Rejtett fejlesztői mód hozható elő az AirTag keresésekor

Eredetileg itt jelent meg: Rejtett fejlesztői mód hozható elő az AirTag keresésekor - Szifon.com

Több AirTag-használó is felfedezte, hogy a Lokátorban a keresési felületen van két elrejtett funkció is. Az egyik az AirTag sorozatszámát és firmware-verzióját mutatja meg, a másikkal pedig egyfajta fejlesztői módba léphetünk be. A sorozatszám és firmware-verzió kijelzése egy tervezett funkció, míg a fejlesztői mód már inkább egy úgynevezett easter egg, aminek a rendszerben maradása jelenleg…

A tegnapelőtt megjelent 14.5.1-ben is benne van, de én is valószínűsítem, hogy isDebug = true bentmaradt. :smiley:

Hú, javaslom, hogy ne húzgálja ezeket a fejlesztői mód csúszkáit senki! :slight_smile: Én elcs*tem a precision findingomat vele… Azt hittem a béta hülyesége, hogy megszűnt működni, de nem. Most Jedeye képei/beállításai alapján próbáltam visszaállítani a csúszkákat, és talán így visszajött az eredeti funkcionalitás.
Olyanokat írt ki fél méterre az AirTagtől, hogy “kevés a fény” meg “gyenge a jel”…
Remélem tartósan jó marad, de tanulság, hogy ezek a paraméterek könnyen befolyásolhatják a jelerőt meg sok mást is.
Egyébként még olyanokat, hogy hány pötty legyen Bluetooth közelségben, mennyire legyen átlátszó a fekete háttér, és milyen színárnyalatú legyen. Ha többet szórakoznék vele, rá lehetne jönni, h pontosan mit állítottam nagyon el…

csak koppints mindegyik csúszka nevére, és visszaáll az alapértelmezett értékre. :slight_smile: