Megjelent az iOS 15.3 – az Apple javította a Safari IndexedDB adatszivárgási hibáját

Eredetileg itt jelent meg: Megjelent az iOS 15.3 – az Apple javította a Safari IndexedDB adatszivárgási hibáját - Szifon.com

Két héttel az iOS 15.2.1 megjelenése után az Apple kiadta az iOS 15.3-at, aminek az újdonságairól sokat nem árul el az iOS, mert a frissítés részletei mindössze egyetlen mondat, a sokat nem mondó hibajavítások és biztonsági frissítések említésével. Viszont ahogyan az az RC kapcsán már kiderült, hogy ez a frissítés többek között a nemrég napvilágra került IndexedDB hibát javítja, illetve ezen túl még több más CVE-t orvosol…

Nem lett volna elég simán 15.2.2-nek kiadni ezt a frissítést? Fő verzió számot akkor szoktak váltani ha nagyobb frissítés érkezik, új funkciókkal, új tartalommal stb, erre csak minor hibajavítások…

A főverziószám szerintem nem változott (15).

Nem csak ezt javították, csomó minden mást is, csak ettől volt hangos a szaksajtó.

Amúgy csak minor verziószám (.2.1 → .3) változott, a major (fő - 15) az nem.

Sziasztok!

A böngészőkben lévő zoom problémát javították vajon?
Mindegy,hogy safari vagy opera,asztali nézetben gyakran nem lehet használni a két ujjas nagyítást. (Xs)

frissítesz, és kipróbálod? rosszabb nem lesz, és elég sok sebezhetőséget javított az Apple.

Frissítettem.Eddig úgy tűnik mintha…
Remélem így is marad.
A “rosszabb nem lesz” közel sem biztos.Lehet,hogy vmi más jön elő. :-/
Évekig 12.2 volt a telefonomon,azzal semmi gond nem volt.

ha esetleg változna, akkor egyszerűen jelezd az Apple felé a már ismert módon:

Kb.3 héttel ezelőtt írtam oda.

Köszönöm!