Spot: robot “kutya” a Boston Dynamics-tól

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/07/04/spot-robot-kutya-a-boston-dynamics-tol/

A sok Apple hír mellett nézzünk meg pár videót egy igazán izgalmas robotról, Spotról. Spotot a Boston Dynamics fejlesztette és június óta meg is vásárolható 75 ezer dollárért (~23,6 millió forint), de ha épp nincs ennyi felesleges pénzed :joy:, nézd meg, hogy hogyan fest mozgásban. Ahhoz, hogy megértsük, pontosan mire van szükség egy ilyen okos,…

Tavaly dolgoztam még az ANYbotics-nál, ők is egy robotkutyát fejlesztettek ki, különböző munkákra, ANYmal C a legújabb modell neve.

Lehet csak én vagyok egyszerű ember. De nekem hátvakarásra kéne egy robot :smiley: Ezt is azért venném meg.

Kár, hogy ilyen qurva drága… :frowning: Azt lehet tudni, hogy meddig bírja a kutyus szuflával?? Ha csak 20-30 perces üzemideje van, akkor nem sok helyen lehet bevetni komoly munkára… Amúgy elszórakoznék vele egy ideig. :slight_smile:

átlagosan 90 perc egy töltéssel (ha nincs rajta külön kiegészítő):

Az a 90 perc nem is olyan rossz! Igaz, itt nem reptetni kell a súlyt, mint egy dron-nak. Így emiatt lehet nehezebb is az akku pakk! :slightly_smiling_face: