RF repeater Homey tamogatassal?

Sziasztok,

Olyan megoldast keresek, ami kepes IR es RF jelet megtanulni es repeatelni (idealis vilagban vevokent is funkcional) es Homey kompatibilissa lehet varazsolni. A use-case a garazskapu es a kocsikiallo automatizalasa, ezek jelenleg custom taviranyitokent mukodnek. Az IR-rel a klimat, esetleg a tv-t akarom opcionalisan kezelni.

Amit eddig lattam, az a Sonoff rf bridge, viszont ez alapbol nem tamogat custom eszkozoket (es Homeyt sem), csak ha a Tasmota firmwaret rarakom, ami a leirasok alapjan tulmutat az en komfort zonamon.

Alternativakent a Broadlink RM Pro Plus-t neztem ki, ami viszont egy kifutott 2019-es termek es mar nem annyira lehet kapni. Az uj verziot (RM PRO4) viszont meg nem tamogatja a Homey.

Van tippetek?

Amennyiben a klíma a kérdés, akkor Sensibo. Nem olcsó de Homey kompatibilis és 100%-ban működik.

Amennyiben TV, Hi-Fi, XBOX, erősítő ilyesmi a kérdés, akkor Harmony Hub. Homey kompatibilis és működik.

Kapu, garázs. Itt ne a távkapcsolónak a jelét próbáld lemásolni, hanem tegyél be egy Z-wave-es Relay-t, amit Homey-val vezérelsz majd max onnan HomeKit: Qubino Flush 1D Relay | Remotely control smart doors and smart gates // Fibaro Relay is jó lehet.

Szóval ne egy all-in-one eszközt keressél ezekhez, mert nem fogsz találni + nem is lesz megbízható. Ha a fenti hármat beszerzed és beépítteted a Relay-eket akkor azok szépen menni fognak probléma nélkül.

A legfontosabb ezek kozul a garazs. Ami nekem nem egyertelmu, hogy hogyan kene a relayt beepiteni. Mind a garazst, mint a kocsikiallot “orokoltem”, ismeretlen markak ismeretlen megoldasa. Szerinted realis elozetes ismeret nelkul egy ilyen berakni?

En ezek miatt gondoltam a remote masolasara, de meg keresem a jo megoldast.

De ha jol ertem, akkor ezt a relayt a kapcsolo moge tudom valahogy belerakni es igazabol mindegy, milyen maga az eszkoz. A kocsikiallonak nincsen egyaltalan kapcsoloja, csak remote tudom nyitni, arra mi a tipp?

Hát elvileg ha szétszeded a dobozt ahol a motor van oda be lehet majd kötni :slight_smile: De nyilván Ne te próbáld meg kell ehhez egy ember.