L0vetodream szerint nagyobb, 32 colos kijelzőt kaphat idén az iMac

A vonalak igen. De a betű méretek nem!

Mar, hogy a fenebe ne?! A monitoron pixeleket jelenitessz meg, amit 20px-nek almodsz, az 20px lesz, mindig. Ha pedig pt-t hasznalsz, ott pedig 0.75 a szorzo. By the szabvany. 14 px betu = 10.5pt betu (14*0.75 = 10.5)

1 kedvelés

A progrmozó megnézi mekkora betű méretet állítottál be a PSD-ben. Ha 300dpi-ben dolgozom és ő 20 pont helyett a 4,9 pontot állítja be akkor kicsik lesznek a betűk.
Ezt sajnos máshogyan nem tudom elmagyarázni :smiley:
300dpi-vel szivatnám a programozót.

Meg mindig nem ertem. Ha 20px magas betuvel akarsz irni, akkor az 20px magas lesz. MINDIG. Ha nem px-et akarsz megadni, hanem pt-t, akkor 20px = 15pt. Ez semmilyen DPI-tol nem fugg. Ugyonugy, ahogy a vonalak vastagsaga sem. Ha kell egy 50x50 pixeles doboz, akkor az 50x50 pixel lesz, pixelben merve, mert ennek nincs koze a DPI-hez. Szoval nem ertelek. Totalisan nem ertelek. Miert nem vonatkozik a DPI a vonalra es miert vonatkozik a beture? Nem lehet, hogy ott abban a szoftverben valami el vab baszva es foloslegesen rugoztok valaminek a konverziojan, amin nem is kellene rugozni?

A programkódban ha jól tudom nem pixel számot állítanak be hanem pont méretet.
Ezért használok photoshopban pontot és nem pixelt a betűknél. Itt számít a dpi.

Erre csak annyit tudok mondani, hogy W3C doksi. Ezt ha kinyomtatod, 1 inch lesz a 72pt magas dobozod, de sehol mashol nem (kiveve ha sikerul 72dpi monitort talalni es azon megnezed). Ezenfelul nem is ajanlott (soha nem is volt), monitoron pt-t hasznalni. Plane jobb pixelben megadni a fontot, hogy minnel inkabb illeszkedjen gridre, mert a 0.75-os valtoszam miatt, kijohet vad magassag is. Pl a 13pt magas fontnal a brozernek 17.3333333 pixel magas betuket kell rajzolnia (amit nyilvan nem tud megtenni :D) Sott, ha valamilyen “boxod” van, aminek tort pixelre jon ki a merete, akkor ha elkezded scrollozgatni, akkor neha 1-1 pixelt ugorhat a merete, ami megjelenitotol fuggoen lathato, es idegesito lesz. Szoval, ha monitorra dolgozik az ember, sokkal konnyebb px-ben szamolni, mint pt-ben. Ha pedig pt-ben szamoltok, akkor hirtelen megszunik az a “dpi” faszsag is, amihez most ragaszkodsz. Plane, mivel a mostani megjelenitodnek mar koze sincs a 72 dpi-hez. Tehat akkor leszel vegre merethelyes, ha felhagysz ezzel. Nem is tudom, hogy ezt honnan szedtetek :smiley: Az elmult 15-20 evben nem talalkoztam ilyesmivel.

Értem :slight_smile:
Tehát akkor a betű méretet is px-ben adjam meg és ne pontban.
Megnéztem amúgy és pontban is ugyan annyi mint px-ben a betű száma.
Így ez érthető. Nem tudom nekem mindig is pontban volt a photoshop beállítva de így is jó volt :smiley: Köszi, mindig tanul valamit az ember!

Ez azert logikus, mert a DPI-nek tenyleg nem kene jelentenie semmit, csak papiron :smiley:

1 kedvelés

Igen, papíron vagyis nyomdába 300dpi a minimum.
De ott már pont méretet állítok be :smiley:
Köszi!