Roborock S7 okos robotporszívó – teszt és vélemény

Elég szar már a németem de ez milyen illat? :smiley: Amúgy jó, megnézzük! Most akarok amúgy is amazonról rendelni majd 1-2 dolgot.

Az van írva, hogy friss illat :joy: Hogy az mit akart nem látom sehol :slight_smile:

1 kedvelés

Itt szerintem arra is erdemes figyelni, hogy milyen robothoz van ajanlva. Marmint, pl egy S5 es S6 eseteben siman egy apro lykon csepeg at a viz, a rongyra, igy a vizko vagy az egyeb dolgok csak ott okozhatnak problemat, mig egy S5 Max vagy S7 eseteben apro szivattyu viszi at a vizet, ami aztan vizkoproblemat meg egyeb lerakodast okozhat magaban a robotban belul is.

Akkor nekem ez jó lesz mert nálunk ozmozisos a víz tisztítás 5 szűrőn megy @ és van egy 10 literes tartály amibe folyamatosan megy az utánpótlás fogyás alapján

az utósózás közvetlenül azelőtt történik, hogy a szűrt vizes csapból kifolyna a víz (a nagy tartályban a teljesen tiszta víz gyűlik). ha nincs külön csap az utósózatlan vízre, csak az utósózottra, akkor majdnem ugyanott vagy, mint a sima csapvízzel. elképzelhető, hogy nálad másfajta szűrő van, de ami nekem van, annál ez így van.

Na nekem ilyen van RO 102-A Prémium víztisztító | TisztaVíz üzletház

Ja, hogy ti ilyen víztisztítóról beszéltek :slightly_smiling_face: Így már értem ezt a só dolgot :slightly_smiling_face:

Sziasztok! Mi nemrég vettünk egy S7-et Auto-Empty dokkolóval együtt. Még nagyon nem értünk hozzá, de már így is nagyon klassz gépnek tartjuk. Kezdetben egy telefonnal kapcsoltuk össze, amin keresztül szuperül kommunikált. Miután lépésenként kezdtük felépíteni, hogy hogyan programozzuk be az összes funkciót, egy másik telefont is szerettünk volna hozzá kapcsolni. Azóta viszont eltűnt az első telefonról is a kapcsolat és nem hagyja magát összekapcsolni egyik telefonnal sem. Van ilyen irányú tapasztalatotok, vagy ötlet, hogy miként kell egyrészt visszaállítani az eredeti telefonon a kapcsolatot, illetve hogy egyáltalán képes, vagy sem több eszközzel is kommunikálni a robotporszívó.
Továbbá arra is jó lenne egy visszajelzés, hogy az eredeti dokkolót és az ürítős dokkolót lehet, vagy sem külön külön is használni (alsó szint, felső szint) és ezt így képes, vagy sem a porszívó felismerni.

Szia!

Nem tudom melyik alkalmazást használod, de a Xiaomi Home-ot jobban ajánlom. A lényeg hogy ha újra párosítod másik telefonnal akkor egyértelmű, hogy az előzőt elveszti. Szóval itt a Xiaomi Home-on belül meg kell osztani a porszívót másik accounttal akkor fog működni.

Tehát reseteljétek le a porszívót, majd a Xiaomi Home alkalmazáson belül hungary régióra állítva párosítsátok. Ha ez meg van akkor a porszívót meg lehet osztani másik Xiaomi accountra.

Lehet használni másik portartályt is, de a kis fehér pöcköt is vissza kell rakni, mikor használjátok az emeleten.

Csak egy gyors kérdés ha meg akarom osztani a porszívót akkor csak azt ossza meg a xiaomi homeba vagy az egész home-ot? Köszi

Bocs még egy hogy lehet kiszedni a token id-t hogy hozzá tudjam adni a homey-hoz? A xiaomi home appban nem találom sehol. köszi

Első is-is. Megoszthatod az egész Home-ot, de csak a porszívót is.

Második: Releases · Maxmudjon/Get_MiHome_devices_token · GitHub – van mac-es app nekem tökéletesen ment.

Köszi megnézem

Azt szeretném kérdezni, ha létre hozok különböző napokra takarítási feladatot akkor olyat nem tudok csinálni, hogy bizonyos napokon a nappaliba a szőnyeget ne takarítsa csak a padlót? Mert azt látom hogy vagy teljesen kizárom a szőnyeget, de szerintem akkor minden takarításnál kizárásra kerül. Vagy én tartom rosszul a telefont? :slight_smile:

Sosem próbáltam még ezt a funkciót, hogy különböző napokon különböző takarítás. :slight_smile: De a mop-ot felemeli a szőnyegen.

igen azzal nincs is gond csak ha a szőnyeget is takarítja amikor nem vagyok itthon akkor megtelik a porzsák és nincs aki ürítse. Ezért kérdeztem

Dokkoló :smiley: de passz amúgy.

Sziasztok! Itt is megkérdezem hátha van ötlet mert lassan kihajítom az ablakon állapotba kerülök, bár nem ez a modell. ‘19-ben vettünk egy S50-et. Ismerem a típust, szüleimnél van, előző lakásomban is használtam. 2 évig hibátlanul tette a dolgát, naponta 2x megy.

Az elmúlt pár hétben elkezdte azt a hülyeséget, hogy takarítás után visszamegy a dokkolóra, majd kb. addig szerencsétlenkedik a töltéssel, hogy a végén elszáll töltési hibával. Ekkor fogom és rárakom kézzel, ami sok esetben sikerül és rajta marad, de előfordul, hogy akkor is kezdi előről az újrapozicionálást ami megint csak vagy sikerül vagy nem.

Ma reggel is ugyanez volt, de az első hibára futás után, a 4. kézzel rárakom után sem volt jó, szóval most mérgemben hagytam és nem foglakozok vele. Ott dekkol a töltőnek háttal, pirosan villogva.

Természetesen a töltés érintkezők fényesebben csilognak mint Salamon töke, a dokkoló jól hozzáférhető szóval nem tudom miért csinálja. A dokkoló rugós érintkezői is rendben vannak.

Utolsó firmware van rajta.

Esetleg van ötletetek, vagy találkoztatok hasonlóval amit sikerült megoldani?

Nekem csinált olyat, hogy ráment majd többször újrapozicionálta magát, értsd letolatott majd forgott utána vissza, de pár probálkozás után megtalálta magát. Nekem egy teljes szétszerelés kitakarítás megoldotta. Nekünk s5max van.

Igen, pontosan ezt csinálja, csak x alkalom után megunja, lejön róla, majd hátatfordítva neki pirosan hibára fut.

Jó, végül is már nem garis, lehet szétszedem és kipucolom… Bosszantó lenne emiatt cserélni, mert egyébként jól végzi a dolgát. Cserébe a neten amióta túrom a hiba okát, egyre több helyen szaladok bele, hogy alaplapcserés a dolog, mert a töltésvezérlő IC kezd el szarakodni… :confused:

mondjuk ha valóban ez a hiba, és beszerezhető a töltésvezérlő IC hozzá, akkor azt ki lehet cserélni rajta.