Megtelt a MacBook Air tárhelye

Sziasztok, udv mindenkinek! Elnezest az ekezetek nelkuli irasert!
Uj vagyok es nem tudom, hogy mar volt e korabban valasz a problemamra.
A felesegem macbook air-jet nem tudjuk frissiteni, mert a tarhely megtelt.
Jelenleg Catalina 10.15.7. fut rajta, APFS (titkositott), 2014-es model.
A fotok konyvtarat ramasoltam egy kulso hard drive-ra de nem merem torolni, hogy helyet szabaditsak fel fel, mert attol tartok elveszitek kb 32000 darab fotot. 2T iCloud-os elofizetsunk van es ugy lattam fent van az osszes foto.
Probaltam megnyitni a fotokonyvtarat a kulso drive-rol de nem tudom, hogy a meg nem torolt foto konyvtarat nyitottam meg vagy a kulso drive -on levo foto konyvtarat.
Ezert megprobaltam a kulso drive-on levot megnyitni az sajat gepemen 2019 Macbook Air, Ventura 13.4.1. de update-elni kezdett es nem tudom, hogy probalta hozza adni az en foto konyvtaramhoz a kulso drive-on levo fotokat vagy nem tudom.

Minden tanacsot es segitseget nagyon megkoszonok.
Szep napot mindenkinek!

Tehat, azt mondod, hasznalod az iCloud Photost? Ha hasznalod, akkor csak annyi a feladatod, hogy bekapcsolod a tarhely optimalizalast, mert ez tarhely szuke eseten csokkenteni fogja a gepen tarolt mennyiseget. Nekem kb 700 GiB foto van, viszont a gepemen csak 16 GiB az elfoglalt tarhely.

Bovebben: Az iCloud-fotók beállítása és használata - Apple Támogatás (HU)

Koszonom a gyors valaszt.
A tarhely optimalizalast az iCloudban kell bekapcsolni?
Sajnos, foto konyvtarat nem tudom megnyitni a Macbook-on, mert nem talalhato es keri a kulso drive-ot amire masoltam a foto konyvtarat.

A magaban Photos-on belul, az alkalmazas beallitasaiban van opcio ennek a bekapcsolasara.

Hogy erted, hogy nem talalhato? Ezekszerint, akkor mar letorolted a bentirol? Tehat, akkor most, vegtelen szabad hely all a rendelkezesedre?

az ⌥ lenyomása közben kattints rá a Fotók ikonjára, majd válaszd ki a ~/Fotók mappában a fotókönyvtáradat magán a gépen.

Nem toroltem hanem kulso drive-ra masoltam vagy koltoztettem? Tovabbra is a Macbook-on van ugyanott es mutatja a 29 GB-meretet. Ha megprobalom megnyitni a Fotok alkalmazast a kovetkezot irja: a fotok nem talalja a “fotok konyvtart”. Ez a konyvtar legutobb az XY nevu meghajton volt talalhato.
Kerjuk csatolja a meghajtot, es kattintson ide: “Ujraprobalkozas”.

@merleg01 ahogy az előbbi válaszomban írtam:

Koszonom, megnyilt a foto konyvtar, viszont a fotok beallitasokban nem talalok optimalizalas opciot.

Megtalaltam es sikerult kivalasztani. Most bezarjam a fotok alkalmazast es az optimalizalas elindul magatol vagy kell meg valamit tennem?

ahogyan a @Czo által linkelt támogatási dokumentum írja:

A rendszer csak akkor optimalizálja a könyvtárat, amikor területre van szükség, és a legkevesebb alkalommal megtekintett fényképekkel és videókkal kezdi az optimalizálást.

egyszerűen hagyd nyitva a Fotók appot, az a biztos.

Halasan koszonom a segitseget. Remelem megoldja a tarhely problemat es update-elni tudok.
Szep napot mindenkinek.

1 kedvelés

This topic was automatically closed 2 days after the last reply. New replies are no longer allowed.