Lightning-ból teljes USB-C?

Nem találok olyan kábelt/adaptert ami komplett képes lefordítani a két csatlakozás minden létező funkcióját. Van Lightning adapter amiből kijön HDMI és USB-3 is, azaz köthető rá elvben monitor és egyéb hardver is (bill. egér, stb). Az USB-C képes videót+hangot+érintőt+bill.+egeret+stb támogatni. Miért több kábellel lehet csak megoldani a komplett átvitelt egy eszközre adapteren keresztül és látott már valaki, esetleg próbált közvetlen Lightning-USB-c valamit?

ez nem attól függ, hogy fizikailag milyen formájú csatlakozóról mire alakítja át, tehát nem azért tud valamit az USB-C, mert fizikailag USB-C.

tisztában vagyok vele hogy nem azért hanem a szabvány miatt, de a kérdésem attól még megválaszolatlan sajnos

Az USB Type C es a Lighting ketto egymasra egyaltalan nem hasonlito csatlakozo.

Lightning eseteben van 2db gyors atviteli csatornad (amin Lighting “protokoll megy”, mig az USB-C eseteben van 4db gyors es 2db lassu. Barmelyik csatlakozonal lehet barmelyik atviteli csatorna barmilyen iranyu. Az USB-C-nel elegge “osszver” megoldas van alkalmazva. Lenyegeben a 2db lassu atviteli csatorna nem mas, mint lassan 2 evtizedes koru USB 2.0, ezekhez osszesen 1 csatorna kell, tehat “kifer” a kabelen 2db USB 2.0. Az USB 3.0/3.1 atvitelhez kell osszesen 2db gyors csatorna, tehat kifer a kabelen 2db USB 3.0/3.1 (5 es 10Gbps). Az USB 3.2 20 Gbps atvitelhez 4db gyors csatornara van szukseg. Ez az USB-C protokoll USB resze. USB-C eseten fel lehet aldozni az atviteli csatornakbol 2 vagy 4 darabot DisplayPort celjara (ez totalisan masik protokoll). 4k30Hz ativtelhez pont eleg 2db csatorna, de 4k60Hz-hoz mar 4db csatorna kell. Ezert van tele a piac olyan 4k60Hz kepes USB hubokkal, amik ilyen uzemmodban csak USB 2.0-t tudnak, mert ehhez keves 1 csatlakozo (ezert letezik sok USB-C HUB 2db csatlakozoval, kimondotta MBA/MBP-hez, mert igy ki tud rajta hozni 4k60Hz-t, USB3.0-at es meg USB2.0-t is kenyelmesen). Thunderbolt eseten szinten van lehetoseg 1, 2 illetve 4 csatornat bealdozni az USB-C dugobol. Tovabba, a Thunderbolt jel es a DisplayPort jel tud osztozni 1 csatornan.

A Lightning ezzel szemben egyik protokollt sem ismeri “nativan”. Tehat, ha szetszedsz pl egy Lightning to USB-A kabelt, akkor abba lesz illeszto IC, ami a Lighting protokollt USB protokollra illeszti. Mivel az Apple nem kototte ki a lightning “buszt” egy funkciora sem, igy egyszerre tobb funkcio is “kijohet” belole. Tehat semmi sem tartja vissza technikailag a gyartokat, hogy keszitsenek egy olyan adpatert, amely tartalmaz egy Lightning to USB Host es Lighting to DisplayPort illesztest, a vegso, fizikai csatlakozo kimenet, pedig USB Type C. Az, hogy miert nincs? Valoszinuleg azert, mert nincs ra igeny. Technikai limitacio nincs.

Szerk: Ja igen, kivancsian varom, hogy sikerul-e majd olyan “utodot” kitalalni az USB Type C-hez, ami valahogyan kompatibilis lesz es novelni fogja az atviteli csatornak szamat. Remelhetoleg nem egy totalisan uj USB Type D fog jonni.

