Lehet még újra csúcson az Intel?

Eredetileg itt jelent meg: Lehet még újra csúcson az Intel? - Szifon.com

A héten az Intel bejelentette az új, 12. generációs Core processzorokat és azt ígérik, hogy van köztük olyan, ami elveri teljesítményben a 16 colos MacBook Pro-ban található M1 Max chipet is. Emellett az Apple egyik chiptervező mérnöke, Jeff Wilcox átállt a „sötét oldalra” és a jövőben az Intelnél fog dolgozni. Vajon ez elég lesz ahhoz, hogy…

Az Intel sajnos elkényelmesedett az idők folyamán és eljárt felettük az idő. Több régi nagymúltú cég is erre a sorsa jutott…

1 kedvelés

Hát azért ez nem teljesen igaz. :slight_smile: Mert egy asztali PC-ben teljesen mind1 milyen hűtés van vagy mennyi áramot vesz fel. Ha gyorsabb mint az M1 Max akkor azt fogja venni. Ettől függetlenül más szegmensekbe bizony szívás az áramfelvétele az intelnek.

Milyen fura, hogy nem hallottak még kompetítor tilalomról…

Mi pénzt kínálhatott az Intel, hogy elcsábítsa azt a mérnököt…

Én azt szeretem az m1 mac miniben, hogy ugyan olyan erős mint a volt asztali 10. gen. i7-em de töredéke fogyasztásban. Nekem számít, hogy mennyit fogyaszt egy gép amin melózom napi 10 órában.

te azt hiszed, hogy egy 10. genes i7, azaz 10700k olyan erős, mint a sima m1? :smiley: tévedésben élsz, az m1 sokkal gyengébb, komoly meló esetén pedig senkit sem érdekel az 1 szálas számítási teljesítmény, szénné alázza a sima m1-et, de egy erős gpu-t sem fogsz betenni mellé, nem mellesleg azt a procit húzni fogod és még az 1 szálas teljesítményt is lenyomja utána…