Megjelent a checkra1n semi-tethered jailbreak iOS 13 támogatással, iPhone X-ig!

Szia!
Én 0.97-el próbáltam feltenni, mert nálam már a 13.3.1 beta van a telón. Szintén Iphone 7 128 GB. De 031 erroral elhal a dolog amikor az exploitot installálná. Szerencsére a teló aztán bebootol. Nincs ötleted esetleg? Szintén wmvare alól futó MC OS Catalina 10.15.1.-el próbálom megcsinálni.

az iOS 13.3.1 beta jelenleg nem támogatott.

attól, hogy a checkm8 exploit miatt technikailag jailbreakelhető az adott készülék, a jailbreaket az adott iOS-verzióra ugyanúgy fel kell készíteni.

vmware alól nem is működik. “igazi” Mac kell neki, nem emulált. Nekem rendesen Mac fut - gépemen. Ha van egy ismerősödnek Mac gépe próbáld azzal, vagy próbálkozz meg egy alap hacklival, a lényeg az hogy le tudd futtatni a checkra1n appot, igazi mac környezetben.
Beta verzióra is fel lehet pakolni, ha a GUI-ból nem is, de CLI (terminál)-ból engedi szerintem.

@kushwavez nem a GUI nem engedi. ha egyszer nincs támogatva az adott iOS-verzió, az GUI nélkül sem támogatott, hiába bootrom szintű maga az exploit.

képzeld el úgy, hogy mondjuk megvan minden összetevőd ahhoz, hogy egy két decis pohár limonádét össze tudj rakni tökéletesre. ha viszont előveszel egy három decis poharat, a korábbi pohár esetén tökéletes “recepted” már nem lesz jó hozzá, hiszen változnak az arányok, több víz kell, stb.

itt is ugyanez a helyzet, hiába van meg minden összetevőd (bootrom exploit), a recept hiányában nem megy, mindegy, hogy te kevered-e a limonádét (CLI), vagy valaki más (GUI).

igazad lehet, végülis próbálni nem próbáltam, csak láttam, hogy néhány embernek sikerült cli-ből. De igaz vagy sem, nem ajánlom, nem arra a verzióra készült. igaza van az előttem szólónak, egyszerűen arra a verzióra készül amire írták. Valószínűleg ha működne is, sok probléma adódna, vegyük nagyon alapnak a tweakeket is. valamelyik egyszerűen megköveteli az adott verziót, ha nagyobb vagy kisebb egyszerűen nem fog menni.
alapból nem is erőltetem a beta verziókat, jó nekem a release, a legtöbb (általam használt és észrevett) bugokat javították, nekem ez bőven elég.

Sziasztok. Iphone xr re nem is várhato Jailbreak vagy legyek türelmes???

@odessa ez a jailbreak biztosan nem, mert az exploit, amin alapul, az iPhone X-zel bezáróan működik. hogy a többi készülékre lesz-e jailbreak, az majd kiderül. minden csak idő kérdése.

Köszönöm szépen.
Azt sajna nem tudtam, hogy az xr már külön kaszt.

Ez teljesen biztos hogy vmware alól nem fog menni, akkor sem ha neglesz a 13.3.1 támogatás a checkra-ban? Mert úgy tűnt hogy minden simán le fog futni. Op rendszer rendesen látta a készüléket. Ha pl ugyanebből a környezetből xcode alól egy gyakorló appot akarok akkor rá tudom küldeni a készülékre. Van vmi speciális dolog ami a vmware alól nem támogatott és kell a jailhez? Mac-es ismerősöm nincs és a win-nek is muszáj maradnia a gépen, úgyhogy egyelőre csak vmware játszik.

Kipróbálhatod, de tudomásom szerint nem fog működni, csak az időd vesztegeted vele. Össze-vissza fogja dobálni az unexpected errorokat. Nem tudom túl jól elmagyarázni, de a vmware, virtualbox, és mac-en a parallels-en azért nem működik, mert azok nem a te processzorodon indítják el a rendszert, hanem egy szoftver által létrehozott virtuális processzoron. Lehet hogy működik rajta az Xcode, másolás, stb, de ezek már nem fognak, mert a hozzájuk szükséges driverek érzékenyek és megkövetelik a fizikai “létező” processzort. Most nem tudom megnevezni, de volt\van olyan terminal-os app is amit ha elindítottam ki is írta, hogy “This application cannot run under a virtual machine”.

