Már hálózati adapter nélkül érkeznek az új Apple Watch-ok

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/09/24/mar-halozati-adapter-nelkul-erkeznek-az-uj-apple-watch-ok/

Az Apple a múlt héten bejelentette az új Apple Watch Series 6-ot és az Apple Watch SE-t. A környezetvédelem miatt és a csomagolás csökkentése érdekében az új Apple Watch modellek töltőadapter nélkül kaphatók. Az új Apple Watch doboza továbbra is 1 méteres mágneses töltőkábelt tartalmaz, de az 5W-os adapter – amely a Series 1 kivételével…

Ha csökkentik a termék árát akkor rendben, ha nem akkor egy bújtatott áremelés…

1 kedvelés

Szerintem emiatt biztos nem lesz olcsóbb. Vagy legalábbis nem olyan szinten, hogy értelme is legyen. Ha mondjuk 2-3 ezer forinttal olcsóbb akkor az annyira lényegtelen már ilyen összegű termékeknél, hogy nem oszt, nem szoroz. Igazán látványos csökkenésre meg nem számítanék sajnos…

Egy ilyen töltő hivatalos ára kb. 7-10k Ft szóval annyit kellene levenniük az árból de tuti nem fognak mert ez az áremelés idén.
Azt nehogy az iPhone 12 Pro Max ára 1200 dollár legyen mert az is elképzelhető. :smiley:
Ezek után én ha eladok egy Apple terméket adapter nélkül fogom eladni változatlan áron, azt mehet reklamálni az Apple-hez aki megveszi.

Nekem nincs úgy különösebb bajom vele. De idén minden új Apple termék USB-C ->USB-C vagy USB-C->Lighting kábellel jön forgalomba erre a Watch dobozába belerakják az USB-A mágneses töltőkábelt, de ezzel egyidejűleg kiadják az USB-C mágneses töltőkábélt ugyanolyan áron mint az USB-A-t. Szerintem ez egy kicsit arcátlanság.

1 kedvelés

És még is drágább lett az S6 mint az S5 volt :frowning:
Hogy …be már!!!

ezt valószínűleg azért csinálják, mert az előző években a vásárlókat épp az USB-A-s hálózati adapterekkel látták el, így több mint valószínű, hogy már van nekik. aki meg közben gépet is váltott, és arról töltené az óráját, annak valóban nem jó opció. a legjobb opció szerintem az lenne, ha minden külön lenne, és te magad legózhatnád össze – no persze ez egyúttal több csomagolást is jelent, és igazából csak akkor volna értelme, ha ezzel egyúttal az órák alap ára csökkenne.

Nekem még az is tetszen, ha meg lehetne csak az órát venni minden nélkül, értem itt a szíjat is, igen ahogy Te is írtad, tényleg mindent saját magad választhatnál ki.

Amikor meglattam, hogy a Series 4-nel mar kulon dobozban van az ora es a szij, azt hittem, hogy a kovetkezo evtol, megszunik az egyben torteno vasarlas. Nem igy tortent.

apple fan vagyok, de ez szanalmas :ox::poop:

“ A környezetvédelem miatt és a csomagolás csökkentése érdekében”

Apple hasznalo vagyok es orulok neki, legalabb nincs tele a doboz folosleges dolgokkal. Reszemrol egyebkent a magneses oratolto is mehet a levesbe, azt sem szoktam kibontani.

1 kedvelés

Több csomagolást nem is biztos, hogy jelentene. Mert a kábelt meg a töltőt adhatnák azt amit eleve meg tudsz venni külön. Az óra elég lenne abba csomagolásba amilyenben akkor van mikor cserélik garanciában, és a külső összefogó csomagolást is elhagyhatnák mert a szíjat vagy meg veszed hozzá vagy nem. Mármint darabszámra több, de mennyiségre kevesebb.

1 kedvelés

Most nézegettem a dobozokat a pincébe és 3 mágneses kábel+adapter figyel bontatlanul a dobozokban. Feleslegesen megvett kiegészítők. Mivel nekem is van, meg asszonynak is, így eleve 1 alapból felesleges volt már rögtön az első vásárlásnál.

7-10k ???
Inkább 700-1000 Ft.

az ilyen túl olcsó kínai szeméttel érdemes vigyázni. az Apple hálózati adapterei kicsit komolyabbak, mint ez az általad említett 700-1000Ft-os kategória.

Az apple.com-on fent van már az 5 és 12W-os adapter is, 6.990-ért.

Gondolom a Blackberry ami szintén amerikai mobil le tudja gyártani 1000 Ft körül akkor az Apple-nek se kerül többe. Vegyük figyelembe hogy nem egy-két darabot gyártanak hanem milliós tétel. Tiszaújvárosban dolgoztam tavaly a blackberry-rim összeszerelő rész logisztikáján és láttam az árakat shipping során. Nem beszélve arról hogy már type-c gyors töltőről van szó

Bár ha jól tudom idén befejezték a gyártását minden mobiljuknak

Hálózati tápból nekem is van több,
(előző telefonok miatt) az 5S dobozában benne is van érintetlenül.

De a mágneses kábelt szívesen átveszem bárkitől ingyen,ha nem kell.

Abból nekem csak egy van. :grin::smiley:

:open_mouth: :hushed: :astonished: