Revolut Apple Pay hamarosan!

A Revolutról már írtunk ebben a cikkben korábban, és már akkor is volt róla szó, hogy hamarosan integrálják az Apple Pay-t. Most egy Tweetben olvashattunk róla, hogy ez már tényleg itt van! Persze nem mondták ki azt, hogy az Apple Pay de… :slight_smile:

Neked van ilyen kártyád?

Van, külföldön használom.
Remélem tényleg jön az APay.

Egy ideje már a Monzo-t használom, de nyilván ha a Revolut kártyája Apple Pay ready lesz, akkor sok magyarnak végre opció már ez a fizetés is.

Én ezzel azért egy kicsit szkeptikus vagyok. Mivel nem jelöltek meg semmilyen platformot, így kicsit negatívan azt gondolom, hogy sokkal inkább az Android lesz (a jóval nyiltabb NFC API miatt) a befutó.

Másrészt nem tudom, hogy a Revolutnak mennyit kéne ping-pongoznia az Apple-lel, hogy ebben a régióban is nyissák ki a Pay-t a készülékeken.

A Monzo-nak azért volt könyebb meglépni ezt az integrációt, mert UK-ben eleve volt már a Monzo előtt is Pay más bankoknál, így ott ez ilyen szempontból nem okozott problémát.

Szerk: a Monzo éppen ezért UK only. :frowning:

A Revolut is UK bank, mondjuk ahogy mondod elképzelhető, hogy csak UK-ben lesz Pay vagy néhány országban. Nálunk meg semmi. Na de ne legyen igazunk!

Igen, a Revolut is UK, de ők jobban elterjedtek mint például Monzo. Már csak azért is, mert ugye Monzo kártyát csak olyan címre kérhetsz, ami UK-ben van, míg Revolutot gyakorlatilag bárhova. :frowning: