Okosotthon kamera, ajtócsengő

Egész nap riaszt, nem tudom mire. Fény árnyék függöny… tanácstalan vagyok

Állítsd be hogy csak emberre riasszon. Ennyi.

Nem engedi, csak ha kiveszem  homeból. Sensitivytit enged csak állítani

Jah értem, akkor kapcsold ki az ő mozgás érzékelőjét, tedd nullára vagy az értesítést kapcsold ki, és használd a HomeKit-ét, ami lehet ebben az esetben jobb.

Az aqara viszont semmilyen mozgásról nem értesít. Ott mit ronthatok el? Minden fomb bekapcsolva, saját app, home…

Az otthon nem fog értesíteni normál esetben, pontosabban látod az Otthon alkalmazáson belül hogy mozgás volt, de külön értesítést nem kapsz. Ezt vagy az AQARA app tudja megcsinálni (nem próbáltam) vagy pedig Parancsok alkalmazással létrehozol egy automatizációt hogy értesítsen ha mozgást lát.

1 kedvelés

De a kamerák mozgásérzékelését nincs értelme kvázi riasztóként használni. Arra a mozgásérzékelő való. Vannak olyan videoanalitikák, ahol ennek van értelme (pl. kerítésvédelem, vonalátlépés, stb.), de a kamerák mozgásérzékelése erre alkalmatlan.

1 kedvelés

Látom kamera a téma, hadd kérdezzek valamit.
Van FOSCAM kamerám, több típus is. Éjszakai módra váltáskor idegesítően kattan. Ha vennék valami másikat, pl. IMOU, Aqara vagy akármi, azok is kattognak? Kapcsol az infra, és az optikában kattan valami. Sajnos amikor épp olyan határon van a környezeti fény, néha még elkezd ide-oda kattogni is. Marha zavaró… :slight_smile:

Kilehet kapcsolni az night visiont. Legalább is ezeken igen.

Eufy kamerák értesítenek, ha mozgás van, automatizmust is lehet hozzáadni.
Aqara appban is vannak erre vonatkozó beállítások.

Ezek szerint érdemes aqarával icloudba 24/24 felvételt beállítani?
Mi a helyzet eufyvel? Az hova ment? Érdemes használni az eufy felhőt? Vagy micro sd? Direktbe ha indítom a felvételt, akkor fotókba ment, icloudba.

Azt ki lehet kapcsolni itt is, de akkor nem lat sotetben. Az meg azert jo ha lat. Szoval kattog a night vision minden kameran? Ez a kerdesem igazabol :slight_smile:

A eufy-n meg a Circle-n kattog, de szerintem mindegyiken így van.

1 kedvelés

Igen, minden infrás kameránál kattog.

2 kedvelés

Ehhehh… ki volt kapcsolva értesítésekben a home, teljesen. :slight_smile: visszakapcsoltam. Aqara jelzett is, csak homeban, saját appban nem. Eufyok jeleztek itt is ott is. Gondoltam beállítom homeban, csak adott, napközbeni időszakban jelezz a mozgást. Ajd lekapcsoltam a saját appokban azértesítést, na akkor sehol semmi nem jelzett. Akkor vissza. Most home nem jelez, saját appok jeleznek. Totál téboly, ahogy összegubancolódnak az appok.