Megérkeztek az első vélemények az új, 27 colos iMac-ről

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/08/09/megerkeztek-az-elso-velemenyek-az-uj-27-colos-imac-rol/

A héten megjelent egy új, 27 colos iMac és a nagyobb híroldalak és YouTuberek megkapták tesztpéldányaikat. Bal oldalt az új iMac nanotexturált üveggel A 9to5Mac-nél összegyűjtötték a legérdekesebb véleményeket az Apple legújabb számítógépéről. Nézzük meg őket! A Six Colors-nál Jason Snell leginkább a 200 ezer forintos feláras nanotexturált üvegnek örült, mely szerinte ugyanolyan jó, mint…

Lehet hogy hardveresen jó, de szoftveresen rengeteget kell még fejlődnie a windowshoz képes.
Nincs egy normális hiba mentes fájlkezelő.
Nincs normális torrent kliens.
A word/excel baromi lassan nyílik meg még a legújabb gépeken is.
Adobe acrobat nagyon gagyi sebességben és stabilitásban.
iMessage nagyon lassú és bugos.
2019-es, 32GB ram, 27-es imac 2,1T fusion drive-val.

A kamera tényleg gagyi benne ezért használok Logitech külső kamerát :smiley:

World/Excel lassan nyílik meg? Excelben az elmúlt 8 év összes építkezése el van mentve egy tabellában, hogy hol, kinek, ki, és hány órát dolgozott. De megnyitja minden gond nélkül pedig egy 2012 late iMac 27” i7 16GB RAM 1TB Fusion. Amúgy én még mindig nagyon meg vagyok vele elégedve, csak most már nem lesz rá frissités, ja és adobe acrobat-tal sincs problémám.

  • -„Mi a francot csinált az Intel ezzel a processzorral?”* :nerd_face::nerd_face::nerd_face:

Gondolom zsebbe nyúlt és fizetett a jobb eredményért! :grinning::grin:

Vagy az is lehet, hogy optimalizáltatták a kódot mac-re… És emiatt jobb… :flushed::grimacing:

Szerencsés vagy. Nekem az új gépen az új szoftik lassúak és buták. Hát ez van…

Torrent klienst a Microsoft pont annyit biztosít a saját operációs rendszeréhez mint az Apple. Transmission meg mindkettőn van.
A Word és az Excel a Microsoft termékei, az indulásuk vagy futásuk idejére az Apple-nek csekély hatása van. Ahogy az sem meglepő, hogy a Microsoft a saját oprendszerén jobban hangolta a saját irodai programcsomagját. Ha még a Pagesre vagy a Numbersre panaszkodtál volna.
Nekem a Windows Explorer semmivel nem tűnik okosabbnak vagy gyorsabbnak a Findernél. Ha külső file kezelőt keresel, akkor ott van a magyar fejlesztésű Forklift, szerintem felveszi a versenyt a Windowsos társaival.
Az Acrobat az Adobe terméke, nem az Apple dolga rendesen megírni.
Az iMessage-el én semmilyen sebességbeli problémát nem tapasztalok, pedig nem mai darab a 2013 Late MacBook Pro amit használok.

Transmission nagyon buta egy szofti. Nincs magyar nyelv benne. Nem lehet a torrent neveket átnevezni indítás előtt.
A folklift hulladék a TC-hez képest. Egyszer próbáld ki, tele van hibával és hülyeségekkel.
iMessage sebességben elfogadható de pl fájlokat már nem lehet rajta küldeni mint pl a skype-ban. Hibával leáll…
Rengeteg hiba van macos alatt ami windows alatt nincs. 3 éve próbálom ezeket megszokni de nem nagyon megy :smiley:

@expa tessék.

a Forklift hibát pedig jelezheted a support@binarynights.com címre írt leveledben.

Amúgy mit dolgozol a gépen? Mert egyszer azt írod , hogy word meg excelre jó a gép de munkára nem, most meg, hogy ezek nem jók rajta. …

expa: Miért nem használsz Windowst???

windows-on egyéb dolgok nincsenek ami kellene.
Egyikben ez a jó a másikban az. Ez van :smiley:

Grafikázom. word-be kapom az anyagokat sokszor. Windows alatt ugyan az 0,5 másodperc. imac-en 15 másodperc a megnyitása. Döbbenet különbség… minden fájlal így van.
Egyszerűen rosszul van optimalizálva.

Én már jeleztem nekik 20x de nem foglalkoznak vele. Apró hiányosságok vannak amik bosszantóak, hogy nincsen rajta. Bug kevesebb de hiányosság annál több…

De ez csak első indítánsnál ilyen lassú, nem? Mert ha nem akkor ott más probléma lesz. Amúgy nincs semmi közöm hozzá, de grafikusként nem egy kicsit gyenge az a gép? Mármint megvetted a majdnem alap 27 collos iMacet munkára.

Miért lenne gyenge? 32GB ram van benne. 9. generációs i5-ös ami sokkal gyorsabb mint az 4. vagy az 5. generációs i7. Weboldal grafikákhoz és kisebb nyomdai munkákhoz ez bőven elég. Csak maga a macos gyenge a windows-hoz képest…

de hát akkor miért nem teszel fel Windows-t? ott van a Boot Camp már az első inteles Mac óta.

Mert windows tenni mac-re szentségtörés :smiley:
A macos összességében jobb mint a windows, csak nem értem miért nem javítják a butaságokat. Nem látják, hogy rossz. Egy ott dolgozó szaki sem látja a hibákat?
Érthetetlen számomra. Windows-nak más hülyeségei vannak…
Semmi sem tökéletes pedig nem sok kellene hozzá…

De Te külső 3. féltől származó applikációk hibáit sorakoztatod fel. Azzal kapcsolatban mit kéne a macOS-en vagy a gépen változtatni?

Mondjuk i7 meg ssd ha már gyorsabb gépet akarsz és nem fusion drive.

A windowson is külső 3. féltől származó progit használok és ugyan az kiváló. Ott látják mi a jó, itt meg nem? Ezért fura.