Mivel érdemes most iPhone 7-et jailbreakelni?

Sziasztok!

A tudomány mai állása szerint, mivel érdemes jailbreakelni egy 7-est ? NFC fizetést ugye nem nyírja ki ? :slight_smile:

és milyen iOS-verzió van az említett készüléken? a jailbreak sosem piszkált bele az Apple Pay működésébe.

Szeretném a legfrissebb jailbreakelhető ios-szel, jelenleg nem tudom mi van rajta.

ez nem így megy, mert csak azt az iOS-verziót tudod feltenni rá, amit az Apple aláír az adott készülékre, az pedig mindig a legfrissebb verzió, jelen esetben az iOS 15.2. az iOS 15.x-re pedig jelenleg nincs jailbreak.

tehát ha már most is iOS 15.x van rajta, akkor az jelenleg nem jailbreakelhető. ha iOS 15.x-nél korábbi van, akkor jailbreakelhető lehet, de ehhez akkor tudni kell azt, hogy pontosan mi van rajta.

downgrade nem lehetséges ?

gyakorlatilag nem. ez már évek óta így van.

Erre ráb@szt@m… 15.1 van rajta.

Gyakorlatilag mióta létezik főzőtt androidot használok, pár dolgot szeretnék azért testreszabni:
bekapcsoló gombal szeblámpát inditani
reklámentesség (youtube-on is)
felesleges appok eltávolítása
akksi kímélés

Milyen lehetőségeim vannak ? :slight_smile:

akkor azt érdemes már frissíteni 15.2-re.

erre nincs lehetőség jailbreak nélkül.

már jó ideje van tartalomblokkoló támogatás, ott van például az AdGuard. a YouTube app használata más tészta, ahelyett ha Safarit használsz, akkor működik a blokkolás is.

felesleges eltávolítani őket, mert érdemi tárhelyet nem nyersz vele. néhány app kivételével majdnem az összes beépített app törölhető már évek óta.

mármint? az Akkumulátor alatt bekapcsolhatod az Optimalizált akkutöltés opciót. illetve:

Köszi a gyors választ! :metal:

nézegetem mik a lehetőségeim. nem akarok offolni, viszont biztos lesznek még ostoba kérdéseim. Hol tudom majd őket feltenni ?:slight_smile:

áttettem egy új topicba az összes, ezzel kapcsolatos hozzászólást, úgyhogy itt már nem offtopic semmi. :slight_smile:

Király!

egész jól haladok a beszoktatással… :smiley:

amit a gyenge angolommal sikerült kihámoznom: hekkelt jutub-hoz mindenféleképpen kell az alt-store (cerube youtube++, uyou) ha ezt megoldom akkor 7 naponta a pc-n futó szerverre haza kell telefonálni az altstore-nak különben véga a bulinak ?

javíts ki ha tévednék.

rendszerszíntű reklámblokkolás gondolom offos, pi hole vagy vpn esetleg működhet ?

(egy galaxy a41 et váltottam, eddig nem bántam meg, élmény hogy működik az ujlenyomat olvasó, a samu-n egy porszem is bezavart már.)

Pi hole / VPN: Persze, hogy mukodik, azok halozat szinten dolgoznak.

Hátha valakinek hasznos, aki nem tud jailbreak-elni

/watch?v=WgYmFMTZ6ho

Hibásan vettem a hetest, alig lehetett hallani a beszédhangszóróját, felkészültem a cserére de egy tisztítás segített: /watch?v=JpvEHImT7Ks

jól haladok a belakással, a csengőhang feladta a leckét, találtam egy online konvertert, de nem a legjobb a minősége. hogyan lehetne azt profin megoldani?

valamint amire még megoldást keresek: nemfogadott hívás ciklikus hangos értesítése (pittyogjon percenként vagy ilyesmi)
Reklámentes youtube music
Billentyüzet rezgése gépelés közben
reklámok kiirtása a messengerből és az fb-ből

Üdv: Jani

érdemes a GYIK cikkeinket is megnézni, mert erről pont van cikkünk. :slight_smile:

például a Garageband jó erre:

jailbreak nélkül tuti nem lesz ilyen, mert semmi sem nyúlhat bele a rendszer és más appok működésébe. a nem fogadott hívás újbóli értesítésére talán van megoldás a Parancsok app használatával, de passz.

Értem,

Időzített némítás (x perc után újra legyen hangja) kivitelezhető valahogy ?

az ilyesmire tudod használni a Fókusz opciót szerintem, mert az időzíthető.

Amit egybkent nem nagyon ertek, hogy miert mert pl. a Messagesben tudsz ismetlest allitani…