Megjelent a 10. generációs iPad és az új, M2-es iPad Pro család

Eredetileg itt jelent meg: Megjelent a 10. generációs iPad és az új, M2-es iPad Pro család - Szifon.com

Tim Cook már ma délután elhintette Twitteren, hogy iPaddel kapcsolatos bejelentésre számíthatunk, és pár órával később így is lett. Nem sokkal délután 5 óra után felkerült az Apple oldalára a 10. generációs iPad, valamint az új 11 és 12,9 colos iPad Pro. Előbbihez néhány izgalmas új kiegészítő is érkezett. Nézzük is meg, hogy mi változott…

Ezek az arak kezelhetetlenek, telefont is kb soha nem veszek mar ujat ezutan :slight_smile: es most megerkeztek az ipadek is ide.

Szombaton az Apple Store ba vettem egy iPad airt és egy kilencedik generációs iPad et. Nem bántam meg mert ma fölment mind a kettőnek az ára 100-100 €-val! Aztán mire föl!? Szerencsére megvettem de atya úristen ez az áremelés minden ok nélkül. A pró 200€-t ugrott csak mert M2?! Na jól van má! Már vége van annak a világnak hogy kifutó modelleket nem veszünk meg mert jön az új és ugyanazon az áron, és a kifutó modell olcsóbb lesz. Most már megtartják inkább a kifutó modelt és az újat drágábban hozzák be. Isten veled szép régi világ.

Nem aremeles ez. A dollar erosodott boven ennyit az elmult 1 evben,

Euróhoz képest ekkorát nem

Ennyit már nem érnek ha csak tartalom fogyasztásra használjuk. Ennyivel nem rosszabb a droid fele ennyiért.

2 hete vettem 12,9 256 GB M1 prót, mobilnetes verziót 550.000.- HUF volt, M2-es cca 800.000.- HUF. Brutál az M1-es is, azért 250.000.- Ft-ot nem érne meg az a néhány többlet, amit az M2 pluszba adna. Éreztem hogy brutális lesz a drágulás, utolsó utáni pillanat volt, erre azért még én sem számítottam.

Miert nem? Ha jol szamolom, most kb 18% gyengebb az Euro, mint pontosan 1 evvel ezelott. Ha fogom a 9. generacios iPad 1 evvel ezelotti arat (379) es rarakok 18%-t, akkor 447.22-t kapok. Ehhez kepest “csak” 429-re korrigalta az arat az Apple. Ehhez, a korrigalt arhoz kepest erkezik aranyosan dragabban a 10. generacio.

Ez ugyonaz, mint MO-n forintban, az Apple TV valtozasa. Eddig Apple TV HD/32GB, 4k/32GB es 4k/64 GB-t arult az Apple, ami US dollarban $149, $179 es $199 volt. Itthon pedig 59990, 71990 es 79990. Most ugye megszunt, a HD/32GB modell es iszonyatos arcsokkentest hajtott vegre az Apple, mert a 4k/64GB lett $129 es a 4k/128GB $149. Viszont azota a Forint (beke poraira) osszefosta magat, ezert a magyar arakon egy deka csokkenes sem latszik, mert 71990 a 4k/64GB es 79990 a 4k/128 GB (most mindenki elkepzelheti, hogy ha a forint ugy allna, mint 1 eve, akkor kb 44990 es 51990 lehetne az ara).

Szerk: raadasul az Apple nem korrigalja a kiskereskedelmi arait, az adott periodusban, igy lehetoleg ugy kell kikalkulalnia az arat, hogy addig, ameddig a termek arazasa valtozik (jellemzoen ugye, 1 evvel kesobb, amikor lejebb csuszik 1-2 kategoriat), addig kitartson a kikalkulalt arfolyam.

1 kedvelés

Pfff, 10.-gen iPaden ennyi pénzért nem laminált a kijelző. Ez azért elég gáz:))

amikor meg összetöröd rajta az üveget, akkor meg a laminált kijelző lesz igencsak drága, szemben a sima érintőüveg cseréjével.

Azokkal csak az a baj, hogy az értékük is olyan gyorsan csökken, hogy mintha valami baj lenne velük. Pl. a samu tab 8 ultra már 400 alatt is látható, pedig nem is régi és akár még újakat is dobálnak nevetségesen olcsón az induláshoz képest. A iPad-ek és értem itt a Pro-kra, alig veszítenek, sajnos.

jah még 130ért lehet venni 9gent 195 helyet :sweat_smile: :joy:

Az létezik, hogy az iPad mini indulóára 199.900-ról 289.990-re emelkedett?
Az Apple oldalán legalábbis 289 a sima 64gb wifi de nem látom, hogy a készülék frissült volna…

A forint kb 40%-t gyengult, az 1 evvel ezelotti helyzethez kepest. Mivel az ar maradni fog a kovetkezo Mini bemutatasaig, igy ugy alakitotta ki a ceg az arat, hogy a tovabbi penzromlast megelolegezze. Nyilvan, mert akkora bukot nem engedhet meg, mint amekkora bukoval arulta a termekeit nalunk, az elmult 3-4 honapban. Kb itt volt vilagviszonylatban a legolcsobb az iPad. Ha venni akartal kb. ketto iPadet, mar olcsobb volt megvenni egy NewYork - Budapest, Budapest - New York repjegyet es a ketto iPadet itt, mint megveni eredeti aron az USA-ban.

Szerk: elirtam a szamokat.

De a 3 év garit csak itt kapod meg. Az ár nem minden…

Szerintem, ez az amerikai vasarlot nem erdekli :smiley:

Hát ja, mert megveszi olcsóbban és hozzá az AppleCare+ és azzal még jobban is jár mint itt mi a 3 évvel.

DE mi nem amerikaiak vagyunk. Ennyi pénzért legyen 3 év gari rá.

1 kedvelés

De az amerikait aki idejönne érte még mindig nem érdekli…. Szerintem olvasd el mégegyszer mit irt @Czo, mert szerintem félreértetted.

Minek úgyse romlik el …
nekem az ipad air 2013-óta működik az aksi 85%os még mindig .