Nem semmi a Google Night Sight funkciója

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/11/16/nem-semmi-a-google-night-sight-funkcioja/

Az Apple és a többi gyártó is évente fejleszti a kamerát, ahogy megjelennek az új készülékek. Idén az iPhone XR, XS és XS Max esetén is frissült a kamera, és az Apple féle Smart HDR-ről már írtunk is korábban az iPhone XS és XS Max cikkünkben: Kezünkben: iPhone XS és iPhone XS Max – teszt, vélemény.…

Nekem olyan furcsa az az ájfonnal készült kép. Valahogy túl világosank tartom a háttérben a várost a kép előterében lévő sziklás részhez képest. Ha valóban ekkora volt a kontraszt és ilyen sötét volt a köveknél akkor viszont (tudom, hogy beállított témáról van szó) teljesen életszerűtlen a képen látható személyek viselkedése.

Hiányolom az exif-eket a képekből, hamár ennyire hiperszuper a szoftver.
PS-ben az ájfón képéből két kattintás után, kevésbé részletes viszont zajosabb mint a google, de azért ne gondoljuk, hogy ez valami marha nagy innováció :slight_smile:


Amúgy megnézném azt a humanoidot aki 1 másodperces expót bemozdulás mentesen kitart… :slight_smile:

1 kedvelés

Nem kell kitartani bemozdulásmentesen, gondolom az algoritmus megoldja.
Amúgy a fény szerintem az iPhone-os képen a házakra van mérve, ott tökéletes az expozíció. Az emberekre mérve szerintem nem így nézne ki a kép.

Hát szerintem valós a kép, nem trükközött vele a Google, főleg a többihez mérten is, amiket még beleraktam a cikkbe.

Valószínűleg nem a pixellel trükköztek, hanem az iphone-nal bénáztak. Talán nem véletlenül.
Másrészt lehet, hogy mutatós ez a funkció, de már semmi éjszakai fotó feeling nincs benne.

1 kedvelés

Trükk az egész, és rosszul is néz ki.
Meg különben sem ios.
A kaki emoji az a király.

Nekem egy kicsit életszerűtlennek tűnik mindkét kép.
Az iPhone képe szerintem nem a személyekre “exponál”, a Night Sight-os kép, meg egyszerűen élettelen. Világos még az ég is, de az épületekben ég a lámpa :smiley:
Gondolom, amikor több képet készít, más témákra is ráfókuszál és úgy készít egy mashup-ot.
Szépnek szép, az tagadhatatlan, csak én nem érzem valósághűnek.
A repülőből készült képek viszont nagyon f•szák, azok készítését lehet nem kockáztatnám meg az X-emmel :smiley:

Az iPhone kép szándékosan van szarul csinálva. A fénymérés az épületre történt, jó hogy sötét az előtér ilyen kontrasztos fénykülönbségnél! Továbbá ne legyünk már naívak, nem 3 lux volt a fényerősség, hanem úgy 1000 szerese. A háttérben süt a nap, szóval az előtérben sem éjjel van.