Milyen számítógépet vegyek?

Így visszaolvasva, szerintem attól függ, tervezel-e csinálni valami mást is az új masinával, amit a Win10-es laptopon nem tettél. Mert a mezei netezés, sorozat/zene berakás és ilyesmikhez bőven jó lehet egy új Macbook Air, mondjuk egy 256-os SSD-vel is akár. Az USB port meg annyira nem nehéz kérdés, mert 20-30 ezer körül már lehet kapni mindenbe is átalakító USB-C adaptert/dokkolót. iMac-et én akkor vennék, ha munkaállomás szerűen is kéne. Bár az igazat megvallva, én személy szerint akkor is laptop+monitor párti lennék inkább. Nem rossz méret az a 13", baromi vékony és kecses. És arra is bőven jó, hogy reggel kiülj vele a konyhába kávé mellé, vagy lemássz vele vízpartra, ha ez lehet szempont. Felbontás és színtér alapján egy Macbookot simán elbámul az ember közelebbről is, szép és részletgazdag, plusz eleve benne van a világ legjobb touchpadja. A legjobb, ha megnézed, megtapogatod őket boltban, mert más minőség, mint a Win10-es laptopok 95%-a. Aztán lehet, hogy pont egy iMac tetszik meg. (Ha van rá bőven pénz :smiley: )

Ipad vonalat akkor javasolnék, ha valami sajátos kreatív dologra is kéne, teszem azt rajzolni, akkor viszont rögtön iPad Pro-t. Office365 azon is megy, de azért szokatlanabb, és a munkamenet főleg egy Excelben körülményesebb. Ha már kéne hozzá egér meg billentyűzet meg kismillió átalakító vagy dokk egyszerre, akkor inkább Macbook Air/Pro. De ha egy közepes méretű női táskába is be szeretnéd vágni és wifizni vele valahol a világ végén, vagy főleg videóchatre kéne a napi netezés mellé, akkor iPad vonal.

Köszi szépen neked is a választ, @loserock. Tulajdonképp az lenne a legjobb megoldás, ha nyernék a lottón és vennék mindenből 1-et… :joy:

Viccet félre téve, tény, hogy jó a hordozhatóság és évek óta laptopom van, de kezd elcsábítani a 21.5 colos iMac. Kérdés, hogy ha kb 8 évre tervezek vele ahogy @83miki83 is írta, hogy az övé is ennyi idős és semmi gond vele, akkor vegyem meg az 1920x1080-as felbontású sRGB-s verziót, vagy az ilyen hosszú időre tervezősen már most elavultnak tekinthető és a 4K-s Retina kijelzős alá ne adjam?

Hát ez tényleg neked kell eldöntened. Nekem 27”-os van és 2560X1440, de nekem tökéletesen megfelel, micel ideót, filmet, képeket kizárólag tv-n nézek, ami viszont legyen a legjobb, játszani szökőévente egyszer az xbox-on. :slight_smile: Lehet megköveznek érte sokan de szerintem 21,5”-os kijelzőnél bőven elég a Full HD (1920X1080), ha nem játszol vagy videózol rajta.

Köszi szépen, akkor elég lesz a Full HD. :slight_smile: Én is kizárólag TV-n nézek filmet és sorozatot, sőt játszani is azon szoktam az Apple Arcade-on. :slight_smile:

Szerintem ezt a konfigurációt fogom választani:

Szabd személyre 21,5 hüvelykes iMacedet.

  • 2,3 GHz-es, kétmagos, hetedik generációs Intel Core i5 processzor (Turbo Boost gyorsítással akár 3,6 GHz)
  • 8 GB 2133 MHz-es DDR4 memória
  • 1 TB-os Fusion Drive tároló
  • Intel Iris Plus Graphics 640 grafikus processzor
  • Magic Mouse 2
  • Magic Keyboard számbillentyűzettel – magyar

Mivel nincs árkülönbség a 256GB-os SSD és az 1TB-os Fusion Drive tároló között (459.990 forint, bármelyiket is jelölöm ki), ezért inkább azt választom. Bár bevallom semmit nem tudok a Fusion Drive tárolóról, de leírás alapján jó. :woman_shrugging: :joy:

Az 1TB meretu Fusion Driveot nem szabad megvenni. Regen a Fusion Drive 128GB SSD-t es 1TB merevlemezt tartalmazott. Manapsag a lemezek sebesseget is csokkentette az Apple (7200rpm helyett 5400rpm es 4600rpm lemezek vannak) es az SSD merete is 16 vagy 24 vagy 32 GB mereture csokkent. Tehat Fusiont csak akkor, ha legalabb 2 vagy 3 TB meretut kersz belole. Minden egyeb esetben kibirhatatlanul lassu es szenvedos lesz a gep hasznalata (menni fog, de nem lesz meg az uj gep feeling).

Oh, ezt jó tudni, köszi. Viszont akkor a 256GB SSD marad, mert a sima 21.5"-oshoz nem lehet mást választani. Legalábbis jelenleg. Lehet mire jövőre eljutok a vásárlásig megváltozik a dolog. Most a 4K Retina verzió olyan, hogy ott már van 1TB SSD választási lehetőség is. Persze az már +160.000 forint… És Fusion Drive-ban ennél is csak 1TB-os van, 2 vagy 3 nincs…

Akkor, ugy erzem, hogy a Fusion Driveot el kell engedni. Az Apple ujfent “feljebb tolta” az arakat.

