapterbe, de mindenképp érdemes egy gyors töltősbe, akkor most az jön, hogy miért nem gyors töltő adaptert csomagol hozzá az apple mivel lehet gyors tölteni ?

@OMEGAfan tudnád kérlek akkor idézni, pontosan melyik jogszabály melyik paragrafusára gondolsz?

Nyilván nem fogja, mert 99%, hogy nincs ilyen.

1 kedvelés

Szia, szerintem alapvetően nincs, de utána kell nézni; ilyen esetben az az érdekes, hogy ha nem adnak hozzá pl töltőt, vagy más, pl barkácsgépeknél aksit, akkor is előírják, hogy gyártói töltőt, aksit használhatsz, különben ugrik a garancia. Megpróbálok utánanézni. Üdv

Köszi, de azért ne szánd rá a szabadidőd, valószínű, hogy a kollega csak okosat akart írni. Kerestem én is, de még hasonlót se találtam. :smile:

@OMEGAfan tudnád kérlek idézni, hogy mire gondoltál pontosan, hogy ezzel pontot tehessünk az ügy végére? ugyanis:

Én egy kicsit neked adok igazat,mert töltő nélkül is majdnem annyiba fog kerülni mintha töltővel adnák.Ez fix. Viszont ez az anyagi része.Másrészről viszont tényleg felesleges sok felhasználónak,mert már van nekik otthon minimum +1.

De a lényege a hozzászólásomnak, Te ne nevettesd ki magad az ilyen hangnemmel.
Válaszolj olyannak ilyet aki neked is úgy ír,Ne egy abszolúte Profi,Segítőkész embernek!!

@OMEGAfan továbbra is várom, hogy idézd. nekem az is jó, ha leírod, hogy rosszul tudtad, előfordul, nincs ezzel baj. de ha valóban van ilyen jogszabály, akkor azzal már el lehet indulni valamerre. tehát fontos lenne, hogy válaszolj.

Halkan jegyzem meg, meg amugy is total off topic, de a most vasarolt Bosch ablakpucolo gephez is csak toltokabelt adtak, adaptert nem! :slight_smile:

1 kedvelés