Megjelent a macOS Sonoma – új képernyővédők, asztali widgetek, videókonferencia, és sok más

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2023/09/26/megjelent-a-macos-sonoma-uj-kepernyovedok-asztali-widgetek-videokonferencia-es-sok-mas/

A macOS Sonoma új lehetőségekkel emeli magasabb szintre a produktivitást és kreativitást. Az új, lélegzetelállító képernyővédőknek és az asztalra helyezhető widgeteknek köszönhetően még több személyre szabási lehetőséget fedezhetünk fel. Az új Előadói rátét minket is megjelenít a képen, amikor megosztjuk a képernyőnk tartalmát, ezzel személyesebben lehetünk jelen a megosztás közben. A Safariban a profilok és…

Tetszik nagyon. Lassan visszatérek macos-re :slight_smile:
Csak az a bosszantó alvó állapot hiba ne lenne benne…

milyen bosszantó alvó állapot hiba?

hogy hiába rakom alvó állapotba a gépet, véletlenszerűen bekapcsolgat.
Mindenféle beállítást próbáltam a neten. Több macos rendszert és több hardveren is, az eredmény ugyan az. Véletlenszerű bekapcsolgatás alvó módból.
Windows-os gépen ilyen hiba nincs…

nekem nem csinál semmi ilyet, pedig majdnem végig bétáztam is a Sonomával is, de sosem fordult elő ilyen.

vettél fel róla hibajegyet diagnosztikai logokat csatolva? futtattál rajta kikapcsolás után D-t nyomva tartva diagnosztikát? más OS-sel is csinálja? WoL? PowerNap?

Nekem is volt ilyen mac minin. A facetime ébresztette fel néha. Ha hívtak felébredt a gép. Kikapcsoltam, és azóta jó. De az tény hogy látszik hogy alvóba is matekozik, mert fogyasztás mérős konnektorba van dugva, és kb minden órában 5-10 percre felugrik a fogyasztás. Lehet szinkronizál vagy a fene tudja…

igen, hiszen a hívás az összes olyan készülékeden ki fog csörögni, amelyiken ugyanazzal az Apple ID-val vagy belépve, és amin be van kapcsolva a FaceTime is, ehhez meg nyilván fel fog ébredni a gép.

szerintem ez a Power Nap lesz nálad.

Mi a Power Nap a Macen?

A Power Nap funkció lehetővé teszi, hogy a Macek alvó állapotban is naprakészek maradjanak (ez a funkció a flash-memóriával rendelkező, hordozható Maceken áll rendelkezésre). Amikor a Mac alvó állapotban van, a Power Nap az adatok frissítése érdekében időnként aktiválódik. A frissített információk köre attól függ, hogy a Mac akkumulátorról (Mac laptop) vagy tápegységhez csatlakoztatva (Mac laptop vagy asztali számítógép) működik-e.

Ha a Mac alvó állapotban van és akkumulátorról üzemel, a Power Nap:

  • Beolvassa az új e-mail üzeneteket a Mail appban
  • Frissíti a Naptár eseményeit
  • Frissíti az egyéb iCloud-eseményeket

Ha a Mac csatlakoztatva van a tápegységhez, a Power Nap szolgáltatás azt is lehetővé teszi, hogy szoftverfrissítéseket töltsön le vagy Time Machine biztonsági mentéseket végezzen.

Köszi srácok. Minden ötletet kipróbáltam már de semmi sem segít. Lehet a nem gyári bill, monitor vagy egér okozza. Néha napokig jó, néha naponta többször is felébred. Érthetetlen.,

Windows-os gépen ilyen gondom sosem volt…

Mit irt egyebkent, hogy miert ebredt fel?

  1. milyen OS-eket próbáltál rajta?
  2. Windows és Linux esetén is csinálja?
  3. vettél fel róla hibajegyet, küldtél diagnosztikát?
  4. milyen kódot mutat a végén indításkor D-t nyomva a diagnosztika?
  5. le van tiltva a Power Nap?
  6. megnézted, pontosan mit ír a logban, miért ébredt fel?

Köszi srácok, de jóideje eladtam már a mac-et meguntam ezt. Windows alatt semmi gondom.
Majd talán egyszer újabb próbát teszek.

de ha eladtad a Mac-et, akkor mégis min tapasztalod az általad említett “bosszantó alvó állapot hiba” jelenségét? mert akkor vagy semmin, vagy Hackintoshon – ha Hackintoshon, akkor ahhoz aztán semmi köze az Apple-nek.

Azon tapasztaltam amit eladtam. De több félét is vettem és mindegyikkel ugyan ez volt a gond.

ha jó ideje eladtad, tehát nincs is Mac-ed, akkor hogyan tapasztalhattad a csak most megjelent Sonoma esetén is ezt? ha viszont nem is tapasztaltad, akkor miért állítod, hogy továbbra is megvan ez a bosszantó hiba szerinted? ha viszont ténylegesen tapasztalod egy Mac-en, akkor szedd elő a logokat, és nézd meg, hogy pontosan mi okozza.

jelenleg ez csak egy jól hangzó állítás, amit nem támasztottál alá semmivel.

Ha eddig 3 generáción is rossz volt a macOS-en akkor miért ne lenne a sonoma-n?
DE elengedtem, egyenlőre nem foglalkozom mac-el. iPhone marad egyenlőre mert azzal elvagyok…

tehát ki sem próbáltad, és csak úgy betippelted, értem.

Nincs betippelve semmi. Nem érted a lényeget? Én kérek elnézést…

Mi a lenyeg?

Én nemértem…
Amugy a Find my szokta ébreszteni a lapost meg az egér ha véletlen bekapcsolva marad.