Megjelent a macOS Mojave – sötét mód, dinamikus asztal és sok más

Valahogy sikerült hozzá adnom és működik. Erre iszok egy kis whisky-t. :wink:
De most kipróbálom ezt a google dolgot, mert kíváncsi vagyok. Köszi szépen skacok!

Enyém is SSD-s. Van egy másik ugyan ilyen gép a családban csak az i5 /4gb , ott nincs ilyen hőmérséklet probléma. Lehet , hogy a kis hűtésnek overkill az i7-es proci? Vagy más a gond? Vagy ez ilyen lenne i7-el?

Nem hiszem el. Ez egy perces dolog, Én meg napok óta szívok :smiley: ma is tanultam valamit. köszi

Kedden reggel telepítettem a Mojave-t egyenesen az App Store-ból mert akkor nekem még nem adta fel frissítésként a rendszer.
A telepítés után vlahogyan akadozott a dolog, különösen a boot volt a korábbihoz képest nehézkesebb.

Ma reggel csináltam egy Clean Install-t, de a boot továbbra sem a régi.

Bekapcsolás után megjelenik a bejelentkező képernyő, a kód beírása után elindul a betöltés, aztán teljesen elsötétedik minden, majd kisvártatva megjelenik az “alma” és onnan folytatja a boot-ot elég lassan. Hát ez elég furcsa…!
Más tapasztalatom egyenlőre nincs, még “be kell lakni” az új rendszert.

SMC és PRAM resetet próbáltad?

A leirt bootolasi mod a filevault2-es rendszer indulasara utal. Ott dobja fel a rendszer, meg a firmware idejeben a filevault2 feloldasahoz a authentikacios, jelszokerot, majd ezutan a diszk decryptelese utan elkezdodik a tenyleges bootolas (ebben az esetben viszont mar ki fog maradni az authentikacio, hiszen az mar a firmware idejeben megtortent). Ha tul sokaig van a fekete resz, en esetleg megprobalbam a system preferences/starup disknel ujra kivalasztani a bootparticiot.

Köszönöm a tanácsot. Azt választottam, hogy kikapcsoltam a FileVault funkciót. A MacBook-ot egyedül én használom magáncélra, nincsenek rajta érzékeny adatok. A kikapcsolás után után úgy bootol ahogyan régen…gyorsan és egyszerűen.

Köszönöm, én Czo javaslatát fogadtam el. Kikapcsoltam a FileVault funkciót, ez megoldotta a problémát. Mélyebben nem turkáltam a gépben, nehogy “elkeverjem a kalapácsnyelet”!

2 kedvelés

Sziasztok,

Hogyan tudom használni az Folytonosságkamera funkciót? Nekem sehogyan nem ajánlja fel az iphone lehetőséget…07

Mas continuityt erinto dolgok mukodnek? Milyen tipusu telefon? Frissitetted mar iOS 12-re?

Új frissítés jelent meg a Mojave-hoz! 2.22GB méretben

Gondolom csak a fejlesztőknél dobja fel

10.14.1 18B45d

igen, ez béta. közben már nem csak a fejlesztőknek, de a nyilvános bétát használóknak is elérhető.

Nem frissítettem IOS 12-re. Iphone x készülék.

Az iOS 12 nelkul nem fog menni, hiszen ebben jelent meg.

Sziasztok!
Mióta feltettem a Mojave-t, drasztikusan merül az akku készelnéti állapotban, más is tapasztalt ilyet?
Este lehúzom töltőről 100%, másnap mire hazaérek munkából és felcsapom a gépet délután, az akku már csak 46%-on volt… High sierra alatt eddig max 97%-ra esett le…
2015 eleji 13" Retina MBP , akkuciklus 151

próbálj meg egy clean installt, de előtte még megpróbálhatod kinyomozni, mi zabálta be az akkut. nem lehet, hogy engedélyezve volt például, hogy a töltőről lehúzva is mentsen a TimeMachine?

Ez a dark mode nem sokat er. Kevesbe lathato nagy kulso feny eseten. Ejjel jo lehet, nem vakit annyira. Fogyasztast sem kimeli, mert nyilvan a vilagos reszek miatt igy is ugy is meg kell vilagitani. Osszessegeben a vilagos mod szerintem hasznalhatobb.