MacBook Pro 16 munkára

Sziasztok!

Gondolkodom egy MacBook Pro 16-on munkára itthon. Néha jól jönne ha el tudom vinni a gépet magammal. Viszont. Az aksi nem megy hamar tönkre ha a gép folyamatosan be van dugva?
Nincs olyan app ami 50% körül tartja a töltést így a degradáció nem lesz magas?

Köszi a választ :slight_smile:

a macOS-ben beépítetten megtalálható az optimalizált akkutöltés, ami 80%-ig tölti csak az akkut, ha folyamatosan töltőn használod. 50%-ig való töltéses appról én nem tudok, hogy lenne, mert ezt az adott eszköz maga vezérli.

Intel processzoros gépeken az akku kapacitása pedig folyamatosan csökkenni fog, ha be van kapcsolva az Akkumulátorállapot-kezelés opció:

ez az opció az Apple processzoros gépekben nincs benne, ott várhatóan másképp kezeli az akkut a gép, és emiatt olyan szintű teljesítményromlás sem következik be az alacsonyabb fogyasztás miatt, mint ami Intel esetén a jelentősen magasabb fogyasztásból adódó, gyorsabb merülés miatt.

Ebben gondolkodom.
Apple MacBook Pro 16" M1 10/CPU 16/GPU 16GB/1TB SSD

Köszönöm szépen!

szerintem ezzel már nem lesz ilyen probléma.

de ha esetleg mégis nagyon leromlik 1 éven belül (80%-os kapacitás alá), akkor kicserélteted benne az akkut. vagy vehetsz rá AppleCare-t is, ami rögtön pozitívabb elbírálást jelent bármikor, de főleg az 1. év letelte után.

2 kedvelés

megvettem a gépet. Nagyon jó :smiley:

command + az hol van macbook billenytyűzeten? Hogyan kell nagyítani a böngészőben?
command - kicsinyítés megvan

A megoldás: Shift+command+Ó
Elég érdekes :smiley:

Hiába van bekapcsolva az optimalizált töltés. Mindig feltölti 100%-ra! Hamar tönkre fog menni :frowning:

mert még nem tanulta meg a használati szokásaidat. kell neki pár nap.

1 kedvelés

Köszönöm!

This topic was automatically closed 2 days after the last reply. New replies are no longer allowed.