Nyáron Magyarországon is lehet már Apple Pay!

Meglepődnél, hogy mennyire így van és arra is, hogy mennyire megéri még így is, bármennyire az ellenkezőjét gondolja az ember. Tudtommal nagyon sok olyan számla létezik kint, ahol a felvétel ingyenes és fizetéskor leveszik az egészet és jönnek haza. Azt nem vitatom, hogy biztosan vannak költségek, de hidd el még így bőven megéri nekik.

Az előző kommenthez: Szerintem sokan már azzal is megelégednének, hogy ha annyit mondanának, hogy “év vége, jövő év eleje” vagy “egyeztetések vannak, építjük a rendszert” azzal sokan kibékülnének. Az, hogy bankon belül milyen rendszert igényel, erről nem tudok nagyon nyilatkozni, de én még olyan terminállal nem találkoztam az utóbbi 3 évben biztosan, amely érintős kártyát ne fogadott volna el, max annyi, hogy csak mastercard vagy american express nem jó.

Itt nem is a technologia hianya vegett nincs meg mobilfizetes. Amilyen ritka smucig (legyen inkabb fillerb*szo) bankok vannak kishazankban, nem kepesek megegyezni a felek az anyagi reszrol (legalabbis ezeket az infokat kaptam meg anno egy IT-s komamtol aki tortenetesen az OTP zsoldosa - nemtudom hogy igaz-e az info, ha nem, akkor segitettem neki hazudni) , Androidon ugye mar egy ideje (1-2eve) megy a dolog.

ha nem titkolóznak, akkor úgy járnak, mint anno a Telenor, akit az Apple jól meg is büntetett azzal, hogy utolsóként engedélyezte számukra az iPhone forgalmazását, pusztán azért, mert azelőtt kommunikáltak róla nyilvánosan, hogy a szerződés azt megengedte volna.

Jaja, inkább csak költői volt a kérdésem.

Igaz ez jelen esetben nem lenne lehetséges, de akkor a Telenornak miért is nem lehetett pl egy nagykerben vett iphone-okat árulni? A szolgáltatóknak ennyire meg van kötve a kezük, vagy csak a haszonkulcs miatt? A webshop-ok sem csinálnak egyebet, rendelik vmelyik nagykerből és eladják, sok esetben jó áron a szolgáltatókhoz képest. Látszik nem vagyok kereskedő, de ezt nem vágom sehogy sem. Homályosítson már föl vki aki tényleg ebben mozog és tudja az okot. :eyes:

ennyire meg van kötve a kezük, hiszen ha bárki bárhonnan beszerezve árulhatná a készüléket, akkor semmi nem garantálja, hogy az Apple összes szolgáltatása megfelelően működjön, ha pedig nem működik jól, a felhasználók az Apple-t fogják szidni. (a Telenor ezt is csinálta egyébként, hogy nem az Apple-től, hanem X más helyről megvette, ami szintén nem passzol a szerződéses feltételekbe.)

Akkor lehet ezért volt annyi nyűg az övéikkel egy időben?

Ausztriában a mai naptól már aktív az Apple Pay szolgáltatás!

Mindjárt megírom, de addig is lehet csámcsogni rajta :slight_smile:

2 kedvelés

sajnos az mindegy, hogy más ország azonos nevű bankjában mi a helyzet. a magyarországi OTP-vel ebben a pillanatban még nem megy, de ez elvileg már csak napok kérdése.

Igen, ezt tudjuk. Azért nem mindegy véletlenül sem, mert az OTP-sek sanszosabbak másoknál (pl. takszövösek), a bankjuknak már nem nagy ügy a bevezetés. K&H-nak is lesz, itt ezt megsúgták, de nem hivatalos.

Mennyire hiteles a forrásod a K&H-t illetően, illetve az elsőkkel egyetemben terveznek rajtolni?

Információink szerint a Budapest Bank csak jövőév elején fogja bevezetni.