Megjelent a palera1n – iOS 16-ot is támogató jailbreak az iPhone X és régebbi modellekre

Eredetileg itt jelent meg: Megjelent a palera1n – iOS 16-ot is támogató jailbreak az iPhone X és régebbi modellekre - Szifon.com

Az utóbbi években egyre inkább a háttérbe szorult a jailbreak, aminek többek között az az oka, hogy az Apple egyszerűen kigyomlálta az olyan hibákat, amelyek ilyesmit is lehetővé tettek, újabb hibákat találni pedig egyre nehezebb – bár ez meg pont pozitív a felhasználók biztonsága szempontjából. Ezért nem is annyira meglepő, hogy a nemrég megjelent palera1n elsősorban…

Üdv! Segítséget kérnék mindjárt az első lépéshez:

“Először is klónozzuk a repo-t az alábbi parancs segítségével egy megfelelő mappába:

git clone --recursive https://github.com/palera1n/palera1n && cd palera1n

Ezt abszolút nem értem:( illetve valami olyasmit olvastam még, hogy telepítve kell legyen a Python 3 is, ezt pl. azt sem tudom honnan töltsem le, s hogy telepítsem…
(Mac OS Ventura - iPhone X 16.1)
Köszönettel!
A palera1n` grafikus felülettel lehet könnyebb, de azt sem találom :frowning:

pontosan miért lenne szükséged a jailbreakre? a parancs kapcsán mi az, amit nem értesz? így próbálod? ::

A jailbreak telepítéséhez macOS esetén például az alábbi lépéseket kell követnünk a Terminalban.

a Python3 esetén a legegyszerűbb, ha felmégy a Python oldalára, és letöltöd a telepítőjét, és telepíted.

mivel ebből több is van, például keress arra, hogy “palera1n gui”, és válassz egy megfelelőt. javasolni nem tudok ezek közül, mert egyiket sem próbáltam.

14.8-on az AudioRecorder-t illetve a Springtomize-t használtam, iOS 16-on nem tudom jelenleg milyen lehetőségek vannak, de gondolom bővül idővel. A parancs kapcsán, konkrétan a “klónozzuk a repo-t”… “egy megfelelő mappába” rész nem világos.
A Python pkg-t közben megtaláltam…

a parancsban a git clone ezt teszi, a megfelelő mappa pedig az, ahová szeretnéd, hogy klónozza, ehhez a Terminalban előbb az adott mappába kell lépni. például ha az asztalon létrehoztál neki egy “palera1n” mappát, akkor cd ~/Desktop/palera1n és utána másolod be a git clone kezdetű parancsot.

hogy jelenleg egyáltalán tudnád-e az általad említett csomagokat használni ezzel a jailbreakkel, azt nem tudom megmondani.

Köszönöm a segítséget, nemsokára nekiállok!