Mindent az Apple Music Lossless-ről a Muzix támogatásával!

SZia @krisztiandeli, Nos, ha jól olvastam az egyik nem opció, hiszen az iBasso DC03 jó kis holmi a kettős DAC miatt, de Type-C a csatija, ami iPhone-hoz nem megy…:frowning: -csak akkor ha van lightning male- Type-C female átalakítód. A Soundmagic a30i is jó lehet - azt nem ismerem - de ha jól látom, ugyanaz a DAC chip van benne, mint az iBassoban, szóval nagy különbség nem lehet.

Kedves @White64GB , Nos, nem rossz az, de messze van a nagyfelbontástól. A Bose és más hasonló Aktív zajcsökkentéssel működő füles/fejes ANC része sajnos erősen “belerondít a hangminőségbe” Bármelyik márka bármelyik terméke, ami a technika jelenlegi állásából fakad. Ez ugyanis úgy működik - ha nem fárasztunk ezzel - hogy a fejhallgatónk található kifelé hallgatózó mikrofon analóg jelét ( azaz a környezeti zajt) egy processzor digitalizálja, majd fázist fordít rajta és rámodulálja a hasznos jelre, azaz hangra. Ez a fázisfordítás ( hanghullám ellentettje) kioltja a zaj nagy részét. Eddig rendben is van a történet, de a folyamatnak időigénye van, nem tud 100%- pontossággal megtörténni, így az “ellenzaj” picit késik a zajhoz képest és az interferenciát okoz. További interferencia alakul ki a hasznos hanghullámmal szemben is ( maga a zene) és ez a zenében mosottságot, elkenődést, pontatlanságot okoz. Egyszerűen monva hallod, hogy ez nam valódi gitár, vagy dob… Ezért ajánljuk mi a passzív zajszűrést, ahol ilyen nem fordulhat elő és egy jól izoláló fül-, vagy fejhallgatóhoz pedig külső DAC+AMP használatát. Az AMP- azaz erősítő ugyanolyan fontos, mint a DAC. Nemazért, hogy nagyon hangos lehessen, hanem atzért mert csak egy minőségi erősítő képes az élő zene egyik legfontosabb komponensét meggyőzően visszaadni, ez pedig a dinamika. Szóval összességében azt kell mondjam, hogy annyiból, mint a meglévő fejhallgatód, sokkal zeneibb, részletezőbb megoldásra is van lehetőség. Ha csak egy LOTOO DAC-ot teszel elé, már akkor is leesik majd az állad! Gyere be hozzánk, és hallgasd meg, hallod-e a különbséget…:wink: May the MUZIX be with you!

1 kedvelés

Tehát ha jelenlegi “felszerelésem” egy iPhone11, egy 2. gen AirPods, egy Homepod Mini, és minőségi javulást szeretnék a zenehallgatásban akkor a “minimum” egy SoundMAGIC A30i és pl. egy SoundMagic E50? Van egy 2017 iMac is de a hordozhatóság miatt inkább telóhoz építkeznék.

1 kedvelés

Mihez képest akarod a javulást? :slightly_smiling_face: a jelenlegi setup által tudott maximum önmagában is jelentős ugrást kapott.
Nincs külső DAC-m meg profi hangcuccaim, iPadről Airplayen keresztül az Airport Expressel összekötött HK Omni 10-el is hatalmas javulást hozott a Lossless, pedig az elvileg “még csak” a CD minőséget tudja maximum.

1 kedvelés

Sziasztok! Jó a cikk várom a többit is a témában. Jelenlegi szettem: iphone11 + beoplay H6 vezetéken + Soundmagic a30. Jó ez így? A másik kérdés: kábel mennyire fontos ebben az esetben? Ha fontos milyen kábelt tudtok ajánlani? Köszi!

Mindenkinak azt javasoljuk, hogy hagyatkozzon a saját fülére. Nálunk minden (is) kipróbálható, így értelmet nyer a hangminőség. Ha van rá lehetőséged nézz be a Muzixba és hallgasd meg!

