Megjelent az iOS 9.3.6 és 10.3.4 – GPS hibajavítás régi készülékeken

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/07/22/megjelent-az-ios-9-3-6-es-10-3-4-gps-hibajavitas-regi-keszulekeken/

Meglehetősen váratlan lépésként az Apple kiadta a régebbi készülékekre az iOS 9.3.6-ot, illetve az iOS 10.3.4-et. Ezek az új verziók megoldanak egy problémát, amely hatással lehetett a GPS helymeghatározási teljesítményére, és amely miatt a rendszerdátum és -idő értéke helytelen lehetett. Nem érdekelnek az újdonságok, csak telepíteni szeretnéd? Kattints ide, hogy átugord a cikkben ezeket: Letöltés.…

Tiszteletre méltó az Apple hozzáállása. :slight_smile:

A 10.3.4-et en csak iPhone 5 eseteben latom, az 5c nem talal frissitest. A https://ipsw.me/ oldalon sem latszik uj build 5c-hez.

Az komoly. Szép munka!

Óh de kár, hogy csak régi készülékeken írja alá… :confused:

Mas keszulekekre meg sem jelent, igy ott nincs mit alairni

1 kedvelés

Nekem SE-n 9.3.5 fut. Nagyon max 9.3.6-ra frissítettem volna, ha megjelent volna rá. Gondolom mtomi95 is hasonló miatt sajnálkozik.

1 kedvelés

Miert jelenne meg SE-re? Oda az sem biztos, hogy szukseges ez a javitas (hiszen az 5S-sel egy idoben megjelent 5C sem kapta meg), illetve ha szukseges is, akkor azt tartalmazza az aktualis stabil verzio.

Én nem vagyok ennyire naív. Nyilván érdekében állt egy komolyabb biztonsági hiba befoltozásának, vagy egy feature-nek a belepumpálása.

1 kedvelés

“Jaj de jófej az Apple” Frászt, csak így szünteti meg a régi készülékek jailbreakelhetőségét…

1 kedvelés

de hát ez nem igaz, frissülni fognak hozzájuk a jailbreakelő szoftverek.

a 9.3.6 nagyjából 1 órával a megjelenése után már jailbreakelhető volt, mert az offsetek nem változtak, és közben már meg is jelent hozzá a Phœnix v5. a 10.3.4 is jailbreakelhető a h3lix RC6-tal.

egyébként meg ha valaki jailbreakel, az már régóta tudja, hogy nem frissít. (ráadásul nem is tud OTA frissíteni, mert azt már alapból letiltja a jailbreak, az iTunes meg rákérdez többször is, tehát nem lehet véletlenül frissíteni.) ha pedig mégis frissített, akkor ameddig a 9.3.5-öt aláírja az Apple, addig azt vissza tudja tenni, és akkor downgrade-el.

1 kedvelés

Ha meg akarta volna szuntetni, akkor kiadna egy olyan verziot, amiben javitjak azt a bugot, ami lehetove teszi a Jailbreaket. Nyilvan, az emberek egy resze ennek orulne, hiszen biztonsagosabb lett a keszulek, masok viszont utalnak.

Ne is frissíts a 12…-ra mert az tök rossz, én mazo vagyok azért használom. :roll_eyes:
Pont tedd egy SE mellé amin az fut és nézz rá mennyi a különbség.

Azt azért nem mondanám, hogy tök rossz, de B telefonnak teljesen jó az SE 9.3.5-tel. Azt sajnálom, hogy a Beállításokban nem tudom megnézni hány százalékos az akku, de csak emiatt nem fogom frissíteni. :upside_down_face:

Bocs elírtam, mert az SE-n már a 13public fut és eléggé jó, a 12… az 5S-en van mint tarcsi telón.
A 11 az vmi förtelem volt mindenen, de a 12 és a 13 más koncepció alapján készült és jók a régebbi vasakon is, de hát ne várjunk csodát, mert a régi hw sosem fogja úgy futtatni mint az újak és nem azért mert lassítják direkt vagy mert nem jó rajta, csak simán nem tud olyan gyors lenni. Persze ez az én véleményem, meg pár ismerősömé, akik szintén használnak régebbi vasakon friss IOS-eket.

Sziasztok. Van ertelme a jailbreaknek? Appsync van? Illetve tort appok?

a tört appok telepítésének évek óta nem feltétele a jailbreak – hiszen ha logikusan végiggondolod, maga a jailbreakelő app is egy tört app, amit a Cydia Impactorral teszel fel a jailbreak nélküli készülékre…

ez a frissítés csak egy GPS hibát javít.

A Support idevontakozó bejegyzését (HT210239) olvasva nekem úgy tűnik, mintha ezt a frissítést kifejezetten erőltetné az Apple és nem annyira saját elhatározásbeli döntés. Mielőtt felraknám, szeretnék előtte tájékozódni, mert én eddig sem tapasztaltam semmiféle “issue”-t a GPS működésében. Nem szeretném, ha mostantól meg más problémáim adódnának. Azt írják, november 3-tól adódhatnak gondjaim? No, de miért? Mi lesz november 3-án? Valaki segítene értelmezni a support oldalán írtakat? Lehet, hogy csak valamit félreértelmezek, de én jobban tartok a “véletlenül” bekerült újabb bug-októl, ami ugye már az életben nem lesz többé javítva, így max. csak nagy szenvedések árán downgrade-elni tudok 10.3.3-ra (ha egyáltalán tudok).
Nekem ilyenkor mindig összeesküvés elméleteim is vannak, hogy elrejtenek a végső verzióban egy olyan bug-ot, amivel rákényszerítik az embereket az újabb generációsok megvételére. Csakhogy nekem egyelőre tökéletesen megfelel az 5-ös és nem kívánok váltani, de azt sem akarom, hogy nov. 3-tól a GPS-em esetleg tényleg működésképtelenné váljon.
Köszönöm előre is, ha valaki ebben meg tudna nyugtatni, hogy nem kötelező az upgrade vagy ha az is, nincs semmilyen eddig ismert hibája a 10.3.4-nek.