Linux alatt a QEMU viszont lehetőséget ad erre, azon működik is. (QEMU - KVM hackintosh)
Ott rendesen a te processzorod használja és nem virtuális processzort ad át. Még a vidikari használatát is meg lehet oldani és sokkal stabilabb, ezek mind azért mert ott van olyan, hogy PCIPassthrough.
A hátránya, hogy nagyon időigényes, és elég nehéz beállítani (számomra sokkal egyszerűbb volt inkább feltenni a Mac-et Clover bootloader-el), de ez egy jó opció ha nem tudod kipróbálni a hackintosht és nem tudsz igazi Mac-hez jutni, de van időd.

Köszönöm sikerült linux alól a qemu-val. Közben linux alá is elkészült a checkra1n. De nem nagyon jött be a jailbreak. Amiket ki akartam próbálni azok nem nagyon működnek még. Viszont 1-2 már fennlévő app érzékeli hogy rootolt az eszköz és nem indul el. (Pl telekom alkalmazás) Leszedtem a törést a checkra1n appból a restore systemmel. Szépen le is jött. De a telekom app még mindig rootoltnak érzékeli a készüléket?! Erre valami ötlet? Próbáltam az app újratelepítésével is, de nem működik. Valami még marad fenn a háttérben, ami nem látszik???

mivel nem lehet tudni, hogy a Telekom app pontosan milyen módon érzékeli a jailbreaket, így emiatt a leginkább kézenfekvő a készülékszoftver visszaállítása (restore). az biztosan meg fogja ezt oldani.

Jailbreak előttről nincs mentésem. Ha most csinálok és aztán restore?

hát jó kérdés, hogy a mentés visszarak-e olyan dolgot, amit utána a Telekom app ugyanúgy megtalál. egy próbát megér.

Telekom alkalmazáshoz le kell szedni a LibertyLite tweaket, azzal meg lehet ezt akadályozni (jailbreaken).
Ha már nincs jailbreak akkor ahogy Jadeye is említette egy visszaállítás biztosan megoldja. A Telekom a jailbreak-re utaló fájlokat keresi és meg is találja mert nem törlődtek, csak nincsenek használatban.
Biztonsági mentést csinálhatsz, nem hinném hogy azokat is visszaállítja.

A másik alkalmazás nekem az Erste Netbank-ja ami viszont semmivel sem akar működni…Na az nagyobb fejfájás, de amíg van SMS kód addig azzal is eléldegélek.

Én meg a Little11 (iPhone X gestures) meg EQE ( System wide equalizer) nélkül egyszerűen nem vagyok képes élni. Nagyon megkönnyítette az iPhone 7-esem használatát.:smiley:

1 kedvelés

Üdv!
Későbbi ioseken is, mint írtad, ez a fajta JB működhet. Ha nekem most ios 13.2.2 van, de ios 13.4-re frissítenék, és már a JB fent van, ugyanúgy be kell járni, a full restore, majd újra jailbreakelés folyamatát? Ezzel a semi tethered JB-vel sem kerülhető el? Én itt azt vettem észre, hogy nálam valamiért az ota frissítés JB után nem tiltódott le. Ez lehetséges?
Így viszont, ha az ember nem figyel, akkor egy JB-vel lefrissített készülék beláthatatlan következményeket produkálhat. Én ezt annak idején nagyon elegánsan megoldottam. Amikor ios 8-ról kilencre váltottunk, akkor amit lehetett, lementettem acydiás dolgok közül is, és a telefont is. Itunesben restore, felfrissít, majd újra jailbreak.

többségében most is a manuális mentés, majd restore a frissebb verzióra, és utána jailbreak a javasolt.

Sziasztok
iphoneról nem lehet checkraint futtatni???
Iphone 7 128GB
van valami profil amiből elérhető fel is raktam csak nem tudom hogy rámerjek-e nyomni a jailbreak gombra!
Vagy mindeképp linux/mac kell hozzá???

@lazee15 ez a jailbreak számítógéppel hajtható végre. tudtommal nem létezik és nem is létezhet belőle iPhone-ra való app, mert nem olyan hibát használ ki, ami ezt lehetővé tenné, hiszen DFU-ban kell lennie hozzá a készüléknek, az pedig az iOS betöltődése nélküli állapot. tehát bármit is töltöttél le, az biztosan nem működik.

iPad Air Wi-fi tökéletesen megy, El Capitan-nal használva.