Szia! Itt is köszi a választ — igazából még a csatlakozót sem tudom (én mindig itthon fetrengve hallgatok zenét, sokszor közben iPad-en dolgozva, ott pedig USB-C van), de ez a legkevesebb. Igazából tényleg az lenne az igazi, ha meghallgatnám az iBasso/Soundmagic és a LOTOO között a különbséget (ami nyilván hatalmas lesz), illetve magát az előbbi kettőt, hogy az mit tud egyáltalán. Jól “megszívatott” az Apple, mert nem is vártam tőlük a lossless-t, az AirPods Max árából pedig egy nagyon jó szettet ki lehetett volna hozni a LOTOO-val együtt — de úgy megszerettem már, hogy nem szívesen válnék meg tőle. Lehet inkább várni kellene és megvenni a LOTOO-t, de nem akarok látatlanban ennyire “árfetisiszta” lenni. :grinning:

1 kedvelés

Igen, nyilván a HomePod mini ebben a témában nem játszik, mert ugye azt nem kábelen kötöd össze. Én egyébként a SoundMAGIC E80-at ajánlom, és mellé az A30i már ezzel ég és föld lesz az AirPods-hoz képest, igaz, kábelre leszel ítélve. Mondjuk a Lossless-hez ez kell. :slight_smile:

1 kedvelés

Jó lesz, kábel fontos, de nem ebben a szegmensben, így annyira nem fog számítani. :slight_smile:

El kell döntenem hogy a különbség ér-e nekem 50+ ezret. Legjobb lenne meghallgatni, de elég ritkán járok a fővárosban…
Közben felmerült bennem hogy lehet hogy otthoni zenehallgatásra (is) kellene a losslesst belőni, gyakrabban és többen hallgatunk otthon zenét.
Agyalok, i30 az lesz, mert az iPad is lightning csatis, így gondolom azzal is ugyanúgy hozza a minőséget. Még az E50 vs. E 80 dilemmát kell eldönteni.

Nem tudom máshogy mutatni az analóg és a digitális közötti különbséget. NEM VESZTESÉGMENTES A DIGITÁLIS! Csak végtelen bitrátával veszteségmentes. Tetszőlegesen megközelíthető a tökéletes sinus, de el NEM érhető! Nyilván iszonyat jó felbontású, de veszteséges. Nem tud két pixel között egy harmadik lenni, ha egy fényképet nézünk. Bármilyen részletgazdag is egy digitális fénykép egy analóg kép tényleg végtelen felbontású. Vagy mondhatnánk a bakelit lemezt, vagy a magnót (szalagot).

Kezd maximum az i30-al, és tovább lépsz :slight_smile: Én is mindig a kisebbel kezdtem aztán nyilván mára már tudom mi az ami tetszik, mely márkákat szeretek és ennek megfelelően lépek a létrán. :slight_smile:

Köszönöm szépen a választ! :heart_eyes: Értem és nem volt fárasztó. Akkor beszerzek valami komolyat. iPad Air 4-hez vettem iBasso DC03-at. (Meg van rendelve még nem ért ide.) Ez lenne az otthoni setup. Eleinte marad a Bose QC 35 és keresek valami alternatívát a komolyabb zenehallgatáshoz, a maguk által javasolt füleseket is megtanulmányozom. Buta kérdés de nem zaj szűrős Bose? (Sajnálom de a márkának nagy rajongója vagyok és az autótól a házimozin keresztűl a munkahelyi in ear fülesig minden az. Még a fürdőszobai BT hangszóró is :grinning:) Tudom, hogy most sokan nevetnek, hogy akkor én a minőség egy másik peremén állok de nekem ez tetszett meg. Köszönöm a meghívást de külföldön élek és sajnos nem tudom mikor tudok ismét Magyarországra menni. :disappointed: De ha úgy alakul felkeresem önöket!

Ui.: A Szifon/Muzix által javasolt DAC-okból csak az iBasso-t találtam meg a német netes áruházakban. Mindenhol a Fiio-ba futottam bele. Nelatlán vélemény? FIIO Azt írja, hogy a High End fülesek 4,4mm-és Jack csatiját is tudja a 3,5mm-és mellett. Amúgy nagy a paletta. Érdemes böngészni.

Nagyszerű, hiánypótló írás, élvezettel olvastam végig. Most legalább azt (is) megtudtam, hogy az iPhone telefonokban lévő DAC mire képes?
Ha nincs lehetőség az otthoni HiFi megszólaltatására, akkor én több, mint egy éve Deezer HiFi előfizetőként, iPhone XS 256GB telefonon és 1More Quad Driver In-Ear fülhallgatóval hallgatom a zenéket.
Lemezeim döntő többségét letöltöttem a telefonra.

