Ming-Chi Kuo: 2020-ban visszatérhet az iPhone 4 designja

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/09/29/ming-chi-kuo-2020-ban-visszaterhet-az-iphone-4-designja/

Ming-Chi Kuo-t talán senkinek nem kell bemutatni, már évek óta elemzőként tevékenykedik az Apple eszközöket illetően és hellyel-közzel mindig megállják a helyét az egyes felvetései. A 9to5Mac cikke szerint Kuo legújabb felvetése arra utal, hogy a jövő évi iPhone-ok designban hasonlíthatnak majd az iPhone 4-re, mármint ami a készülékház külső kialakítását illeti. A lekerekített rozsdamentes…

Jól hangzik, de ezek mellé még várok:

  • 120hz kijelző
  • nulla kávás kijelző (se alul, se oldalt, se felül ne legyen semmi káva)
  • usb-c
  • 2 oldali töltés
  • kijelző alá épített ujjlenyomat olvasó
  • alap 128gb tárhely
  • 6-8 gb ram
  • 3D kamera
  • alacsonyabb ár - szerintem túl sokat akarok, :smiley:
1 kedvelés

Plusz funkciókat szeretnél, és persze ezt kevesebbért, mint eddig. :sweat_smile: :grin:
A “káva nélküli kijelző” és az ujjlenyomat olvasó kivételével szerintem mindegyik reális lehet jövőre.
+5G

Én arra számítottam, hogy már idén visszajön a iPhone 4 formavilág!

Pont a hetekben gondoltam, hogy mennyire szép lenne egy ilyen 6coll plusszos telefon a 4es designjával!
Szerintem nagy dobás lenne!

Az SE óta minden évben előkerül, hogy jön egy régi dizájnú telefon (vagy a kinézet, vagy a méret), aztán mindenki szépen elfelejti. Kíváncsi leszek, valaha lesz-e ebből valami.

Én megmondom, mit szeretnék, tán még meg is valósítható:

  • egy kb. iPad Pro-szerű elegánsan körbekávás telefon
  • aminek nem csúszós üveg a háta (tehát meg lehet rendesen fogni egy kézzel is)
  • kb. 5”-nál nem sokkal nagyobb képátló
  • egy jó nit-es LCD retina kijelző (nem kell OLED)
  • hátul 1 optikai rezgéscsillapítós kamera (vagy esetleg 2 kamera, de nem ragaszkodom hozzá)
  • A11-A12 körüli CPU (neurónhálós fényképezést segítő fécsörök és a jövőbeli kompatibilitás miatt ez már több mint elég)
  • alul vagy oldalt valami esztétikus módon egy gomb vagy haptick felület touchid-van (nem kell faceID)
  • strapabíróbb anyagokból legyen, nem túl vékony kivitelben
  • így beleférhet egy jól vállalható akkumulátor is
  • USB-C, esetleg még lightning belefér (vagy bónuszban egy 3.5-ös jack :smiley: )
  • legyen előkészítve 5G-re
  • ÉS ÍGY még egy jó kategóriával olcsóbb is lehet pl. az iPhone 11-nél (kb. 150-200 ezer közé belőve forintban)

Na EZT már nevezhetnék SE 2-nek is akár :wink:

Érdekes, hogy a szögletesebb formáról mindenkinek az SE ugrik be mint vágy…nekem is! :slight_smile:

Ha ez tényleg opció az almánál, akkor ebbe már bele kellene férni a kameráknak mint régen és végre nem lógnának szerte szét csak hogy billegjen a kütyü és több tokot tudjanak eladni a gyártók. Az üveg hátlap pont hogy jó mert nem csúszik mint a fém és a nem kerekített oldal ezen csak még pluszban segít.
Egy ilyen telót vennék is az Xs helyett jövőre.

@Jadeye @szifonadmin
Letölthető az iOS és iPadOS 13.1.2.
De csak angol a leírás.
Nem sikerült jól, a control center nem mindig jön fel és szaggat a főképernyőn a lapozás.

Látjuk, egyelőre nem vagyunk gépközelben, majd valamikor éjjel megírja @Jadeye a cikket.

igen-igen, köszi! mindjárt lesz cikk, most értem haza, sikerült kocsival lerobbanni :frowning: , és hát így nyilván mindenre volt idő, csak cikkre nem. na de majd most! meg amúgy csessze meg az Apple, hogy lassan minden nap vigyázzban kell állni, jön-e új release. :smiley: és egyben :exploding_head:

Na ha meg nem jönne akkor az lenne a baj. Várható volt erre a hétre, igaz csak vmi beta-ra számítottam, ami még jöhet pl holnap v szerdán is. De elég rendesen tolják ki az újakat vmit titokban lehet elszúrtak de nagyon és talán azért nem is betaznak, hanem rögtön javítanak mindenkinél?