Melyik iPadet vásárold meg 2019 végén: iPad, iPad Air vagy iPad Pro?

A nyár elején vásároltam iPad Pro 2018-ast, de nem bántam meg. USB-C, FaceID, vékony kialakítás, és az Apple Pencil 2 szólt mellette, de akinek ezek nem fontosak, simán a 2017-es is elegendő szerintem is. Kezdek a laptopról leszokni, pedig az iPadOS még rajt sincs. Nálam eddig nincs gond a vékonysággal, nagyon jó a fogása. Igaz vigyázok rá.

Szerintem kb. mind jo :wink:
Nekem egy Ipad 2 Air wifi+3g 64gb-om van ujan vetttem meg jo par evvel ezelott.
tokeltesen mukodik rajta minden amire hasznalva van! Nagyon jol el talaltak es azota egyszer se jutott eszembe h lecsereljem! Iphone Se 64g -le cserelnem mar valami ujabbra de sajna nincs kis meretu telefon! iphone 6s 128gb rol mentem vissza SE64-re 8 ,XS nem opcio nekem kenyelmetlenul nagy!
Macbook iden tavasztol kezdtem el hasznalni elotte par eve probalkoztam egy air 2015-el , utanna macbook 12 vel de par het utan fel adtam. 20 ev microsoft hasznalat utan, de a windows 10 es betette a ponotot , vettem egy macbook pro 13tb i7/16/1tb. most mar fel ev utan meg szoktam. :wink: Mondjuk nem volt sok valasztas megszokom vagy megszokok ez a windows 10 valahogy nagyon nem jott be , szeret onallo eletet elni frissitget ossze vissza es ossze omlik (legalis lincesem)
Mar csak egy friss SE -re varok es teljes lesz a vilag! Akar Ipod sim tamogatassal nekem boven eleg! az arat emeljek meg kicsit

IPOD touch 256gb asztro szukre most 164 990 Ft kerekitesek fel 250 -300ezer ftre es en vevo leszek ra! annnyi h ujjlenyomat olvaso legyen benne! semmi extra nem kell!

Elöljáróban tényleg nem akarlak így ismeretlenül megbántani, de ez a legtöbb embernél teljesen érzelmi alapú döntés, láthatólag itt is az volt. Ezért az írás címadása félrevezető, pontosabb lenne úgy, hogy “Melyik iPadet vásároltam meg”. Amit a következőkben írni fogok, nem arra utal, hogy rossz döntést hoztál, hiszen oda határoztál, ahova a szíved vitt. Csupán rá szeretnék világítani néhány logikai vagy számítási hibára.

  1. Az iPad esetében ódzkodsz megvenni a 1,5 éve kiadott A10 SoC-ra épülő modellt, mondván “ki tudja meddig lesz ez jó”, de az iPad Prónál simán megveszed a 2 évvel ezelőtti A10X-et.
  2. Többször is emlegeted a dupla akkora sebességet, de a mellékelt Geekbench számok vagy el vannak csúszva, vagy közelében sincsenek a 200%-nak. 3921 / 3529 = 111% és 9555 / 5993 = 159%.
  3. Nem értem, hogy mi annyira jó az Apple-féle billentyűzetben, hogy egyrészt képes vagy rá egy vagyont kiadni (holott magára a gépre 300k-nál többet nem költenél), másrészt a Smart Connector hiánya miatt kiszórod a 2018-as iPadet és a Miniket, közben pedig millió és egyféle vezeték nélküli billentyűzet(es tok) létezik, biztosan találnál az Apple-énél is jobbat. De oké, ez felhasználási mód kérdése, külső billentyűzetből nekem az USB-s is megteszi a camera kiten keresztül, mivel munkára csak nagyon ritkán használom, és ott úgyis van asztal, nem zavarnak a kábelek.
  4. Akkora jelentőséget tulajdonítottál a sebességnek és a smart connectornak, hogy más fontos szempontokat teljesen kihagytál a számításból, ahogy itt a kommentek is rámutatnak. Mint például a RAM mennyisége (iPad 2GB, Air 3GB, Pro 4GB) és a rendszercsatlakozó (USB-C az újabb Prókon, a többieken Lightning).
  5. Ha addig nem fogy ki a készlet mindenütt, akkor az újabb iPad Prók megjelenésével nemcsak a 2018-as Prók ára fog ám csökkenni, de a 2017-eseké is… :money_mouth_face: (a 2017-es Prók gyártását idén márciusban leállították)

Ezen kívül szőrözésképpen kiszúrtam egy fordítási hibát: a “következő néhány években” angolul teljesen korrekt, magyarul meg… :wink:

Szia :slight_smile:

Egyáltalán nem bántasz meg, de ha már ennyire szőrszál hasogató vagy, akkor kérlek legközelebb ne a cikk alapján válaszolj, ha már a cikket minősíted, hanem olvass utána Te is több napig és akkor gyere pontos számadatokkal.