Apple Music…hát igen…most már felszállt az Apple is a lossless vonatra.
Aktiváltam én is, gondoltam megér egyhavi próbát, de nem érzek különbséget a Deezer HiFi és az Apple lossless között, már mint az utóbbi javára. Úgy gondolom, hogy megfelelő laborvizsgálatokkal ki lehetne mutatni ilyen, olyan, amolyan eltéréseket pro és kontra, de az emberi fül erre képtelen.
Az enyém mindenesetre biztos, hogy az.
Apple Music…hát igen… mellett szólhat az 1490 Ft előfizetési díj, ami cca. 750 Ft-tal kevesebb, mint a Deezer HiFi illetve az, hogy amióta az Apple elindított a 360 ° szolgáltatást, azóta a Deezer 360 ° használhatatlan.
Azért ez utóbbi elgondolkodtató.

1 kedvelés

Én sztem 10 éve már próbálkoztam a Deezerrel, de nekem akkoriban negatív élmény volt, így ott is hagytam. Aztán elkedtem magas felbontást beszerezni NAS-ra és localban hallgattam. Végül most a TIDAL-t lemondtam teljesen és örülök hogy van Apple Music, ha éppen úgy adódik hogy lossless-re vágyom. :slight_smile:

Sztem térj át majd Apple Music-ra, mert talán az Apple eszközöknél jobb integrálás van. :slight_smile: Egyetlen egy hátránya van mondjuk az Apple Music-nak az pedig a nyitottság hiánya. Én a Roon-t nagyon szeretem, szerettem, mert így tudtam NAS-ról indítani zenét. Nyilván az Apple Music sosem fog támogatott lenni más cliens által csak az Apple-lel.

1 kedvelés

Amarra-ban van Apple Music integracio.
ROON-ban, Audirvana-ban Tidal/Qobuz es HRA talalhato.

Hogyha megveszem a SoundMAGIC A30i-t valamelyik E(10-50-80) fülhallgatóhoz, akkor ezen kívül mire tudom még használni? Mit csatlakoztathatok hozzá, ami az iPhone-ból jövő losslesst ki tudja használni? Tehát később bővíthetem ezt a mini-rendszert?

Köszönöm a választ és a tanácsot. Tegnap este és éjszaka volt időm belemerülni az Apple Music kínálta lehetőségekbe és a megfelelő beállítások után a hangminőségbe.
Anélkül, hogy misztifikálnám, az Apple megint példát mutatott az “iparnak” a minőségről, a szoftver és hardver tökéletes egységéről.
Ami a leginkább megfogott az, hogy a lemezek olyan kiegészítő információkat is tartalmaznak mint pld. a
Dolby Atmos, Hi-Res Lossless, Lossless stb. amit a Deezer HiFi nem és nem igazából tudom eldönteni, hogy a HQ vagy HiFi jelölések ott mit takarnak?

Az Apple ezt egyértelművé teszi mint ahogyan azt is, hogy mivel, mit hallgathatunk?

Mivel a Deezer könyvtáram teljes választékát megtaláltam az Apple Music kínálatában hát létrehoztam ott is egyet és azzal a lendülettel július hónappal lemondtam a Deezer HiFi előfizetésemet.

Az éjszakába nyúló próbálgatás, zenehallgatás után úgy döntöttem, hogy szeretném az Apple Music adta lehetőségek csúcsát is kihasználni, ezért az írásod nyomán rendeltem a Muzix-tól egy SoundMAGIC A30i DAC-ot. Biztos, hogy jó társak lesznek a 'More Quad-Driver fülessel.
Sajnos a megrendelésnél elfelejtettem megadni a kuponkódot, de írtam nekik egy e-mailt.
Remélem respektálják és így is megkapom a kedvezményt.

1 kedvelés

Elküldtem nekik a kommentedet, hogy biztos feltudd használni a kupon kódot. :slight_smile: Egyébként tetszeni fog, remélem elindulsz majd ezen létrán és folyamatosan fejleszted majd a fülhallgatókat, DAC-okat. :slight_smile:

Én pont most fejlesztettem itthon az asztali irányt: https://www.muzix.hu/topping-e30-asztali-dac-black

1 kedvelés

Magát a DAC-ot igazából 1x kell megvenni, utána a füleseket majd tudod évről évre fejleszteni és a DAC hozza majd a vártat. DAC-ot viszonylag ritkán upgradelsz, de majd idővel ahogy tanulod a dolgokat fejlesztesz is.

Nyilván bármit csatlakoztathatsz hozzá, ami jackes, tehát jobb fej- vagy fülhallgatót, esetleg erősítővel felszerelt asztali hangfalat. :slight_smile:

1 kedvelés