Szerintem így kellene működjön egy okos zár

Nade, az oras gombnyomassal, hogyan authentikalsz? Nem onnan indultunk, hogy authentikaciohoz kellene kotni, mert teged zavar, hogy most nincs authentikacio? Mi lenne akkor az elerendo cel? Nem az, hogy csak authentikacio utan lehessen nyitni, mert authentikacio nelkul veszelyes? Vagy szelektiven akarod? Azt feltetelezed, hogy a telefonod mashoz kerul, de azt nem feltetleezed, hogy az ora is jarhat igy?

Az mondtad, hogy az óra önmagában nem tudja amit kell, ezért gondoltam arra hogy amikor óra van rajtam a teló csinálja amit amugy is, de mikor nyitnia kell, az órán kapok tőle egy gombot ha ezt nem lehet elkerülni és azt nyomva nyitja a zárat a teló. Ha nincsen rajtam az óra nincsen zárolt nyitás csak feloldás után teszi meg. Ezzel ugyan nem full automatikus de lényegesen 1xűbb mint kulcsot/telót elővenni. Amennyiben mindkét eszköz ellopódik akkor sincsen baj mert ugye nem oldhatóak fel a tulajdonos nélkül és az óra csak úgy kerülhet máshoz ha zárolódik mert lekerült a kézről. Bármely másik verzióban is mivel függnek egymástól nincsen biztonsági rés. Kivéve ha valamit kifelejtettem :crazy_face: Szóval a teló azonosít és dolgozik csak az óra adja az engedélyt neki valami módon.

Kezdem erteni, hogy mit szeretnel. Te azt szeretned, hogy legyen aktiv a BTle beacon kezeles (*), majd amikor az ajto kozelebe ersz, akkor jojjon az esemenyeket tartalmazo notify, ami megjelenik az oradon es a telefonodon is. Barmelyiken megnyomod a notificationhoz rendelt “nyissadmarkirogton” gombot, akkor fusson le a kod, ami kinyitja az ajtot. Itt azt is szeretned, hogy a fejleszto alitsa be jol a notification actionoknel megadhato opciokat, azaz hasznalja az “authenticationRequired” opciot. Ebben az esetben ha oran nyomsz a gombra, akkor az ajto siman kinyilik (**), ha viszont telefonon nyomod meg a gombot, akkor viszont szukseges lesz valamilyen authentikacio.

(*) ez egyebkent azert nincs Watchon, mert nem fokozatosan figyeli a telefon a beacon jeleit, hanem csak ha lokacio szempontjabol “kozeli helyre ert” akkor, ehhez a telefon a mobilhalozatot es a wifit hasznalja. Mivel az ora ilyet nem tud (marmint ilyen laza lokacio figyelest folyamatosan a hatterben, mert leszivna az akkut), ezert kiesett az egesz funkcio

(**) ha az oran aktiv a csuklo erzekelese, akkor a feloldott es a a kezrol le nem vett ora, fixen authentikalt eszkoznek tekintheto.

szerk: egyebkent sokkal de sokkal konnyebb lenne, ha elolvasnad (es folyamatosan olvasgatnad) az Apple dokumentaciot, mert abbol latszik leginkabb, hogy milyen lehetosegek vannak. Azok nelkul az almodozas, meg a “mi lenne ha”, meg az “ugy kellene, hogy” nem jo semmire.

Igen kb erről lenne szó, így biztonságosan működhetne gondolom és kényelmesen is.
Ja és köszi hogy ilyen türelmesen és nem szaki számára is érthetően adod a válaszokat. :+1:
A dokumentációt próbáltad már a google fordítóval elolvasni? Vicces itt -ott, néha meg nagyon mást fordít mert nem oda valóak a szavak, még az én technikai és angol tudásom szerint sem. Szóval mivel az angolom nem kevés kívánnivalót hagy a maga után, nem annyira van / látom át az értelmét. Persze ha elém kerül ilyen szakszöveg mindig meg szoktam próbálni a fordító ellenére megérteni, több kevesebb sikerrel.
Ellenben volt már hogy adtam olyan ötletet más fronton programozónak, amire a más látásmódunk miatt nem is gondolt adott eszközön, de megcsinálta a ráérő idejében és jó is lett.