Macbook Pro Akkumulator csere problema

Sziasztok,

szeretnek tanacsot kerni a felmerult problema elharitasahoz.

Adott 1 Macbook Pro (15", 2013 Late).
Az akkumulator mar 970 ciklust futtatott, igy arra jutottam, h kicsereltetem.
Erdeklodtem kulonbozo javito cegeknel, h eredeti akkumulatort mennyiert cserelnek.
Kaptam kedvezo ajanlatot, amelyet megragadva kicsereltettem a szoban forgo alkatreszt (barcsak ne tettem volna)

Az akkumulator es a kabel toltes eseten nagyon melegedett, ezert gyanus lett, h az nem eredeti.
Coconut Battery app kiirta a gyarto nevet (nem apple).
Visszavittem kicsereltetni, de az “uj” alkatresz is ugyanazt a “hibat” mutatta, mint az elozo; illetve ennek is megneztem a gyartojat - kiderult ez SEM eredeti alkatresz.

Beszeltem az Apple ugyfelszolgalattal, ott kozoltek, h nem gyari akkumulatorral szerelt gepet nem javitanak, igy szerezzem vissza a gyari elemet…

Az adott szerelo ceg a regi akkumulatoromat alliolag leadta mar, igy azt nem tudja visszaadni.

Jelenleg van a gepemben 1 rossz (hibas) alkatresz. A gep eredeti allapotat vissza akarom allitani (gyari akkumulator), h hivatalosan (inkabb kulfoldon) kicsereltessem.

A szerelo mar tobb mit 2 hete nem lep semmit, h gyari (akar hibas) akkumulatort adjon.

Velemenyetek szerint, milyen lepeseket tudok tenni, h megoldjam a felmerult problemat?
Xtra fontos lenne. A segito valaszokat elore is koszonom (mint azt is, h vegigolvastad)

J

a coconutBattery még eredeti akkumulátor esetén sem fog Apple-t írni, hanem például Diplo-t, de ez attól függ, hogy az Apple melyik beszállítója gyártotta az adott cellákat.

Eredeti akkumulátort csak az Apple tud belerakni, ezt nyilván az adott szervizzel kell leharcolnod akkor, hogy újra cseréljék ki, vagy esetleg egy másik olyan gépből amilyen a tied, rakjanak át eredetit, hogy tudd az Apple boltban cserélni. Szerintem egyébként szimplán melegszik az utángyártott akkumulátor, de mivel még nem volt dolgom ezzel lehet több szervizt kéne megkérdezni.

Sajnos ez így patthelyzet.

Koszonom a valaszod!
Esetleg tudsz/tudtok adni tippet az eredeti akkumulator gyartojat illetoen?

#1 Diplo
#2… stb.

most jutottam oda, h “kapok vissza” 1 gyari akkumulatort, amivel mehetek hivatalos szerelohoz.

Felhivtam az interneten talalt es Apple altal jovahagyott szereloket; 2 azt mondta varni kell ketto hetet, mikor erkezik elem, amig a harmadik 3-4 napot jelolt meg, illetve billentyuzet cseret… mert csak ugy adnak akkumulatort?!? :expressionless:

Koszonom hozzaszolasod; igen most mar rajottem, h Magyarorszagon ez hogyan (szamomra irrealisan) mukodik :slight_smile:

Elmeletileg kapok hasznalt gyari akkumulatort a szerelotol; azutan kiderul, h “hivatalosan” mit tudok tenni…

Igen, az utangyartott elem melegedett fel (forro) es elkezdte a toltokabelt is megegetni; tehat ez jo pelda barkinek, aki szeretne megorizni a Mac okoszisztema epseget:
utangyartott alkatreszt NE tegyen a gepbe/telefonba/iPad-ba stb. mert rosszul jarhat.

Kulfoldon is ugyonugy mukodik mint itthon. Ha hivatalos szervizbe viszed, hivatalos alkatreszt kapsz, ha 3rd party szervizbe viszed, akkor csak bontott alkatresz lehet eredeti, minden mas eredetivel valamennyire kompatibilis harmadik feltol szarmazo szerkezet (fuggetlenul attol, hogy ezt New Yorkban vagy Budapesten teszed).

illetve lehet eredeti elektronikával ellátott, de új cellákat tartalmazó is.

mivel retina MacBook Pro géped van, és azokban ragasztva van az akkumulátor, így azt itthon teljes topcase-szel együtt szokták cserélni, nem állnak neki kiszedni csak az akkut és másikat ragasztani bele, legjobb tudomásom szerint az Apple-től eleve így kapják az alkatrészt. hogy a topcase-be mi tartozik bele, az típusonként eltérhet, de minden olyan alkatrészből újat kapsz a topcase-szel együtt, ami az akku alatt van, tehát például a billentyűzet és a trackpad is.

a jelenlegi gépem jelenlegi akkumulátora esetén nem ír ki gyártót a coconutBattery, így csak a korábbi esetekből már ismerős Diplo jutott az eszembe, nem tudom, mi lehet még, nem néztem utána. de az akku gyártójaként még sosem láttam, hogy a coconutBattery azt írta volna, hogy Apple.

