Macbook Air A1465 OSx probléma

A történet a következö: került hozzam egy Air ami elvileg rendszer frissités közben megállt. Az elején ugye megtalálja a wifi hálózatot, jelszó megadás után csatlakozik is, be is tudok menni a Recovery menübe, de miután ki kellene választani melyik meghajtóra telepítse a rendszert ott nemtudok kiválasztani semmit. Hogyan tudnék erre rendszert varázsolni szerintetek?

Most ott tart a gép, h csak a bejelentkező hang van meg utána ujraindul.

A rendszr nem latja az SSDt. Ez elofordulhat ugy is, hogy hibas, de ugy is, hogy 10.14-re frissitett az illeto es az evek alatt jelent meg olyan 3rd party SSD bovites, aminel firmwaret kell frissiteni mielott 10.14-et telepitessz.

Ha SSD hiba lenne akkor nem egy áthúzott, villogó indítólemez jelenne meg?

Internet Recoveryt vagy sima Recoveryt latsz? Terminalban diskutil list mutat barmilyen disket? Az athuzott karikra tobb esetben is megjelenhet.

Internet recovery
Ilyenkor ugyebár Terminal nemjön be vagyis nekem ebbe az állapotba.

Recovery alatt is kellene lennie terminalnak (noha, soha nem probaltam meg az Internet Recoveryt)

Az a baj már most odáig nemjutok el csak a hang és ujraindul.
Próbálok telepitő pendrive-t win alól.

Az Internet Recoverynek mennie kellene…

1 kedvelés

Most bejött a terminal.

Mi van disk6 es disk0 kozott?

Azok is kb olyan kicsik, mint a 6-11.

Itt bizony nem latszik a storage.

Mondjuk azt nem értem miért van 0-12ig és csak a 12 mutatja az SSD méretét.

A recoverynek kell egy par “virtualis” particio. A lathato dolgok alapjan eltuntek a particioid. Ha nincs szukseg rajuk, akkor a menuben disk utility, csinalj egy ujat es tolj fol egy rendszert (a recoverybol tudsz telepiteni). Ha szukseg van rajuk, akkor vissza kell szerezni valamivel.

Megpróbálom amit irtál.
Azonban ha vissza kell szerezni azt mivel tudnám?

Bár mondjuk az is a gondom, hogy nem mindig tudok addig eljutni. Van olyan, hogy már a hálózatválasztásnál újraindul.

Még mindig ezzel küzdök.
Csináltam boot pendrive-t, de a particiókat nem sikerült meg visszahozni.
Már 12böl csak 2 van.

Nekem még ez jutott eszembe: https://pcworld.hu/macworld/visszahivja-az-apple-a-macbook-airt-a-rossz-ssd-k-miatt-140343.html

Ez szuper, csak vajon ez még mindig él?
Ugyanis 2013as bejelentésről van szó az emlitett cikkben.

ezt az Apple Support tudja megmondani, vagy menj be egy hivatalos szervizpartnerhez. de könnyen lehet, hogy már nem lesz érvényes.

https://apple.com/hu/contact

Köszönöm, akkor az lesz megpróbálom.

Érdekes amúgy, mert valamikor eljutok egész sokáig az újra telepítésnél s máskor pedig már alapból a hálózatválasztásnál kidob.