Podcast: hogyan fejlődött a Homey okosotthon rendszer, Sonos, és stressz oldás alkalmazással

Eredetileg itt jelent meg: Podcast: hogyan fejlődött a Homey okosotthon rendszer, Sonos, és stressz oldás alkalmazással - Szifon.com

Tegnap rapid podcastolást tartottunk Gergőékkel, így ismét a három Gergőt hallhatjátok beszélni az Okosotthonlabor podcast sorozatában. Kifejezetten kértem őket, hogy beszélgessünk picit a Homey rendszerről, illetve a Homey Bridge-ről, amiről nemrég írtam ebben a cikkben és raktárról elérhető a Szifon.com okosotthon webshopjában is. A podcast röviden felöleli az elmúlt néhány év Homey fejlődését, hogy hol…

Sziasztok @Szifon, @SzifonAdmin !
Ugyan 2 hónapos a cikk, de nálam most lett aktuális.

A Homey tud vezérelni hagyományos (433MHz-en) működő távirányítós redőnyöket? (Smart Home).

Sajnos az eddigi fibaros rendszer ment a kukába, mind a 9 relém tönkrement, pedig volt ami már cserélve volt…

Hogy a fenébe tudod 9 tönkremenni?? :slight_smile: Igen tud, de azért ez még mindig egy rádiós dolog ne várd hogy működni fog normálisan. Én inkább Zigbee vagy Z-wave-es redőny vezérlőket tennék be. Szerintem írj egy emailt a podcast email címére és Geri válaszol neked + segít is.

1 kedvelés

Nem teljesen úgy használtam, ahogy ezt a Fibaronál kitalálták. Hivatalosan ezt a beltéri redőnykapcsoló kötődobozába kellene tenni. Na nekünk nincs beltéri kapcsolónk, úgyhogy kiraktam a redőny kültéri dobozába. Nyilván nem rendeltetésszerűen használtam, de sajnos nem találtam ilyen esetre más megoldást. Minden Zigbees relé beltéri, így ezt a megoldást elvetettem, a redőnymotorokat is cseréltük. A jelenlegi rádió rendszer működik, sokkal megbízhatóbban, mint az eddigi Zigbees, de sajnos csak távirányítóval. Fel lehetne ezt okosítani a Smart Home saját hubjával, de azért sokallom a 70ezer ft-os árat, főleg annak fényében, hogy van Homeym (amit teszem hozzá direkt a redőnyök miatt vettem).

Szóval ha a jelenlegi motorkat nem tudom a Homeyval vezérelni, akkor inkább eladom, mert így felesleges.