Megnéztük, mire képes az Apple TV helyett az új Google Chromecast!

Nem mondtam hogy koze van hozza! Es amugy ingyen is lehet hasznalni.

30 ezerért vettem mindkét Apple TV-t (4Gen) a harmadikat ingyen kaptam a net előfizetés mellé.
30 ezer vs. 16 + posta(1,5), van még kérdés?
Az összes TV okosító, hulladék, semmirevaló szar, beleértve az androidos szemeteket pl a Popcorn Hour Chameleont is, pedig az Apple TV árban van… Áldottam a napot mikor el tudtam adni, meg azt is, amikor megvettem…

Szerencsés ember vagy.

1 kedvelés

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy, ha valakinek szüksége van ilyenre, akkor koránt sem biztos, hogy ez az ami kell neki… Jól hangzik meg jónak tűnik, de annyi a nyűg velük, hogy az idegeskedés sokkal több mint a különbözet pénzben.
A Chameleont naponta tudtam volna földhöz vágni, mikor filmnézés közben elcsúszott a hang, csak úgy, meg megállt a lejátszás csak úgy, pedig kábellel volt a NAS-ra kötve.
Az, hogy 10-ből kétszer nem indult el stand by-ból csak ha kikapcsoltam a kapcsolót a hátán nem is említem.

Érdemes várni, hirdetéseket nézegetni, ez nem olyan ami azonnal kell, tegnapra…

Lehet már öreg vagyok, de nagyon megszoktam azokat a dolgokat amik “csak működnek” és nem kell varázsolgatni.

Nyilván, de sajnos nem minden ember engedheti meg az Apple TV-t, ezt már inkább. És általában azok mondják ezt, akik már megvették az Apple TV-ket. Tény, ez legalább megy, de ha nincs rá keret :man_shrugging:t2:.

Nekem van Chromecast, igaz egy ősi darab, még talán a legelső kiadás lehet. Teljesen elégedett vagyok vele, amire kell arra jó, tökéletesen működik pc-ről, mac-ről, ios és android eszközökről is.
Nem csúszik a hang, nem áll le, nem szaggat, pofonegyszerű beállítani.
Ja és csak úgy hozzám vágták mert öreg mint az országút, szinte értéktelen.
Biztosan nem cserélem le AppleTV-re egy kisebb vagyonért…

Üdvözlet. Esetleg valaki tud arra megoldást hogy már meglévő Synology NAS ami tudja a DLNA funkciót, hogyan állítható be chromecast alatt? A plex alkalmazásról hallottam és ki is próbáltam régen de ahhoz egy új virtuális szervert kell úgymond létrehozni ami katalógizálja a filmeket, zenéket, fotókat amik a NASon vannak már eleve katalogizálva. Éppen ezért nem is akarom azt újra használni. Valaki tud egy egyszerűbb módot? Köszönöm ha megosztod velem az információkat.

Szia, nagyon egyszerű. Elindítod a DS Video alkalmazást, és jobb oldalt felül a lejátszó eszköz kiválasztása ikonra böksz, amely felhozza a hálózaton elérhető Chromecast lejátszókat - nekem pl. a Vendégszoba és a Nappali néven regisztráltakat. Utána kiválasztod, mit akarsz lejátszani, és már megy is. Itt egyébként megjelennek a DLNA kompatibilis lejátszók is, nekem pl. az a Panasonic Viera tv is, amelyikbe egyébként a Vendégszoba nevű Chromecast 3 be vad dugva.

Szia! Pontosítsd kérlek az app nevét, hogy mit is keressek az AppStore-ban, mert ilyen néven nem találok semmit, van ellenben sok másik, amelyik ilyen-olyan módon kínál hasonló funkciókat, de ezt kipróbálnám. Köszi!

íme :slight_smile:

Streamer for Chromecast (fejlesztő: Xtreme Media Works)

Köszi, megnézem, bár elég vad egy olyan app-ért havidíjat kérni, ami nem ad semmit hozzá ahhoz, ami az ember saját készülékén van, az alap funkcionalitást leszámítva. Persze meg lehet venni végtelen időre, de combos ára van, fele a Chromecast 3 árának :open_mouth: Nyilván egy próbát megér. De egyébként nem az van, hogy az IAP akkor sem családi megosztásos, ha az app maga az? Nyilván nem venném meg háromszor örök életre…

Hát ez az app nekem sajnos nem jött be :frowning:

  • A fotótárból a teljeset mutatja csak időrendi sorrendben, tehát a legújabbakért a legaljára kell pörgetni, albumokat nem mutat (lehet, hogy az Apple csak ezt engedi külső appnak, nem tudom).

  • Zenékből csak a megvásároltakat mutatja, tehát pl. Apple Music tartalmat nem enged streamelni, de a megvásároltak sem szólalnak meg, valami pörgés történik pár másodpercig, aztán leáll a stream mielőtt még megszólalt volna.

  • Weboldal tartalmat nem sikerült streamelnem az appból - a telefonon megjelent, de a tévén nem.

  • A képernyő tükrözés megszakad egy idő után (egy perc?), lehet ez nem történik ha már előfizet az ember.

  • Azzal indokolható nyilván az előfizetéses rendszer, hogy van néhány beépített online tartalom, amiből lehet nézegetni, csak hát ez meg kit érdekel?

Most próbálom lemondani az előfizetést, nehogy egy hét múlva elfelejtsem és elkezdjék levonni a havi díjat, de egyelőre nem találom az előfizetések között. Lehet, hogy nem azonnal jelenik meg ott?

Sajnos a kupon mar nem ervenyes :frowning:

ez egy februári cikk, azért így 10 hónappal később ez nem meglepő.