GeekBench – Mondhatni teljesen random számok, körülbelüli pontokról beszélünk, mivel egyik iPad sem volt a kezemben így YouTube vagy egyéb videókról szedtem össze a számokat, amik egymás hegyén hátán más-más szoftvereken más-más pontszámokat kapott mondhatni “random” sebesség tesztek. Ebbe én nyilván nem megyek bele a cikkben, mert körülbelüli különbséget néztem, de ebben az esetben igazad van, tényleg nem dupla, de nem is néztél utána megfelelően csak a cikket minősítetted.

Processzor: Az A10 valójában az iPhone 7-ben debütált 2016 szeptemberében, tehát 3 éves processzorról beszélünk és nem 1,5 évesről. Az iPad másfél éves, az iPad Pro pedig 2 éves. :slight_smile: Tehát a processzor, ha megint utána néztél volna 3 éves az A10X pedig 2 éves, és az ugye A10X tehát sokkal inkább sebességre optimalizált. – Ebben esetben valóban hibás a cikk is, mivel nem pontosítottam.

Az Apple-féle billentyűzetet azért “ajnározom” mert magyar kiosztású. Viszonylag nehezen találsz ékezetes, hosszú Í-vel ellátott 3rd party billentyűzetet. Ha találsz is, akkor kérdés milyen márka, tesztelték-e már mennyire működik együtt, Bluetooth csatlakozás stb… Persze van a Logitech meg van talán még 1 márka, nem láttál erről Szifon-on cikket az utóbbi időben, vajon miért? :slight_smile:
Az Apple árazása egy dolog ebben az esetben, számomra nem volt más választás. Amit te említesz minden, csak nem hordozható.

Jelenleg több Lightning kábel és cucc van itthon, mint USB-C. Szerintem ez másoknál is így van. RAM van benne. Nekem még sosem fogyott el, nem akadozott nem volt a gépekkel semmi gondom. Akik a ramon feszülnek nem értem miért csinálják, bőven elegendő, ha csak nem 215436576 Safari/Chrome tabot hagysz nyitva.

A 2017 ki fog fogyni és ennyi, nem lesz kapható már, jelenleg jó deal. DIREKT kitértem arra, hogy jöhet új iPad Pro, mert tudtam hogy belekötnek az emberek. Amennyiben kijön, és változnak az árak, akkor esetleg módosítható a cikk, DE ha nem jön ki most ősszel, akkor a cikk címe teljesen helytáll, hogy mit vegyél meg 2019 év végén, mivel ha nincs 2017 iPad Pro, akkor iPad Air-t érdemes venni.

Overall a cikk vége ugyanaz, ezt éri meg megvenni jelenleg ebben a pillanatban, akár mennyire is nézzük a számokat, vagy a ramot vagy bármit. :slight_smile: Az én esetemben meg főleg.

Egyébként semmi gondom nincs azokkal a kommentekkel, amik belekötnek 1-1 cikkbe, döntésembe, csak én napokat foglalkozom ezzel és írom ki a számokat, nézem a meg processzorokat, videókat, teszteket, olvasom el a régi review-kat, míg ugye valaki meg csak ránéz, hogy ÓÓÓ ez így nem helyes teljesen… persze, mert nincs a kezembe minden, de én szeretnék segíteni a jövőbeli vásárlóknak is, és leírom, hogy mit érdemes venni. Az persze már a saját döntése teljesen, hogy hallgat-e rám. Egy ilyen cikket nem csak úgy hasra ütés szerűen írunk meg, mert utána több ezer ember olvassa és akár ez alapján dönt a vásárlásnál.

1 kedvelés

Apukám akart venni mostanában egy wifi+4G-s valamilyen iPadet. Eredetileg az Air-t nézegette inkább, de aztán az akció kapcsán ez gyorsan eldőlt. :smiley:

1 kedvelés

Köszöm (köszönjük) a munkádat. Kb 1,5 éve egy LTE-s 10,5 prot használok, iPad OS13-al kifogástalanul működik, szerintem még néhány évig megfelelő lesz.