Aha! Köszönöm így már félig értem és sajnos erre tippeltem én is, hogy lehetne csinálni kis dobozkát az egyik végén Lightning kivezetéssel a másikon USB-C és kijön ott minden ami kell, csak még eddig nem csinált senki.
Tehát most hogy leltem egy Lightning to HDMI+USB3 adaptert, ha lelnék HDMI+USB3 to USB-C 3.1 adaptert is akkor abból már tudok gazdálkodni, hogy 1-1 -ben legyen a két vége. Kicsit amatőr módszer, de ha nincsen más jó lehet nem? Gondolom az érintést sosem tudja majd átvinni egy külső monitorról, de amennyiben műxik a többi, azt már elengedem.

Mit ertessz eritnto alatt? szabvanyos USB egeret/billzetet? Letezik az USB HUB fogalma, amivel 1 Host oldali portbol 4 db. Host oldali portot tudsz csinalni (csak 4-et, semmi mas nem lehetseges, a 7 portos USB HUB is 2db. 4 USB HUB-ot tartalmaz, egymas utan bekotve, azaz igy lesz 3+4 portod). Ez megint szabvanyos, tehat tamogatott dolog meg iOS-en is. A keyboard megy ugye iPhoneon es iPaden is, de eger tamogatas Jailbreak nelkul csak iPaden van. Ennek egyebkent megint semmi koze a csatlakozo fizikia kialakitasahoz.

Akkor pontosítok, ott tart a projectem, hogy tegnap teszteltem egy eszközt ami érintő kijelző és bill.+touchpad együtt és USB-C meg HDMI van rajta. A samu dex azt simán veszi egy szál C-s kábelen amit adtak hozzá (a samu sajátján nem kommunikálnak) A iphone-t azt Lightning-USB-c kábelen nem látta, a Lightning-USB 3 adapteren keresztül a C-s bemenetére kötve a telón volt a bill.+touch kijelző semmi. Azt írja is a kütyü papírja hogy csak képet tudunk megfelelő adapterrel átvinni, de akkor a többit is csak két kábel kell hozzá ahogy látom most. Na ezért rendeltem egy adaptert ami Lightning to HDMI+USB3 , mert onnan akkor elvben mennie kell mindennek, csak az érintést nem fogja max az iphone érzékelni. Amugy van Bt egéren keresztül is támogatás a telón és no JB. Egy kis kör az egér mutatója de használható, főleg nagyobb kijelzőn-monitoron. Eddig ennyit derítettem ki, az ígéret szerint 22.-én megjön a rendelt adapter és akkor jön a következő próba ami nálam az 1.2 lesz :slightly_smiling_face: próbák számozása szerint. Ha az sem teljes siker még van egy ötletem az már a 2.0 mert más hardverrel lesz az tuti csak nem ennyire kompaktul használható.
Vagy a 3.0 ami Apple függő, hogy kiadja a Samu Dex apple változatát IOS-re, de ez későbbre tehető mint a magyar siri szvsz. :crazy_face:

Es milyen appokat akarsz igy hasznalni? Mert iPhoneon a kijelzon nem lesz tartalom csak akkor, ha az alkalmazas fejlesztoje erre felkeszitette az alkalmzast. Ezen a teruleten valtozas nem tortent az elso iPhone megjelenese ota. Mar a 30 tus csatlakozohoz is volt videokimenet, nehany jatek pl Real Racing tamogatta is ezt, ilyenkor a telefon volt a kezedben a kormany, a kepet pedig a videokimeneten at lathattad a TV kepernyojen.