akkor csak remelhetem, h valoban gyari akkumulatort tesznek vissza a gepembe (a nem hivatalos szerelok) amit a hivatalos javito csapat is elfogad. ha jol ertem, amit mondasz.

ebbol fakadoan, ez “izgalmas” dolognak tekintheto, h remelem nem jartam rossz uton azzal, h 3rd party szerelok nyultak bele a gepbe.

ha Diplo volt, amit írt a coconutBattery, akkor az valószínűleg eredeti akku, de nyilván ezt látatlanban csak tippelni lehet. hivatalosan, ahogyan azt fentebb admin kolléga már írta, kizárólag az Apple hivatalos szervizpartnerei tudnak eredeti alkatrészt beszerelni, legyen szó bármi készülék bármi alkatrészéről, mert az Apple másnak nem ad ki alkatrészt.

hazánkban ezek a hivatalos szervizpartnerek: https://szifon.com/2017/02/21/gyakori-kerdesek-melyek-az-apple-hivatalos-szervizpartnerei-magyarorszagon/

koszonom.
de azt hiszem nem jol irtam le.
bontott alkatreszt kapok, amelyet szeretnek ellenorizni annak erdekeben, h azt hivatalos javito elfogadja (mert ha nem gyari elem van a Mac-ban, akkor nem javit).

ezert erdekes a gyarto, h a 3rd party szerelo ne verjen at (mar egyszer megtette).

szerintem elsőnek sem vert át, ha Diplo-t mutatott arra is a coconutBattery. de ezt úgyis majd csak az adott szervizpartner fogja tudni megmondani, ha megnézte az akkut. ugyanakkor ha nagyon kukacoskodni akarnak, akkor ha nem megfelelő az akku beragasztása, abba is bele lehet kötni.

Az elem neve: simplo (iso vizsgalt alkatresz)

3rd party nem rendelkezhet eredeti akkumulatorral - ezt az informaciot kaptam Apple ugyfelszolgalattol, illetve szifon admin is ezt irta.

Remelem meg tudom oldani; a segitseget ezuton koszonom.

a Simplo is eredeti beszállító, de ahogyan mi is írtuk, hivatalosan csak az Apple szervizpartnerei tudnak eredetit beletenni, mert az Apple másnak nem ad ki alkatrészt.

A tema kalvariaja es tanulsaga (sajat tapasztalatok alapjan, amely a sajat “elmenyeimet irjak le”):

#1 Ha mindenkeppen ragaszkodsz a Mac okoszisztema megtartasahoz es Retina kijelzovel szerelt geped van, akkor opcionalisan 2 utat valaszthatsz. 1: hivatalos Apple szerelok, akik kb 2 het utan szallitanak akkumulatort, es ha az elem hibas, akkor csak azt, ha nem hibas, akkor a top case-t is cserelni kell, osszeg HUF60.000 - 150.000. 2: hivatalos szerelok, akik 3-4 nap utan szallitanak akkumulatort, es ha az elem hibas, akkor csak azt, ha nem hibas, akkor a top case-t is cserelni kell, osszeg HUF60.000 - 150.000. Mindket esetben CSAK gyari eredeti akkumulator eseten, ha letertel az eredeti alkatreszekrol, akkor ez az opcio NEM opcio tobbe.

#2 Ha inkabb alacsonyabban szeretned tartani az elem-csere koltseget, akkor a kovetkezokre ugyelj:
1: a leheto legfiatalabb akkumulatort valaszd (nezd meg a gyartasi datumot, hasznald a Coconut Battery applikaciot)
2: csak megbizhato szereloket valassz, akik mar lattak kozelrol MacBook-t, MacBook Pro-t etc.
3: ketfele utangyartott akkumulatort valaszthatsz, A: teljesen utangyartott (Simplo, Diplo, Dynapack ezek iso miositett gyartok) B: eredeti akkumulatorok cellajat felujitjak (nincs tapasztalat)

Konkluzio:
ha tobbet akarsz kolteni az elem cserere, habozas nelkul tedd azt.
ha megfontolt koltsegek mellett gondolod megoldani a problemat, akkor jol figyelj oda, h kitol es mit veszel. Kerj lehetoleg 3-6 honap garanciat az “uj” akkumulatorra.

1 kedvelés

az Apple eredeti akkumulátorai is ugyanúgy Simplo, Diplo cellákat használnak, a Dynapack-ot passz, azt még nem láttam coconutBattery-ben, de nem kizárt az sem.

a nem hivatalos szervizekben is bevett szokás, hogy 6 hónap garanciát adnak az akkumulátorra, függetlenül attól, hogy az most milyen is.

Rendben. Jo a kiegeszites; de a reszemrol ez most 1 osszefoglalo volt; tanulsag, h masnak ne kelljen felesleges koroket futnia mint nekem kellett.

This topic was automatically closed 2 days after the last reply. New replies are no longer allowed.