Így van, átlagos használatra, kérdés nélkül azt vettem volna továbbra is, ahogy megvettem édesanyámnak 1,5 éve, amikor írtam róla. Csillagos 5-ösre vizsgázott :slight_smile: Most már az én szemembe kevésnek bizonyult az a processzor. (Néha ugye képet szerkesztek, meg videózom is) Illetve az Apple elbénázott processzor választása miatt is elvből nem akartam megvenni a 1,5 éves hardvert idén. :confused:

Ha jobb procit rakott volna bele azt veszem kérdés nélkül.

Már bocsánat, de mit minősítsek egy cikk alatt, ha nem a cikket? :laughing: Nekem nem volt egyértelmű amit írtál, ezért soroltam fel a problémáimat. Nyilván nem várhatod el, hogy egy komment miatt napokig kutakodjak pontos adatok után, mert akkor egyszerűbb lenne saját cikket írni. Így is legalább 2 órát tartott utánanézni pár dolognak, amíg leírtam azt az egy nyavalyás hozzászólást, mert nem akartam hülyeséget írni.

Sejtettem, hogy a magyar kiosztás lehet a billentyűzetnél a vonzalom egyik forrása, és írtam is, hogy ami az egyik embernek jó, az a másiknak lehet, hogy nem, és ez különösen igaz a beviteli eszközökre. Csak nekem akkor is gombhoz (vagy stílszerűen: billentyűhöz) a kabát jelensége ugrik be ennek kapcsán. Természetesen ez az Apple marketingstratégiája van így, amivel együtt kell élni, ha már iPadre van szüksége az embernek és nem másra. A hordozhatóság meg meglehetősen relatív fogalom (lásd kezdeti idők több kg-os “mobil” telefonjai).

RAM témában annyit kell tudni, hogy ez nem asztali gép, ahol a memória egyszer csak “elfogy”, és onnantól nem indulnak a programok. Nincs swap/shadow/paging area se fenntartva a flash-ben, mert úgy döntöttek a mérnökök, hogy nem éri meg. Itt a túl kevés RAM úgy jelentkezik, hogy memóriaigényesebb appok között váltogatva nem onnan folytatja a végrehajtást, ahol legutóbb abbamaradt, hanem kompletten újratölti az egészet, mivel már felszabadította a neki lefoglalt memóriát, hogy beleférjen az előző előtérbe hozott app. Szóval nem abban fog jelentkezni, hogy akadozik, vagy hogy felhoz egy üzenetet, hogy elfogyott. Az iPad OS-ben érdekesebb lesz, ha egyszerre három memóriaigényes appot szeretnél egymás mellett látni. Nem biztos, hogy 2GB-val menni fog.

A 2017-es iPad Pro-ban nem 4GB memória van? :slight_smile: Amúgy nyilván ne haragudj nem akartam én sem támadni, megpróbáltam érvelni is, csak azért elég sokat dolgoztam a cikkel, hogy így leírjam ezeket és nem véletlen. :slight_smile: Persze nyilván itt is maradtak hiányosságok, amiket írtál is.

Pedig flash az egér támogatás! Tanulni kell persze, de sokat dob a használaton!

De, majdnem az összes Pro-ban 4GB van, a cikkben említettekét írtam le. Pro-k esetében a 2016-os 9,7"-os modellek kaptak csak kevesebbet (2GB-t) és a 2018-as változatokból csak az 1TB flash memóriával rendelkezők többet (6GB).

Nekem nincs szükségem 4G-s modellre, beérném a wifissel is. Maradjunk a 2 kiszemeltnél: iPad Pro 2017 (180.000 Ft) vs. iPad Air 2019 (195.000 Ft). Addig eljutok, hogy az Air geekbench pontok alapján többet tud a Pronál. Pro 4 hangszóróját el tudom engedni, ha kell beérem az Air kettőjével. Memória nem tudom, hogy melyikben mennyi van… Kérdés egyszerűen: ér-e 15.000 Ft-tal többet az idei Air és ha igen, akkor miért? A választ pedig előre is köszönöm!

Azt kell eldontened, hogy hany evig szeretned hasznalni. Kb az saccolhato, hogy amennyivel nagyobb a CPU tipusaban a szam, kb annyi evvel kesobbi iOS fog ra felmenni. Ez 2-3 eves tavlatban szerintem mind1, viszont 5-6 ev eseten szerintem tovabb lesz tamogatva az ujabb eszkoz. Hiszen Applenal alapvetoen eveket vasarol az ember. En az Air 3-at vasarolnam.

Pont ugyanez a logika alapján pont ugyanezt vásároltam Én is. Az Apple billentyűzet helyett másikat rendeltem, viszont a kérdésem az, hogy amúgy ehhez az iPad hez melyik Apple Pencilt ajánlanád inkább?

Roland, itt csak a régebbi kompatibilis sajnos. :confused: Milyen billt vettél?