macOS Mojave e-mail problémák

Sziasztok,

Feltettem a Mojave-t, eddig semmi probléma sem volt vele. Tegnap délutántól vettem észre, hogy eddig semilyen levelezőfiókkal nem tudok rendesen e-mailt küldeni. Már rég nem használom az alap e-mail szoftvert, váltottam már régebben Airmail-re, számomra nagyon bevált.

Azt hittem, hogy valamilyen bug lehet, megnéztem most pár e-mail szoftverrel, többek között a gyárival is, de mindnél ez a helyzet, egyszerűen beteszi piszkozatba, szeretné küldeni az e-mailt, de nem megy ki a fiókból.

Több szolgáltatónál vagyok (köztük saját szerver is van), mindnél ez a helyzet, így a szerveres problémát teljesen kizárnám.

Az utolsó frissítés a Mojavéra pár napja jött, ez a hiba pedig tegnap délutántól van.

Szerintetek mit érdemes megnézni?

külső SMTP engedélyezve van az internetszolgáltatódnál?

Eddig nem volt probléma ezzel… UPC-nél lehet valami akkor?
Illetve saját szerver van beállítva kiküldésre, nem a szolgáltató által megadott.

hívd fel a szolgáltatód ügyfélszolgálatát, és kiderül.

Átváltottam mobilnetre, ugyan ez a hiba. Itt valami más probléma lesz szerintem…

Amúgy, Nálatok mennyire megy az App store? Ha a frissítésre megyek, akkor állandóan pörög, semmit nem csinál…

béta esetén ez bármi lehet. épp emiatt nem használjuk a Mojave bétáját.

Úgy néz ki, hogy megoldódott a dolog. Annyi történt, hogy külső kijelzőn volt a macbook pro, amikor leszedtem róla és elkezdtem egy mentést csinálni külső szerverre pár fájlról és felkészültem az előző rendszer visszaállítására, megjavult a levélkiküldés. Biztos megijedt.

Az App Store is működik… Szóval külső kijelzőt nem szereti…