Tovabbi info: Apple Developer Documentation

Mivel a kijlzőt tükrözöm ez szinte mindegy, ami megy fektetett módban az szép lesz ami nem az nem annyira, de mindenképp használhatóbbnak látszik így elsőre nézve. Láttam pár videót a tükrözött kijelzőkről és a telón meg hogy az egérrel v touchpaddal hogyan lehet kezelni a dolgokat miniben a 12 minin. Tudom miért nem veszek nagyobb iphone-t vagy egy ipad-ot, hát azt még mindig megvehetem ha ez teljesen zsákutca a napi használatban. Erre meg hajt a kíváncsiság. :grinning:

Viszont ez meg mindig nem teljesen olyan lesz mint Android eseteben. Az alkalmazasok nagyresze (en nem talalkoztam olyannal, ami igen, de mivel ez az alkalmazas fejlesztojen mulik, igy nem allithatom biztosra) nem beszelheto le a kulso kijelzo tamogatasrol mirroring modban sem. Tehat pl a gyari Photos app is kulon kezeli a kulso kijelzot a telefon sajatjatol, meg azok a jatekok is, amelyek direkt tamogatjak a kulso kijelzo hasznalatat.

Ezért is mondtam hogy majd meglátom milyen és mennyire használható a mindennapokban. Irodai dolgokra kell főleg office-os appok, számlázók, stb. Ahol sokat kell írni és ugye 1xűbb a bill.+egér megoldással reményeim szerint. Pont ezek kevés mivolta miatt kezdtem el ezzel szórakozni, na meg ugye a Dex láttán ami persze sokkal előrébb van ilyen téren. Mivel a teló is képes már sok olyan dologra amire régebben csak asztali gépeket és notikat használtunk, hát gondoltam teszek egy kísérletet, mit is lehet belöle kihozni a praktikumot és a kényelmet szem előtt tartva. Arra néhány alkalomra nem feltétlenül akarok venni egy 12.9-es pro-t és pár évente azt is lecserélgetni újra, na meg akkor már két eszközöm van amit szinkronban kell tartani mindig és stb. Ezzel meg csak lenne egy mobil desk-em is ugye.

Az egyik ilyen esetet bemutató videón az iphone amikor oldalra van döntve minden még a főképernyő is elfordul, az már nem lehetséges vagy csak nem találom, esetleg csak JB-vel megy? Az utóbbira emléxem halványan de olyan régen nem volt JB a telómon és nem is akarok.

csak Plus méretű iPhone-on fordul el. (Max esetén nem, thx @Czo)

Max-on nem. Csak Plus-on. Maxok mar nem kaptak ezt meg :frowning:

Köszi szépen! Akkor ezzel fogok együtt élni, mert nem akarok nagyobb telót csak emiatt. Gondolom ez megint csak rendszer szintű és app-val nem megoldható. Miért is nem csodálkozom ezen. :crazy_face:

az iPhone nem tablet. az Apple meglátása szerint tehát elegendő csak a legnagyobb kijelzős iPhone-okon – de ahogy @Czo írta, a Max modelleken már nincs ilyen. tehát szerintük sem volt eleve sem sok értelme az egész opciónak.

Jó tudom nekik nem jó üzlet ha negyed annyiért veszek egy eszközt és nem tőlük amin nagy kijelző van és azon használom teljes értékűen a telót. Ezért nincsen IOS-Dex sem és ezért lett az iPad-en ilyen támogatás a saját OS-el.

iPaden sincs ez a samsungos dex dolog. ne keverd már folyamatosan a szezont a fazonnal.

Nem keverem csak félreérthetően fogalmaztam. Sajnos ott sincsen, pedig nem rossz ahogy látom a használat közben haveromnál. Ők rámentek az egy eszköz mindenhova megoldásra és persze ez ízlés dolga, nekem tetszik, csak ne kellene androidossá válni hozzá :crazy_face:
Tök jó amikor bárhová megy csak rádugja a telót a dokkra és ott van mindene mindig, otthon a monitorján, útközben a kis lapdock-on és stb. A mai okostelókban már adott kb a hardver erre, csak ki kellene használni. Persze lehetne ezt bonyolultabban is megoldani, de ez egyszerű és szvsz célszerű is.

de ezeket hiába írkálod le, az Apple esetén ez nem így működik, és attól, hogy itt gyártod az elméleteket, hogy szerinted hogyan működik, nem is fog így működni.