PDF szerkesztése macOS-en

Nem vagyok otthon a Mac-ben, mert kis szívással feltelepítettem és ugye azóta nem kellett piszkálni semmiért sem, amiért szeretik sokan. Szóval mivel jópár dolog miatt (ha 1 hónap után bekacsolom nincsen lemerülve) a néha magammal vivős noti lett ez a 2017-es Air, de vannak dolgok, amiket windows alatt kézenfekvőbb megcsinálni, pl a pdf editort is azért vadásztam, de hiába próbáltam ki kb mindet amit adott a Store, egyik sem oldja meg annyira 1xűen mint a Libre Office Draw windows alatt, persze azokat, amiket az XChange kreátorral csináltam anno. Tudom bonyolult kicsit, de mivel több esetben kellett máshol másik gépen tudni, megoldani dolgokat, ez így kézenfekvőbb, hiszen egy Libre Office ingyenes verziót bárhol, bármikor felrakhatok és dolgozhatok vele. Van pár 1xű grafikai gyártmányom is amiket pont ezért csináltam meg úgy alapból, hogy a Paint segítségével is lehessen benne változtatni amit kell. :grinning:
Szóval azért kérdezek pár olyant is ami nem hétköznapi, no meg mint írtam, nem vagyok túl profi a Mac-ben és a macOS-ben még.