Igen… Mondjuk tényleg csak jövőre fogom megvenni, addig változhat a helyzet, de nem fogok meglepődni, ha nem.

Fusion Drive-ot én se ajánlom, csak is SSD-t vegyél. Jövőre szerintem a 4K ára is olcsóbb lesz, főleg HA lesz termék frissités mármint a 21,5”-os.

Szuper, köszönöm mindenkinek a segítséget! :pray: :slightly_smiling_face:

Nekem a 2017-es MBA bevált, 5+ évre vettem, így a fajlagos ára még jobb, mint egy PC-é. Vettem hozzá átalakítókat(USB-GbE, USB-HDMI), Lacie külső merevlemezt.

Köszi neked is, de végülis az iMac mellett döntöttem. :slight_smile: Elcsábított a 21.5"… :smiling_face_with_three_hearts: :rofl:

Akkor még csak egy 5let, ha tesztelni akarod valójában milyen is a kiválasztott eszköz, én a MM-nál szoktam csinálni drága cuccok esetén, ha nem tudok dönteni pl TV méret esetén a múltkor is, elsőre hoztam egy 65"-ost, ami az új nappaliban nagy lett és cseréltem egy 55"-osra, ami bevált, de azt is visszavittem, mivel nem olcsók és ugyanazt elhoztam a végén máshonnan, de 40e-rel olcsóbban. Az MM 60napig indoklás nélkül visszaveszi a webshopos motyókat, tudom nem igazán szép amit csinálok, de ha már van erre lehetőség, akkor élek vele ameddig lehet. Persze nem csak ilyeneket rendelek tőlük, mert rendszeres vásárlójuk vagyok amugy is és eddig nem volt az ügyintézésükre panaszom sosem.
Ergo ha mégis kicsi lenne a 21.5"-os akkor nézhetsz nagyobbat is utána. Otthoni gépnek szvsz a 27" v a min 24" ami ideális, de ugye ez ízlés dolga.

TV-ben a minél nagyobb annál jobb elvet vallom, de monitorban nem szeretem a túlzottan nagyot, mert nem tudom áttekinteni, hangozzék ez bármilyen hülyén is. Tehát ha túlságosan nagy, folyamatosan forgatni kell a fejemet ha a kijelző két különböző végén akarok látni valamit, mert ugye közel ülök hozzá. :smiley: Szóval a 21.5" úgy érzem pont elég lesz, pláne az éveken át használt 15.6" után.

"Mindenképp újat szeretnék, soha semmiből nem vettem használtat, legyen az bármilyen megkímélt is. "

Ezt Mac esetén érdemes átgondolni, mert bevett gyakorlat, hogy Mac-ből vadiújat csak akkor, ha nem számít a pénz vagy ha cégnek veszed (és nem számít a pénz).
A legjobb ár / értéke Mac-nél az 1-2 éves használt gépeknek van, mert azokból már lejön a “lehúzás” felár, de még ugyanannyi ideig kiszolgálnak, mint az új típusok.
Ha tudsz külföldön vásárolni (ismerősön keresztül), akkor érdemes megnézni a “refurbished” termékeket. Ezekre ugyanannyi garancia érvényes, gyakorlatilag tök újak, csak nem az eredeti csomagolásban kapod őket. (Kb. mint amazonon a hibátlan, de visszaküldött termékeknél.)
apple com / de / shop / refurbished / mac

használt gép esetén kizárólag ismert előéletű gépet szabad megvenni.

Nem merek használtat venni, ez 100%. :smiley: Külföldről pedig nem vásárolok ilyesmit, kizárólag itthon. Inkább ráfizetek kicsit, de nem kell aggódnom semmi miatt.

Amúgy használtat én se vennék. Az új mégiscsak új, Te nyitod ki és használod elöször, tudom kicsit hülyén hangzik, de néha a kicsomagolás a legjobb az egészben :smiley:

Teljes mértékben egyetértek. :smiley: Az új illat… :smiling_face_with_three_hearts: :smiley:

A 21" iMac árába számold bele, hogy házilag nem cserélhető a memória, így eleve annyi rammal vegyed, amennyi kell, mert utólag elég reménytelen bővíteni. (Értsd: 16GB alá ne menj.)
A 27"-nál vehetsz bele saját ramot az apple ár negyedéért, a bővítés meg pofonegyszerű.

Külföldről nyugodtan vásárolhatsz Apple terméket, mert a garanciához elég regisztrálni a szériaszámot és automatikusan ugyanúgy beveszi bármelyik hivatalos szervíz, mintha itthon vetted volna.
A refurbished amúgy nem használt termék, hanem jellemzően online vásárolt, majd visszaküldött, azaz gyakorlatilag új, csak nem az eredeti csomagolásban. Az átlag árkülönbség 200EUR, ezért már érdemes lemondani a kicsomagolás csodájáról, de innentől egyéni ízlés kérdése.