Megjelent az iOS 12.1 – Csoportos FaceTime, 70 új emoji és eSIM támogatás

Ma voltam bent a telekomban, illetve beszéltem az ügyfélszolgálattal, azt mondták hogy még nem kaptak meg valami támogatást az Apple-től így nem tudok eSimre váltani. Valakinek volt sikere eSimmel?

Az emojik a Unicode szabvány része, ezért ha a szabvány frissül, akkor az iOS-ben is megjelennek a szabványban elérhetővé vált új karakterek. A szabvány legutóbb a 12.1-ben frissült. A várható újabb frissítésről a Unicode Konzorcium oldalán tájékozódhatsz: https://www.unicode.org

Ez rendben is van. Az a gond, hogy minden eventen úgy emlegetik, mintha ez nagyon fontos lenne, pedig nem az. Pl. most is berakták a második helyre a frissítés leírásában az eSIM elé.

1 kedvelés

mert az embereket nem érdekli, hogy mi az a Unicode, de hogy most már van láma karakter is, ami nélkül eddig mindmeghalás volt, az rögtön érdekes. egyébként meg minden alkalommal komikus ez a feszülés az emojikon, amikor annak idején épp az ellenkezője volt, amikor csak a japán SoftBank felhasználói számára volt emoji, na akkor meg mindenkinek emoji kellett.

1 kedvelés

Appleblog van a leírás. https://appleblog.blog.hu/2018/10/16/hasznalhatoak_itthon_is_esim-mel_az_iphone_xs-ek Otthon simán tudsz és Esimre váltani. Nem kell személyes ügyfélszolgálat. Nekem tökéletesen megy hetek óta, béta alatt is ment. Telekom esim, fizikai SIM Vodafone. Meg azt is választani legyen honnan használja az adatot.

Lecserélhetem a hagyományos SIM-kártyámat eSIM-re?

Igen. Ha jelenleg hagyományos SIM-et használsz és azt eSIM-re szeretnéd cserélni, akkor üzleteinkben van lehetőséged a cserére. Javasoljuk, hogy foglalj időpontot honlapunkon a hozzád legközelebb eső üzletünkbe, így minimálisra csökken a várakozási idő.

Köszi a segítséget. Sikerült. Kicsit :llama:(csak hogy témánál maradjak :grinning: ) a telekomnal a bolti és az ügyfélszolgálatos emberek.

Nem lehetne csak úgy egyszerűen örülni egy-egy frissítésnek?

1 kedvelés

Online tudod intézni, ma délelött átálltam e-simre, műxik tökéletesen iPhone XS.

Hova gondolsz! Ha apple akkor a legkisebbért is illik fikázni vkinek vmit. Több fikázó beteg lenne ha nem tenné, mert ettől érzi magát jobban, pedig sztem beteg! :grinning:
Ja és most majd megint kapom, hogy azonnal védem a céget bármit is mondanak rá negatívat, pedig csak a fölös fikát ellenezem. Na mindegy, de lehet hogy 111 .

Sziasztok! Az eSimmel kapcsolatban volna egy kérdésem: ha esimre váltok, az okés, hogy itthon a telekom hálózatán gond nélkül telefonálhatok, smsezhetek és netezhetek. De mi történik, ha elhagyom az országot, és teszem azt Horvátországba, Ausztriába, vagy hogy bonyolítsam még egy kicsit, netán Törökországba utazok? Az eSimmel ugyanúgy csatlakozhatok bármilyen mobilhálózatra külföldön mint eddig, és fogok tudni telefonálni, netezni ugyanúgy mint itthon, vagy mint a hagyományos simmel mikor külföldre utaztam?

elvileg nincs különbség ebből a szempontból a fizikai és az eSIM között, mert akkor semmi értelme nem lenne bevezetni. a hálózat szerintem nem foglalkozik vele, hogy valójában fizikai kártya vagy elektronikus van a készülékben.

Ugyanúgy megy minden külföldön. A esimnek ugyanolyan formátumú hálózati azonosítói vannak, mint a normál SIM-nek

1 kedvelés

Jelenleg Olaszországban vagyok és semmi probléma az esim-mel roamingban.

1 kedvelés

Úgy néz ki megoldodott a 4G hálózaton lévö problémám :slight_smile: Pedig frissitésnél csak XS meg Xsmax volt írva, de X-en is kijavitották. Most már nem tünik el a hálozat.:smiley: juhééé :smiley:

Ma bementem egy T-Pontba, mert online nem lehetett elvégezni az eSim cserét. Azt mondták, hogy eddig akárkinek megcsinálták a cserét, mindenki visszajött, hogy visszaváltson a hagyományos simre, mert nem lép fel hálózatra a telefonjuk, se telefonálni, se netezni nem tudnak. Azt javasolták, hogy várjak a következő frissítésig.