MacRumors: idén mégsem érkezik Face ID a Mac-ekbe

Eredetileg itt jelent meg: MacRumors: idén mégsem érkezik Face ID a Mac-ekbe - Szifon.com

A MacRumors legfrissebb információi szerint késik az Apple idei terve, miszerint Face ID-t integrálnak a Mac-ekbe. A Face ID a 2017-es iPhone X-ben debütált, és azóta is az iPhone-ok egyik legfontosabb funkciója, ami lehetővé teszi az eszköz zárolásának gyors feloldását arcfelismeréssel. Mostanra pedig már nem csak iPhone-ban találjuk meg, hanem 2018 óta az iPad Pro…

És egy szép mapon (?) nem fogsz tudni bizonyos műveletet elvégezni a Face ID használata nélkül. Ott lesz minden billentyűzet leütésed mögött a minden pillanati ujjlenyomatod, hogy letagadhatatlanul azonosîtható legyen: te tetted. Mi másért forszíroznák? “Értelme” ezen kîvül nincs.

Miért ne lenne értelme az összesküvés elméleteken kívül? Pl egy nagyon kényelmes módja a feloldásnak a jelszavak helyett.

Ha akarod kikapcsolhatod és egész biztos vagyok benne, hogy a belátható jövőben nem fogják kikapcsolhatatlanná tenni.

ha ez így lenne, ahogy állítod, akkor kötelező lenne a használata – csakhogy nem kötelező, sem ennek, sem a Touch ID-nak. ha pedig ilyesmire kerülne sor, akkor egyszerűen nem használod az adott terméket. igazán nem nehéz.

Elég jó az anyag.

Na ez nem témába vág, de biztos nem véletlen, hogy most kaptam… :smiley:

új iPad Airben FaceID? Ez nekem új? Hol van ilyen benne?

nincs benne. kivettem a cikkből, sorry.