Kuo: évközben érkezik az AirTag

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/02/21/kuo-evkozben-erkezik-az-airtag/

Ming-Chi Kuo, a TF International Securities elemzője ismét nyilatkozott, ezúttal az Apple Tile-szerű, UWB technológiát használó kütyüjéről. Kuo szerint a kütyü gyártását az Apple valamikor 2020 második vagy harmadik negyedévében fogja nagyobb mennyiségben berendelni. Ha minden igaz és lehet Kuo-nak hinni, akkor a legnagyobbrészt a Sanghajban található Universal Scientific Industrial fogja gyártani a valószínűleg AirTag…

Ez a fütyülésre megszólaló kulcstartó továbbfejlesztett változata lesz? Mi takar a nyomkövető ”kütyü” pontosan?

Arra rakod rá amire akarod, és integráltan fogod látni a tag helyzetét szerintem a Find My appban.

Az UWB technológiának nézz utána ha komolyabban érdekel, gyakorlatilag gigahertzes tartományban leadott nagyon sűrű intervallumban (nanoszekundumos lépték) leadott jelek. És e karakterisztika miatt jól pozícionálható és kalkulálható (a Wi-Fi vagy Bluetooth-szóval szemben). A jó pozícionálás alatt pedig pár centit értek.

És szerintem az iPhone 11 sem véletlen kapta meg. :wink:

Köszi!:+1:

Nekem inkabb az a kerdesem hogy min keresztul kuld jelet? Mondjuk elhagyom valahol a kulcsomat. Van a kozelben valaki iphonenal, akkor azon keresztul lathato lesz? Milyen iphone kell hogy legyen? Minimum 11?
Vagy hogy mukodik ez?