Lehetséges-e applikációt készíteni VoIP hívások figyelésére értesítéshez?

Nekem úgy tűnik, mintha gyorsabb lenne mint az elődje.

Mivel minden régebbi téma már zárva, ezért itt írom le, hogy meg kell követnem azokat akik a voip app-okra mondták, hogy a fejlesztők hibája ha az óra nem jelzi ki a hívást valós időben sehogyan sem, mert a minap leletem egy Wickr me app-ot és ez már küld egy push-t amikor bejövő hívás van rajta, ami elég arra hogy tudjam éppen vki hív, s ez elég is lenne ahhoz hogy ha mind tudná, a lenémításhoz.

Igen, ez a fejlesztok hibaja. Ennek az appnak a fejlesztoje beletette amire en is gondoltam, miszerint ha bejovo hivas erkezik, akkor ki kell kuldeni egy local notificationt az orara ezugyben. Et voila.

Tehat nem veletlenul tudja, hanem a fejelsztoje tenylegesen hasznalja ezt a szoftvert, igy megcsinalta ugy, ahogy meg kell/lehet csinalni a jelenlegi korulmenyek kozott.

Nem ertem ezt egyebkent. Fejlesztokent ismerem a redszer lehetosegeit/korlatait, nem veletlenul irtam/irtuk, hogy hogyan kell/lehet megcsinalni.

Ezt el is hiszem! Én csak azért nem értem a mai napig, sem hogy akkor a többi okos v kevésbé okos óra (Huawei B0 ) miért tudja azonos szituációban mindegyik voip app-al mégis mikor az app mind azonos, csak az a progi ami illeszti az más. Nekem a logika diktálta, hogy akkor az a hibás ami az iwatch-ot illeszti, de ugye itt meg az is azonos és mégis átmegy az értesítés. Ja meg közben vki mondta, hogy még a Wechat is valos időben kijelez az órára amikor hívás van, szóval jelenleg nálam teljes a káosz logikailag ezután. :eyes:

Mert ******** mar leirtam, hogy azok teljesen mashogy mukodnek. Az oraval az Apple kommunikal (igy ennek megfeleloen mennek at a notifikaciok, amikre okos modon lehet reagalni is, lehet kesziteni extra, kepet is tartalmazo notifikaciot, stb), es az Apple nem csinalta meg, hogy a CallKit-et hasznalo alkalmazasok csorgetese jelezzen az oran. A “tobbi okosora” pedig bluetoothon keresztul megkapja a bluetoothon szabvanyos riasztast es mivel tamogatjak a bluetooth headset protokollt, ezert beszelni is lehet rajtuk. Tehat, amig az Apple nem valtoztat a CallKit mukodesen, addig a fejlesztok azok, akik kepesek megcsinalni, hogy az ora is jelezzen. Ezekszerint van aki megcsinalta es van aki nem csinalta meg. Aki akarja meg tudja csinalni, aki nem akarja, vagy nem foglalkozik vele, az nem fogja megcsinalni.

Tehat tovabbra is ketto eset van, vagy ragjak azok, akiknek ez hianyzik, minden egyes uj beta, es uj stabil kiadasa utan az Apple fulet egy bugreporttal, hogy nem mukodik, vagy ez nem fog megvaltozni. Nyilvan nem a felhasznaloknak kellene ezt jelezgetnie, hanem a fejleszto az, aki ezt igazabol jelezni tudja, mert a felhasznalo nem tudja megallapitani, hogy milyen kod fut, mikor kellene jonnie a riasztasnak, stb. Tehat neked a VoIP szoftvereid irojanak kell az agyara menni, hogy azok mindig bugreportoljanak az Applenak. Ami bugot/hianyossagot (mert szerintem ez nem bug, hanem hianyossag, hiszen sehol sem irjak, hogy ennek mennie kellene) sokat jelentenek, az bele fog kerulni egy kesobbi verzioba.

az Apple Watch-on watchOS fut. a többi órán nem. ez már bőven nagyobb különbség.

de kérlek, ne offold már szét mindig az egyes cikk hozzászólásait. @Czo is már többször elmagyarázta, hogy mi a helyzet.

Bocs de mindenhol lezártátok ahol ezt leírhattam volna amit elsőre írtam is.

Aha! Akkor elkezdem az összes app-hoz beírni a hiányt, mivel az apple felé már kb 1000x jeleztem ezt és semmi nem változott. Sztem ebből lesz majd egymásra mutogatás.

automatikusan lett lezárva. már számtalanszor le lett neked teljesen részletesen írva, hogy hogyan működik mindez, mégis újra és újra megkérdezed ugyanazt, elméleteket gyártasz, hogy szerinted hogyan működik (miközben le lett írva, hogy ténylegesen hogyan működik).

ez is már javasolva lett neked többször is. egyszerűen nem értem, hogy miért kérdés ez még mindig.

átmozgattam az összes, ezzel kapcsolatos, a béta esetén offtopic hozzászólást a korábbi, automatikusan lezáródott topic alá. az egyes topicok a bennük feltett kérdésre érkezett megoldás után maguktól lezáródnak, ha nincs újabb hozzászólás.

Na igen csak ugye ez a fránya store ha beta-t használok nem engedi a véleményezést, ezért más módokat kell találjak hogy oda tudjam írni.

Minden Apphoz meg kell adni az app weboldalat, ahol kell lennie supportnak. Ez nem olyan dolog, amit a Storeba kell irni, mert bugokat nem oda reportolunk. Ott a felhasznalok ertekelnek. Ha bugot akarsz reportolni, keresd meg az Appokban a bugreportolas lehetoseget vagy ha ott nincs, akkor a fejleszto weboldalan vagy az app weboldalan.

ok ezt kezdtem az imént pont. :grinning:

az App Store értékelések nem hibák jelzésére vagy funkciók kérésére vannak.

Amiket használok voip / sip app-okat mindnek elküldtem és válaszolgatnak is, de pl a whatsapp sokadszorra írja a hülye sablon beállításos szövegeit, már elküldtem őket továbbképzésre a wickr és a wechat fejlesztőihez, arra eddig nem jött válasz. :grinning:
A baj az, hogy mind a beállításaimban keresi a hibát, ahelyett, hogy pl tesztelnék amit leírtam és rádöbbennének mi is a tény. Talán akkor orvosolhatnák is .

Update: A Groundwire app-ban a hiba nálam volt, ez valóban mindent tud, mert a sok-sok kapcsoló között volt 1db ami nem volt bekapcsolva, de a magyarra fordítás miatt elsiklottam felette, mivel több beállítási oldala van és az egyikben a “hangbeállítások” között volt amit be kellett kapcsolni és az óra azóta előbb értesít mint kicseng a telefon!
Egy fontos app pipa! :grinning::grinning::grinning: