Melyik iPhone-t vásároljam meg 2018 végén, 2019 elején?

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/12/03/melyik-iphone-t-vasaroljam-meg-2018-vegen-2019-elejen/

Megérkezett a december, jön a Mikulás, mindjárt itt a karácsony, és nem csak az ünnepek előtt, hanem utána is sokan gondolkoznak iPhone vásárláson. Kérdés, melyik iPhone-t vásároljuk meg? iPhone 7, vagy esetleg iPhone 8, vagy mi a helyzet a hivatalosan már nem elérhető iPhone X-zel? Vajon megéri az iPhone XR? Rengeteg készülék közül választhatunk, (ezt…

“Sajnos már nem forgalmazza a cég ezt a készüléket, tehát szép lassan elfogynak majd ezek a készletek”

Most nem az a legutóbbi hír, hogy újra gyártani fogják/akarják?

Hol olvastad ezt? :slight_smile: Amugy az hír, ez meg effektíve tény. De szerintem nem nálunk olvastad.

Több helyen is írnak róla, de pl.: https://www.androidauthority.com/apple-iphone-x-production-samsung-927643/

Most komolyan Android oldalt linkelsz? :smiley: Annyira nem hiszem hogy utána járnak.

Akkor vonatkoztassunk az androidtól (tudom már csak önérzetből sem megy ezen az oldalon) és vegyük az általuk megjelölt forrást ami a WSJ. Lehet, hogy ők utánajártak, ezt én nem tudhatom. De mivel elég sok helyen kering ez a pletyka - azért hívom így nehogy megsértsek valakit - gondoltam lehet valami alapja. Ha nem igaz akkor nem igaz, majd meglátjuk. (de ha esetleg beigazolódik és mondjuk Ti is írtok erről akkor kérem, hogy a cikkbe legyen beleírva, hogy “bezzeg a pank megmondta”, köszi :slight_smile: )

Oda lesz írva! :smiley: Jogos persze, nem kötekedni akartam, csak ha egyszer az Apple befejezi a forgalmazást, akkor nem fog újra megint iPhone X-et gyártani. Erre még nem volt példa. Mondjuk manapság jó sok hülyeséget csinál a cég.

Előre bocsánat az offért de meg kell említenem még akkor is ha nagyon nyálas lesz, ez egy nagyon összeszedett, nagyon hasznos cikk olyan amatőröknek mint mondjuk én. Nagyon szépen köszönöm, kétszer is végig hallgattam.

1 kedvelés

hozzáteszem az cikk írója, igencsak apple ellenes, meg maga pcworld is

Jaj én ezért követtem ki őket Facebook-on. Nagyon zavart.

Nekem szerencséra van a fiokban egy SE/128GB asztroszurke bontatlan folias tartalékban!
Egyenlore ki vagyok biztostiva , hasznalom az SE/64GBt amig mozog . (nem akarok nagy telefont hasznalni)
Igazabol ertelmes olyan funckio nincs egyik uj modelban sem ami nekem hianyzik! Nem jatszom nem erdekelnek az emojik se az allo se a mozgo egyik se se AR.
Amit esetleg elfogadnak hianyolok SE -be egy picivel nagyobb kijelzo , kis proci, ram ,kamera , bovites.
De a kompaktsag rovasara inkabb nem kell! Varom h jojjon valami MINI , XR mini vagy XS mini vagy XSE mindegy melyik de ne legyen nagyobb mint az SE! Az arazas lehet a legdragabb is csak engedjek meg h valaszthassak h kis telefont akarok hasznalni ami minden teren sokkal kenyelmesebb “Szamomra”

1 kedvelés

ha nem használod, a sok állásban tönkre tud menni az akkumulátora, erre figyelj oda, mert akkor fel tud fújódni, szétnyomva belülről a készüléket. ezzel kapcsolatban bővebben ezt olvasd el:

Ugyanemiatt vártam a SE2-t mint a messiást, egy darabig voltak róla kósza pletykák.
El tudnám képzelni az iPod házában (vékony, lekerekített háta van de ugyanakkora mint a SE), egy hardveres ráncfelvarrás után.
Miután biztossá vált hogy nem jön, 8-ast akartam venni de mostanra abból országos hiány van, nem lehet hozzájutni.
8-tól felfele végképp nem tetszik: túl nagy, hiányozna a gomb, túl drága.

Sziasztok!
Nekem iPhone X -em van, szuper készülék, de…
Holnap fogom vissza vinni a harmadik csere készüléket, a kamera porosodása miatt (elméletileg por és enyhén víz álló).
Hogy hogy vettem észre? Teliholdat fotoztam és a porszemek tükröződtek az éjszakai fénynél, ami a képen is jól látható. Ez után nagyítóval néztem meg a dupla kamerát, és hát bizony vannak benne porszemek, mind kettőben!
Garanciás telefon lévén mndjárt bevittem egy Apple szervizbe (Almárium) ahol a már kétszer cserélték, de mindegyik poros kamerával jött. Most szervizet valtottam. Kíváncsi vagyok, ide már viszem magammal a nagyítómat is, csak szemrevételezés után veszem át.

Van még rajtam kívül valaki aki tapasztalt ilyen problémát?

Üdv: Zsolt

Azért elég durva az SE-t sarazni úgy hogy még kibaszott fürge, és kb pont az van benne mint az iPhone 6s és 6s Plus telefonokban, és amíg az utóbbi kettőt támogatják az oprendszerrel addig az SE-t is.

Egyetértek!!!

Hello
Akkor is tonkre tud menni az akkumlator , felfujodik ha a telefon meg soha nem volt be kapcsolva?
Teljessen bontatlan! Aktivalatlan! Nem is lattam meg! :slight_smile: Remelem benne van!
??

En vettem egy iphone8/256gb ujan istyle -ban neten rendeltem meg!
Elso nap ki se bontottam mert feltem a csalodastol (meret miatt)! Iphone 6s/128gb rol valtottam SE64re mikor megjelent! Ez miatt kb 30 ora elteltevel bontottam ki! kb 2-3 orat nyomogattam hasznaltam de nagyon nem jott be ugyan az az erzes volt mint mikor 5s utan kotelezo volt at allnaom 6s-re :frowning: mert 5s vegleg beadta a kulcsot!
Szoval nem sokkal hasznalatba vetel utan rogton csomagoltam vissza! Es kuldtem vissza ( merete miatt) igy inkabb vettem az SE128gb tartalekba ujan ami fiokba varja a sorsat :slight_smile: ha SE64gb tonkre megy akkor kibontom es aktivalom! Ha pedig tavasszal jonne egy SE2 (akkor pedig lesz egy elado bontatlan aktivalatlan SE128GB asztroszurkem) 95ezer ft kornyeken! Jelenleg nem adnam oda 150ezer ftert se :slight_smile: meg egy XS 512 se cserenem el ha (koteles lennek hasznalni a nagy meretu telefont!!!)

Sajnos igen. Ezek a li-ion akksik ilyenek. De ha sokáig áll magában, az is benne van, hogy ténylegesen 0-ra merül és be se kapcsol. Persze még mindig jobb ha csak akkut kell cserélni és nem a fél telefont.

Fuu nekem is kéne egy új SE mert kicsit rossz a kijelző :confused: random el baszodott meg a első kamera jó kis iStlye-os aksi csere után :sob::raised_hand: