Mától előrendelhető az iPhone XR, íme az első videók róla

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/10/19/matol-elorendelheto-az-iphone-xr-ime-az-elso-videok-rola/

Ma reggeltől előrendelhető az iPhone XR, az Apple 2018-as belépő modellje. Az iPhone XS-et és XS Max-et már teszteltük, így hamarosan majd az iPhone XR is kezünkbe kerül. Hazánkban egyébként 299.990Ft-tól lehet megvásárolni, és úgy látszik, még mindig szállít az Apple október 26-ára, tehát nem kapkodják nagyon a készüléket. :man_shrugging:t2: Néhány külföldi Youtuber már a…

Ha egy A betűt beillesztesz a rövidítés közé, máris értelmet nyer a név.

Futottak még kategória…

Én nem tudom milyen fejlett kijelzőről beszélnek ezek az almánál,az iphone 4s jobb kijelzővel rendelkezett! Ha csak a ppi-t nézem… az hogy fényesebb meg hasonló az szerintem nem fejlődés. Na de jól van az,szerintem lehetett volna még drágább és még valami gagyi “innovációt” kitalálhattak volna.

Mármint Te már kezedbe fogtad az iPhone 4s mellett az iPhone XR-t?

Mi van a ppi-vel? Ugyanez volt a 4-ben is. Mi a francnak tegyenek bele nagyobbat? Élesebb nem lesz tőle a kép a szemednek, ellenben brutálisan megugrana a fogyasztása…

Most tünt fel, hogy kihagyták belöle a 3D Touch-ot. :astonished:

Pedig 1xű, mert a legtöbben azért vesznek vmit mert a abban van a legnagyobb felbontású kijelző, vagy a legtöbb RAM, v a legtöbb magos proci, v a legtöbb kamera lencse, stb esetleg ezekből több is együtt és ezek a számok a lényegesek, nem az amit kap az legyen összességében a legjobb. csak példa mikor kijött az X és fikázók lehúzták hogy ezt felbontást már az S7 is tudta sőt többet, meg hasonló, de amikor kiderült ez a kijelző sokkal jobban bírja, pl mert nem ég be olyan hamar, akkor kerestek más indokot a fikára. Pedig csak keresni kellett volna gugliban, hogy mit is tud az emberi szem még látni a felbontásból és rájöttek volna az X-é is bőven elég akkora felületen. Erre írtam már párszor korábban ittt v ott, hogy ha alma akkor a legkisebbe is belekötnek az emberek, pl a noccs ami sosem terjedt volna el ennyire ha nem az apple hozza ki az X-nél, pedig azt is rengetegen fikáták és most szinte minden csúcs vason ott figyel.

Nekem megfelelne. Kellően stabil, gyors, jó képet készít, bírja az akkuja, és masszív. Az oled egy púder. Annyival nem ér többet az xs.

2 kedvelés

Notch: Amennyire én hallgatom a teszteket, ha notch van egy telefonon az hátrány… Ennyit erről. Amúgy persze vannak emberek akik nem a ramot, kijelzőt nézik, de bakker 300ezerért ilyen telefont :joy::joy: Ha 120 ezer lenne akkor azt mondom ok. És még akkor is 2-3x haszonról beszélünk. Nemcsoda hogy nem veszik. Ha meg a ppi annyira nem számítana, akkor az 500 ezres telefon is csak azt kapna nem? :grin: Persze ez csak szerény véleményem. :smiley:

Az 500 ezres telefonba beleteszik azt a “hiperszuper” OLED-et, amiből ez a ppi valóban pixeles lenne.

Akkor öntsünk már tiszta vizet a pohárba!
Csak mert nem írtam azt, hogy nem számít a ppi, hanem vázoltam mire mennek az emberek rá és itt jött pl az X és az S7 kijelző FELBONTÁSA nem ppi, amit ha azonos kép van és mindkettőre rátennénk egy papírt kivágva 1cmx1cm -es lyukat akkor csak azt venné észre aki nézi, hogy esetleg a színek a samun túlszaturáltak és ebből jönne rá melyik is a melyik és nem a felbontása miatt, mert a szem már nem tud különbséget tenni, ergo csak többet fogyaszt vele a vas. Pont ezért nem tesznek értelmes gyártók 6"-ra 4K-t mert minek! Bár azt is megvennék akiknek csak a számok fontosak, majd hápognának miért is eszik annyit.
Na meg előbb várjuk már meg milyen is az a szupernek kikiáltott új kijelző és utána fikázzuk, ppi meg stb. Lehet tényleg vmi jót dobtak vele, de lehet mégsem, majd kiderül.
A noccsról is annyit említettem, hogy fikázták majd minden vason szinte az lett most meg azt használják a fikázók is részben. Sehol sem írtam hogy jó v sem, ezt mindenki döntse el maga aki használja, mert különbözőek vagyunk szerencsére és pl engem eddig nem zavart mikor volt a kezemben X és használtam rövid ideig vmire. De én más autójába ülve sem állítgatok el mindent rögtön, mint sokan mások, mert nem zavar ha vmi nem pont úgy van mint a sajátomban, max az ülés de csak ha nem érem el a pedálokat v nagyon közel vannak mert nagy “szintkülönbség” a tulaj és köztem.

Az ájfonten akkor miért rendelkezik négyszázötvenvalamennyi ppi-vel, ha úgysem tudom megkülönböztetni a ikszertől? Hiszen abba is elég lenne a háromszázvalamennyi, nem?

Megtisztelő hogy csak engem olvasol, de a kommentem felett pont leírta vki hogy miért is a differencia az oled és az lcd között. :roll_eyes:

Sajnálom, én abból nem igazán értettem meg. Gondoltam Tőled választ kapok. Az oled kijelzőn a 450 ppi csak 320 ppi?

Igazán én is csak arra gondolok abból, hogy az oled-nél ugye maga a képpont adja a fényt és talán apróbbak is mint az lcd esetében, ahol viszont háttérfényt alkalmaznak hogy lássuk mit is mutat, talán ott nem is nő meg a képpontok számával egyenesen arányosan a fogyasztás ezért. Sztem ezért elég lcd esetén a kisebb ppi mint oled-nél. De lehet tévedek mert ebben nem vagyok otthon. :woozy_face:

Az OLED-nél gyémánt elrendezésben vannak az alpixelek, ami “szabálytalan”. Ebből az elrendezésből adódik, hogy sokkal nagyobb pixelsűrűséget kell elérni ugyanazért az élményért. Az Applenél nyílván kiszámolták, hogy ez mennyi, hisz ők az egyetlenek akik nem HD/FHD/QHD/UHD tököm tudja milyen szabványok szerinti kijelzőket csináltatnak, hanem a pixelsűrűséget vetítik ki adott területre. Az X-nek semmivel nem élesebb a kijelzője a szemed számára, mint mondjuk az iPhone 4-nek volt. Ellenben az Apple Watch ugyanazon a távolságon lathatóan pixelesebb (vagy bármelyik 300 ppi körüli OLED-es telefon, mondjuk a Samsung J5), mint bármelyik IPS-es iPhone. A Macbookok Touchbarjának a 2** ppi-jéről ne is beszéljünk…
És itt most csak és kizárólag a kijelző élességéről van szó, semmi másról.

Köszönöm!

Ennyi pénzért XaR

Annyira amúgy nem szar sőt, inkább erre váltanék régebbi készülékről, mint XS-re. A hétvégén majd tüzetesebben megnézzük, de jobban tetszik, mint az XS széria.