MacBook Pro asztali gépként – a saját kijelzője nélkül

Eredetileg itt jelent meg: MacBook Pro asztali gépként – a saját kijelzője nélkül - Szifon.com

Érdekes jelenségnek lehetnek tanúi Kínában, a használt laptopok piacán kutakodó felhasználók. A napokban Duan Rui is beszámolt a dologról Twitter csatornáján, képekkel is illusztrálva az egyre növekvő, új piaci szegmenst. Bár első hallásra bizarrnak tűnik, hogy egy MacBook Pro-t kijelző nélkül asztali gépként használjunk, de a mellékelt ábra szerint mégis életképes a modell. Mit is…

En majdnem 5 even keresztul hasznaltam a MacBook Pro-m CSUKOTT allapotban, allvanyban, folyamatosan aram alatt es HDMI kapcsolatban, magic mouse es keyboarddal. Az akku es a gep kifogastalan allapotban volt. Szinte ugyan annyiert adtam el mint amennyiert anno 1 evesen megvettem :smiley:
Akkor en is ebbe a csoportba tartozom?

bár az új gépek akkujaival is ez lenne… de amióta a Touch Bar modellek megjelentek, valami nagyon nem oké, ugyanolyan használat mellett mélyrepülést mutat az akku kapacitása. :frowning:

70k-ért mellé lehet csapni pl. egy ASUS MB169C+ típusú USB-C-s külső kijelzőt és full hordozható a gép.
~200 USD-ből aligha lenne meg amúgy a kijelző cseréje, bár nem találtam pontos számokat.

250.000Ft+ egy kijelző csere.

Ceges M1-es prom van, csak kabelen hasznalom :joy::joy:

Ne is mondd…2017-es MacBook pro (non touch) akkuja kb.1,5 év múlva a vicc kategória lett…

nekem most, kb pont 1 évvel az előző topcase csere után, 62 töltési ciklussal 84%-os kapacitású. majd megint megy topcase cserére valamikor, de egyszerűen nem tudom most leadni, mert ezen dolgozom. tényleg nem tudom, mit művelnek ilyen téren az Apple-nél, de eléggé abszurd. :frowning:

Ha kikapcsolod az aksi optimalizalót akkor pár ciklus után elvileg szépen vissza megy!

a kapacitása? azt eléggé furcsállnám, főleg hogy az pont ezt akadályozná meg. itt most a kapacitása van lecsökkenve, az nem nőhet vissza, ha már kémiailag elöregedett.

Próbáld ki! Nekem több mint 10% jött vissza.

megnézem, de ez erős lenne.

// az első teljes lemerítés és feltöltés után még tovább esett. még lemerítem és feltöltöm párszor, de komolyan meglepne, ha pozitív irányba változna.

Kezd el úgy használni mint ahogy eddig!
Screenshot 2022-03-24 at 17.17.45

Mivel loggolva volt meg is tudom mutatni :wink:
A részletesben van egy 86,5% is.

nekem kb mindig töltőn van egyébként, úgyhogy az úgy nem lenne mérvadó, de most megint lemerülésig használom majd, aztán fullra töltöm, és kiderül.


Egy kijelzőttörött iBookot használtam így ezer éve. hehe

nekem ezzel csak tovább romlott, két teljes lemerítés és feltöltés alatt 7401 mAh-ról 7235 mAh-ra esett, ami ~2%.

Nekem idő kellett mire vissza állt. De ha gondolod kipróbálom újra én is.

közben kicsit jobban utánanéztem ennek, és nem az optimalizált akkutöltés a kulcsa, hanem igazából ez:

Én csak a tapasztalatomat írtam le. :slight_smile: