Külső lencse, makro objektív vásárlása

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. :slight_smile: Több órát töltöttem el külső objektív keresésével, sikertelenül., persze lehet csak béna vagyok. Kerestem itt is a kérdések között, de nem nagyon láttam…
Apple 13 mini telefonom van és szeretnék rá külső makro objektívet.
Ami számomra nem világos, hogy fontos -e a piacon levők átmérője, értem itt arra, hogy a 2 ill. 3 kamerás apple telefonok keresztben elhelyezkedő kameráinál számít, hogy mind a kettőt/hármat letakarja? Vagy elég ha csak egyen van az objektív/lencse, mint elsődleges kamera (már ha van ilyen) és a 2.-3. kamerán mondjuk nincs (és gondolom ne is lógjon rá félig)?
Annyi féle van az 5ezer forintostól egészen 70ezerig, de a műszaki adatoknál pl. fel sincs tüntetve, hogy pontosan mely típusokra jó vagy hogy egyáltalán mekkora az átmérője, egy vagy két kamerás telefonra is jó-e, stb…
Az egyetlen amit találtam az az APEXEL 10 db objektív és szűrő szett (appleking oldalán), ahol pontosan írja a típusokat, de felesleges számomra mindenféle halszem és filter lencse, az értékelése közelebb van a 5/3-hoz és ennyi pénzért (13ezer+szállítás) tényleg jó minőségűt szeretnék elsőre választani. IOS boltokban nem is lehet kapni ilyesmiket és nem tudom van -e itt olyan, aki tényleg tapasztalatból ismer egy-egy típust, ami hozzásegíthet király makro képek készítéséhez.
Előre is köszi szépen az iránymutatást, válaszokat!