Nincs “titkos” Apple vagy Telekom weboldal, amin 1 euróért kapnál iPhone X-et

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/12/27/nincs-titkos-apple-vagy-telekom-weboldal-amin-1-euroert-kapnal-iphone-x-et/

A Facebookon már mondhatni mindennapossá váltak a kamu oldalak kamu hirdetései. A probléma ezekkel nem csak az, hogy az emberek saját magukat és az ismerőseiket is átverik az ilyenekkel, hanem hogy a Facebook egyszerűen nem lép időben. Emellett az is feltűnő, hogy a moderátori csapataik láthatóan nem is értik, mi a probléma az ilyen, feléjük…

Itt ülnek akik 1 euróért ájfónt kaptak…

A kepen az latszik, hogy mindenki kiment telefonalni, nehogy zavarja a masikat! :smiley:

Sziasztok, a fiam elkerte az adataimat es beregisztralt erre az oldalra, megkaptam az SMSt, hogy nem tudtak levonni a penzt, ekkor vettem eszre, h mit csinalt, viszont elolvasva, azt irja, h 5nap az ingyenes period, aztan havonta vonnak le ha nem torlom az accountot, viszont sehol nem tudom letorolni, kell barmi tovabbi lopastol tartanom? Vagy ez csak egy kamu szoveg?

Megint en…
181227 22:59 SIKERTELEN Kàrtyàs vàsàrlàs/zàrolàs: -4,95 EUR; BEST-IQTESTS.COM, CY 448081649548 BEST-IQTESTS.COM; Kàrtyaszàm: …3016 - OTPdirekt

Ez az sms amit kaptam, valami IQ teszt elofizeteses oldalra iranyit at…
Koszi a valaszt

jó kérdés, de vedd fel a kapcsolatot a bankoddal, és elképzelhető, hogy le kell tiltatnod a kártyádat is.

Ahogy @Jadeye írta, le kell tiltanod a kártyát minél előbb. A phising miatt viszont ha van időd az új kártya gyártatása előtt, érdemes tenni egy rendőrségi feljelentést (na nem a fiad ellen😃), akkor az új kártya gyártásának az otp nem olcsó költsegeit talán megúszod,

Már miért kellene megúsznia a bankkártya gyártás költségeit?
Önhibáján kívül lopták el az adatait? Nem
Felelőtlen volt? Igen
Eszetlenség párosul a kapzsisággal… Majd legközelebb körültekintőbb lesz.

Várj egy kicsit, Ő normális hangnemben kért segítséget, nem kellene ilyen paraszt módon beleszólni, főleg ha nem vagy segítőkész. Taps-taps…

Szia, igaz már késő bánat de ha jól tudom az OTP-nél van virtuális bankkártya és talán adott számlacsomagokhoz ingyenes is. Érdemes azt megadni netes vásárlásokhoz.

Kár, hogy nem igaz. Pont lett volna 1 euróm így hónap végén…

Köszönöm a segítséget, ha tudom, hogy emiatt kell neki a bankkártyám, akkor a virtuális bankkártya számát adtam volna meg neki, de ezek után tényleg csak az volt a megoldás, h letiltattam a kártyámat, további szép napot mindenkinek!

@xantos85 igen létezik webkártya néven fut, utalsz rá és csak az ott lévő összeget tudják vonni, ha nem vagyok biztos a dolgomban akkor sose PayPal-el fizetek, legjobb magyarországi bank az OTP, az ügyintézők korrektek, segítőkészek és ha a hibájukból történik valami akkor mindig egy órán belül vissza is van utalva a lé, lejárat előtti új kártya meg 5-6körbyéke, nem dobsz tőle hátast :wink:!